Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-09-30 17:39
Wiktor Szponar

Księża bez cenzury. Rozmowy pod koloratką

Cztery niesamowite rozmowy kleryków gdańskiego seminarium z księżmi profesorami. Szczerze i z pasją o kapłaństwie.

Autor/źródło: Wydawnictwo AA

  "Księża bez cenzury. Rozmowy pod koloratką” to cztery bardzo osobiste rozmowy kleryków z najbardziej znanymi księżmi archidiecezji gdańskiej. Rozmowy uczniów z mistrzami o seminarium, rozeznawaniu powołania i kapłaństwie. Książka pokazuje życie wewnątrz-seminaryjne takie jakie jest naprawdę. Historia czterech niezwykłych księży: ks. prof. Antoniego Misiaszka -naukowca i duszpasterza, ks. dr. Jerzego Kownackiego – świadka II Soboru Watykańskiego i Radiową Osobowość Roku, ks. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka - egzorcystę i założyciela wspólnoty Marana Tha oraz ks. infułata Stanisława Ziębę - protonotariusza apostolskiego i wieloletniego kanclerza kurii. Takiej książki jeszcze nie było!

  Był rok 1957. Władze komunistyczne sięgają szczytów hipokryzji. Po odebraniu niemal wszystkich nieruchomości, pozwalają na założenie seminarium, ale tylko na terenie, których właścicielem nadal była diecezja. Do takich należała przyległa do katedry oliwskiej ruina pocysterskiego klasztoru z XII wieku. Właśnie tam powstało Gdańskie Seminarium Duchowne. W październiku na furcie seminaryjnej zameldowało się dwudziestu pięciu młodych chłopaków, którzy w tych ciężkich czasach chcieli zostać księżmi.

  O czym jest ta książka? O Bogu, który zawsze znajduje człowieka i towarzyszy w każdej chwili jego życia. Kapłaństwo to niezwykła przygoda, a życie każdego pobożnego księdza, jest gotowym materiałem na książkę. Oto ona.


https://www.religijna.pl/ksieza-bez-cenzury-rozmowy-pod-koloratka


Podziel się tym materiałem z innymi: