Strona główna
opoka.org.pl
Fraza "fragmenty"
2020-11-03 06:34

Pozwól Maryi mówić do siebie przez cały rok

Siostra Bożena Maria Hanusiak, pustelnica Archidiecezji Krakowskiej i autorka bestsellerowego Modlitewnika do św. Józefa oraz Różańca z orędziami Maryi wydała swoją najnowszą książkę „Maryja mówi do Ciebie”. To wyjątkowy dzienniczek, który zawiera przesłania Matki Bożej oraz krótkie medytacje przeznaczone na każdy dzień roku.
2020-10-06 07:39

Kto w papieskich komnatach wymienia żarówki?

Watykan to przede wszystkim ludzie, których los i egzystencja została spleciona z historią tego najmniejszego państwa świata. Ludzie, którzy na co dzień dbają, by Stolica Apostolska mogła działać. Tak, jak Luciano, którego historię przedstawia Magdalena Wolińska-Riedi w swojej najnowszej książce "Zdarzyło się w Watykanie".
2020-09-18 10:01

Czy Krzysztof Kolumb był Krzyżowcem?

Imponujące grono postaci przewija się przez karty książki "Krzyżowcy". Przedstawia krucjatowy świat od wschodniego rejonu Morza Śródziemnego aż po południową Hiszpanię, od Bizancjum po Bałtyk. Co w tym świecie robi Krzysztof Kolumb? Przeczytaj fragmenty książki, która właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak Horyzonty.
2020-09-05 10:53

Przeczytaj, ta rozmowa Cię uBOGAci

Książka "Rozmowy uBOGAcające" zrodziła się z pytań, które trapią wszystkich i z odpowiedzi udzielanych na podstawie własnego doświadczenia przez ludzi zaangażowanych w wielu przestrzeniach życia Kościoła i społeczeństwa. Książka ukazała się nakładem Marianum Media a dochód z jej sprzedaży wspiera misje marianów. Poniżej zamieszczamy jej fragment.
2020-08-28 10:48

Posługa liturgiczna diakona - fragment książki

Zamieszczamy fragment książki "Posługa liturgiczna diakona" autorstwa Dariusza Jaskólskiego. Opracowanie przedstawia posługę liturgiczną diakona w świetle dokumentów posoborowych i może posłużyć diakonom oraz kandydatom do diakonatu, a także ceremoniarzom jako kompendium wiedzy o posłudze diakona.
2020-08-17 14:37

Intronizacja Jezusa Chrystusa w Polsce i co dalej?

Jubileuszowy Akt nie stanowił zwieńczenia, lecz dopiero początek dzieła intronizacji Jezusa Chrystusa w Polsce i w narodzie polskim twierdzi Jan Łopuszański w książce "Chrystus Król", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Fronda.
2020-08-16 16:36

Czy świadkowie życia po śmierci mówią prawdę?

Wyobrażenia życia po śmierci pochodzące z doświadczenia śmierci klinicznej przeniknęły do kultury niemal tak samo jak przekaz biblijny, a na pewno bardziej niż dzieła mistyków. Ciemny tunel ze światłem stał się motywem wielokrotnie wykorzystywanym w literaturze, malarstwie czy kinematografii. A jak jest naprawdę opisuje w swojej książce ks. Wiktor Szponar.
2020-07-31 16:15

Robiły, co się dało, by bronić, ratować, wspierać Ojczyznę w agonii

Nieznane dramatyczne historie zakonnic biorących udział w powstaniu warszawskim opisuje Agata Puścikowska w swojej nowej książce "Siostry z powstania. Nieznane historie kobiet walczących o Warszawę". Publikujemy fragment ze wstępu do książki, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.
2020-06-17 13:47

Prof. Nalaskowski: 'Nowy świat' urodzi się z tego, co będziemy mogli do niego wnieść

Prof. Aleksander Nalaskowski w najnowszej swojej książce mówi odważnie o terrorze LGBT, zatrzymaniu świata w czasie pandemii i przyszłym "powirusowym świecie", jaki może się wyłonić w efekcie zaniku dotychczasowych wartości. Publikujmy fragmenty jego najnowszej książki pt. „Wielkie Zatrzymanie. Co się stało z ludźmi?” (wyd. Biały Kruk).