Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
Fraza "Apokalipsa"
2020-09-12 16:28

Jedynymi, którzy się nie podporządkują, będą chrześcijanie

Bezbożna potęga powstanie z wielu narodów różniących się językami. Co to oznacza dla Kościoła? Czy nowe imperium zła zostanie pokonane? Odpowiedzi między innymi na te pytania szuka Jakub Jałowiczor w sposobie interpretowania Apokalipsy św. Jana przez o. Dolindo. Poniżej fragment rozdziału z książki "Apokalipsa o. Dolindo", która ukazała się własnie nakładem Wydawnictwa Esprit.
2020-02-13 17:25

REKOLEKCJE BIBLIJNE W NAŁĘCZOWIE

W majowy weekend 8-10 MAJA 2020 R. REKOLEKCJE: Apokalipsa św. Jana - orędzie zwycięstwa dobra nad złem. Rekolekcje noszące tytuł: Apokalipsa św. Jana - orędzie zwycięstwa dobra nad złem będzie prowadził Ks. prof. dr hab. Mirosław Wróbel. Rekolekcje te będą okazją do odczytania losów naszego pokolenia i spojrzenia w przyszłość w świetle Słowa Bożego. W każdym z nas jest oczekiwanie na spełnienie obietnic Boga i tęsknota za pokojem, zwycięstwem dobra nad złem. Czy Apokalipsa zapowiada taki czas? Odpowiedz na to pytanie otrzyma każdy, kto w ciszy Domu Rekolekcyjnego PROMIEŃ, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Nałęczowie, zatrzyma się i zechce wziąć udział w tych rekolekcjach.
2019-12-09 16:09

REKOLEKCJE BIBLIJNE - NAŁĘCZÓW

Rekolekcje Biblijne w Nałęczowie - zimowy weekend 10-12 stycznia 2020 r. Rekolekcje Apokalipsa św. Jana - Księga lęku czy nadziei? będzie prowadził Ks. prof. dr hab. Mirosław Wróbel. Rekolekcje te będą okazją do odczytania losów naszego pokolenia i spojrzenia w przyszłość w świetle słowa Bożego. W każdym z nas jest oczekiwanie na spełnienie obietnic Boga i tęsknota za pokojem bez granic. Czy Apokalipsa zapowiada taki czas? Odpowiedz na to pytanie otrzyma każdy, kto w ciszy Domu Rekolekcyjnego PROMIEŃ, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Nałęczowie, zatrzyma się i zechce wziąć udział w tych rekolekcjach.
2019-12-09 11:50
miniaturka
play

Wśród adwentowych propozycji SalveNET nie tylko ks. Pawlukiewicz

Kanał SalveNET przygotował dla widzów krótkie konferencje ks. Jacka Grzybowskiego na temat, czym w ogóle jest paruzja.
2018-11-27 18:39

Jakim chciałbym być, kiedy Pan wezwie mnie do siebie?

Co bym powiedział Panu, gdyby wezwał mnie dzisiaj do Siebie? – pytał Papież podczas Mszy w Domu św. Marty. W homilii zaprosił do refleksji nad jakością naszego życia oraz nad końcem czasów, o którym czytamy w Apokalipsie.
2018-11-16 14:10

Czy apokalipsa już się rozpoczęła?

W Krakowie odbyła się dyskusja na temat książki R. Girarda „Apokalipsa tu i teraz”.
2018-04-15 13:36

Katowice: od dziś do soboty Ekumeniczne Dni Biblii

15 kwietnia rozpoczynają się Ekumeniczne Dni Biblii. Ich hasłem są słowa z Apokalipsy św. Jana „I powiedział do mnie: Stało się. Ja jestem Alfa i Omega, Początek i Koniec. Ja temu, który pragnie, dam pić darmo ze źródła wody życia”.
2016-11-25 16:57

Papież na Mszy w piątek: nie wchodzić w dialog z diabłem!

Wieczne potępienie to decyzja o oddaleniu się od Pana Boga – powiedział Franciszek na porannej Eucharystii w swej watykańskiej rezydencji.