Strona główna
opoka.org.pl
2019-12-09 11:50
AC / SalveNET

Wśród adwentowych propozycji SalveNET nie tylko ks. Pawlukiewicz

Kanał SalveNET przygotował dla widzów krótkie konferencje ks. Jacka Grzybowskiego na temat, czym w ogóle jest paruzja.

Na czym polega paruzja? Dlaczego w adwencie czekamy na koniec świata i powtórne przyjście Pana Jezusa?

Ks. Jacek Grzybowski podejmuje trudne tematy związane z eschatologią, czyli końcem czasów. Tu nie będzie choinek, reniferów, pana w czerwonej czapce i z workiem prezentów na plecach. Przygotujcie się na opowieść o Apokalipsie.

źródło: Salve NET

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2019-12-09 10:37:16
miniaturka

Wielka Brytania: 60- lecie Parafii Putny – Wimbledon

7 grudnia w kościoła św. Jana Ewangelisty w Londynie obchodzono uroczystość 60- lecia powstania parafii Putny – Wimbledon. Mszy Świętej przewodniczył bp Wiesław Lechowicz w asyście Rektora Polskiej Misji Katolickiej ks. prał. Stefana Wylężka oraz byłego rektora ks. prał Tadeusza Kukli, proboszcza ks. Jerzego Prucnala oraz licznych księży Chrystusowców byłych duszpasterzy parafii. Na wspólne dziękczynienie przybyło wielu znakomitych gości i licznie zgromadzili się miejscowi parafianie. Po Mszy św. przedłużono wspólne świętowanie w sali parafialnej.
2019-12-09 10:47:04
miniaturka

Młodzi z Ameryki Łacińskiej chcą lepszej przyszłości

W Gwatemali odbywa się trzecie zgromadzenie ALAS. Alternatywę Społeczną dla Ameryki Łacińskiej czyli latynoamerykańską sieć fundacji Libera, założył Włoch, ks. Luigi Ciotti.
2019-12-09 11:23:43
miniaturka
play

Trwa Projekt LIFE

Projekt LIFE to seria krótkich filmów edukacyjnych dotyczących zagadnień życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.
2019-12-09 12:09:45
miniaturka

Zadaniem Kościoła jest głoszenie Ewangelii, a nie działalność społeczna

Kościół nie jest sklepem czy instytucją humanitarną, ale jest posłany, by nieść wszystkim Jezusa i Jego Ewangelię - podkreślił abp Salvatore Pennacchio w warszawskim sanktuarium Świętego Ojca Pio.
2019-12-09 12:27:12
miniaturka

Bp Milewski: kryzys Kościoła dotyczy także nas

Obecny kryzys Kościoła jest przede wszystkim kryzysem duchowieństwa - powiedział bp Mirosław Milewski do alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, którzy w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny złożyli kandydaturę do święceń.
2019-12-09 12:39:18
miniaturka
play

Światło | ks. Piotr Pawlukiewicz

Jedyne filmy z udziałem ks. Pawlukiewicza w tym adwencie to rekolekcje "Adwentowe Tęsknoty". Dziś ukazał się ich drugi odcinek.