Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-15 13:36
S. Zielińska / KAI

Katowice: od dziś do soboty Ekumeniczne Dni Biblii

15 kwietnia rozpoczynają się Ekumeniczne Dni Biblii. Ich hasłem są słowa z Apokalipsy św. Jana „I powiedział do mnie: Stało się. Ja jestem Alfa i Omega, Początek i Koniec. Ja temu, który pragnie, dam pić darmo ze źródła wody życia”.

Autor/źródło: photogenica.pl

Ekumeniczne Dni Biblii w Katowicach rozpocznie nabożeństwo ekumeniczne o godz. 16.30 w kościele ewangelicko-augsburskim pod przewodnictwem bpa Mariana Niemca, zwierzchnika Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego diecezji katowickiej, zaś kazanie wygłosi bp Marek Szkudło z Kościoła rzymskokatolickiego. Podczas nabożeństwa zostaną wręczone nagrody laureatom konkursu ekumeniczno-biblijnego. Prace zostały przegotowane techniką: rysunku wykonanego farbami, rzeźby i po raz pierwszy metodą grafiki.

Hasłem tegorocznych Dni są słowa zaczerpnięte z Apokalipsy św. Jana „I powiedział do mnie: Stało się. Ja jestem Alfa i Omega, Początek i Koniec. Ja temu, który pragnie, dam pić darmo ze źródła wody życia” (Ap 21,6 BE).

W środę 18 kwietnia w kaplicy św. Barbary na terenie Silesia City Center zostanie zorganizowany Maraton Biblijny w godz. 17.00–21.00, podczas którego przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich będą czytać Księgę Kapłańską w przekładzie ekumenicznym.

W czwartek 19 kwietnia w Bibliotece Śląskiej w Katowicach o godz. 17.00 rozpocznie się konferencja naukowa dotycząca Biblii, a w szczególności hasła tegorocznych Ekumenicznych Dni Biblii. Prelegentami będą: ks. prof. dr hab. Józef Kozyra, ceniony biblista z Katowic oraz dk. dr Leszek Jańczuk z Warszawy – biblista, jeden z tłumaczy Biblii w przekładzie ekumenicznym.

Gościem specjalnym konferencji będzie Małgorzata Platajs, dyrektor generalny Towarzystwa Biblijnego w Polsce, która zaprezentuje Biblię według przekładu ekumenicznego. Podczas spotkania będzie można zakupić egzemplarz Biblii w przekładzie ekumenicznym.

Ekumeniczne Dni Biblii potrwają do 21 kwietnia.

archidiecezja katowicka / Katowice

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-15 12:14:44
miniaturka

Abp Depo: katoliccy wydawcy w różny sposób pokazują świadectwa o Jezusie

Zmartwychwstanie Chrystusa musi być fundamentem i sercem naszego życia. - mówił abp Wacław Depo podczas Mszy św. w intencji wydawców, autorów i mediów w Polsce.
2018-04-15 12:27:38
miniaturka
play

Msza św. w intencji Wydawców, Autorów i Mediów w Polsce

Zapraszamy na transmisję na żywo z uroczystej Mszy św. w Katedrze Świętego Michała Archanioła i Świętego Floriana w Warszawie w intencji Wydawców, Autorów i Mediów w Polsce. Mszy św. przewodniczy abp Salvatore Pennacchio.
2018-04-15 12:59:52
miniaturka

Franciszek o chrześcijańskiej perspektywie ciała

O osobistym doświadczeniu zmartwychwstałego Chrystusa i wynikających z tego konsekwencjach dla chrześcijańskiego życia mówił Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Regina Coeli.
2018-04-15 14:02:36
miniaturka
play

"Piękni od poczęcia" - Marsz dla Życia w Szczecinie

W niedzielę 15 kwietnia w Szczecinie, pod hasłem "Piękni od poczęcia", odbędzie się XVI Marsz dla Życia. Od wielu lat wydarzenie nosi miano największej w Polsce manifestacji w obronie życia.
2018-04-15 16:39:17
miniaturka

Kurs Paweł

Formacja ewangelizatorów! Na tym kursie formujemy nowych ewangelizatorów dla nowej ewangelizacji. Tu możesz nauczyć się skutecznie i w formie twórczej głosić Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie. Termin: 13-22.07.2018
2018-04-15 17:17:58
miniaturka

Papież: do każdego życia trzeba podchodzić z szacunkiem

Papież Franciszek podkreślił, że do każdego ludzkiego życia trzeba podchodzić z wielkim szacunkiem. Przypomniał, że zawsze powinna być respektowana godność chorego i zapewnione mu odpowiednie leczenie.