Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-14 15:28
MS

Sylwester na Jamnej

„Gdy przybywamy do miejsca, w którym czuje się świętość, gdzie po wyjściu z kościoła podziwiać możemy opromienione słońcem Tatry, otacza nas cisza, a ludzie się uśmiechają i są jakby spokojniejsi, to chciałoby się zostać tam na zawsze. Jak dobrze, że Jamna czeka na nas z całym swym urokiem. Tam trzeba wracać o każdej porze roku!”

Zapraszamy Cię na wyjątkowy Sylwester na Jamnej!


Dla nas zacznie się już 27 grudnia, bo wtedy przyjeżdżamy do przepięknej i uroczej krainy, gdzie króluje Matka Boża Niezawodnej Nadziei. Jamna, to sanktuarium, które o. Jan Góra OP bardzo ukochał, a i my wracamy tam gdy tylko nadarzy się okazja. To nasz drugi dom, a Sylwester odbędzie się już po raz dwudziesty!


Jak spędzamy dnie? Przede wszystkim wspólnie. Rozpoczynamy je wspólną jutrznią i śniadaniem, a później cieszymy się piękną pogodą, pieszymi wędrówkami po górach, konferencjami, kolędowaniem. Grasz na instrumencie? Zabierz go ze sobą, na pewno się przyda! Gdy nadchodzi 31 grudnia, wspólnie przygotowujemy wielki bal, który rozpoczyna polonez na 100 par, i który trwa do białego rana. O północy wspólnie udajemy się do Matki Bożej, by jej zawierzyć siebie nawzajem i cały kolejny rok. Bądź z nami!

Informacje organizacyjne:

- zapraszamy w dniach 27 grudnia – 1 stycznia na Jamną,

- prosimy o zgłoszenia na adres sekretariat@lednica2000.pl z tytułem „Sylwester na Jamnej”. Należy podać imię, nazwisko, numer telefonu, planowany czas pobytu,

- zainteresowane osoby niepełnoletnie prosimy o kontakt,

- prosimy zabrać ze sobą śpiwór,

- w razie pytań prosimy o kontakt na adres: sekretariat@lednica2000.pl,

- koszty: 30 złotych/dzień, za Sylwestra dodatkowe 10 złotych.


Zgłoś się już teraz przez formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie internetowej www.lednica2000.pl !

W razie pytań prosimy o kontakt: sekretariat@lednica2000.pl

A jeśli jesteś z Poznania i nie masz możliwości dojazdu – napisz do nas, chętnie pomożemy!

Zapraszamy!

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-12-14 14:52:03
miniaturka

Papież: czułość Boga najpełniej objawia się w Bożym Narodzeniu

O czułości Boga, mówił Papież w homilii, którą wygłosił w kaplicy w Domu św. Marty. Inspiracją był fragment z księgi proroka Izajasza, gdzie Bóg zwraca się do nas jak ojciec do dziecka.
2017-12-14 15:25:09
miniaturka

Jan Paweł II bronił godności człowieka, czerpiąc z myśli św. Jana od Krzyża

Święty Jan Paweł II był symbolem obrony praw narodów i jednostek, praw dziecka i starca, godności każdego człowieka w dzisiejszym świecie. - mówił o. Szczepan T. Praśkiewicz OCD podczas Mszy św. przy grobie Jana Pawła II.
2017-12-14 15:26:44
miniaturka

Druga rocznica śmierci o. Jana W. Góry OP

Dzień, w którym o. Jan W. Góra OP odszedł do domu Ojca jest w naszej pamięci ciągle żywy. 21.12.2015, godz. 19:33. Mijają dwa lata – potrzeba naszych serc to złączyć się we wspólnej modlitwie.
2017-12-14 15:49:05
miniaturka

Obradowała Rada Duszpasterska archidiecezji przemysko-warszawskiej

Konsultacje w sprawie kalendarza liturgicznego i przygotowania do jubileuszu 325-lecia pełnej jedności eparchii przemyskiej ze Stolicą Piotrową – to niektóre tematy obrad greckokatolickiej Rady Duszpasterskiej archidiecezji przemysko-warszawskiej.
2017-12-14 16:07:04
miniaturka

Kraków: Akcja charytatywna "Ciacho za ciacho"

Grupa charytatywna „Szpunt", działająca w ramach Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka" w Krakowie organizuje akcję Ciacho za ciacho - kiermasz ciast i książek, z którego dochód przeznaczany jest na cel charytatywny.
2017-12-14 18:16:00
miniaturka

Jutro rozpoczynają się uroczystości odsłonięcia Bursztynowego Ołtarza Ojczyzny

Uroczystości odsłonięcia Bursztynowego Ołtarza Ojczyzny w kościele św. Brygidy w Gdańsku rozpoczną się jutro o 19-tej koncertem w wykonaniu Orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.