Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-14 15:57
S. Zielińska / Paulina Krzyżak

Kraków: Akcja charytatywna "Ciacho za ciacho"

Grupa charytatywna „Szpunt", działająca w ramach Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka" w Krakowie organizuje akcję Ciacho za ciacho - kiermasz ciast i książek, z którego dochód przeznaczany jest na cel charytatywny.

Autor/źródło: diecezja.pl

Grupa przygotowuje się do edycji grudniowej tej akcji, której hasło brzmi Otwórzmy DOM na Bronowicach. Odbędzie się ona 17 grudnia 2017 na krużgankach klasztoru oo. Dominikanów.

Akcja Ciacho za ciacho jest kiermaszem ciast i książek, który odbywa się w Krakowie dwa razy w roku, przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. Jest ona organizowana przez grupę charytatywną „Szpunt" działającą w ramach Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka". 

Dochód z tej edycji, której hasło brzmi Otwórzmy DOM na Bronowicach!, zostanie w całości przekazany Wspólnocie Chleb Życia i będzie wykorzystany na budowę domu dla osób niepełnosprawnych i chorych na krakowskich Bronowicach. Założycielką oraz opiekunem wspólnoty jest siostra Małgorzata Chmielewska.

Podczas akcji Ciacho za Ciacho krużganki dominikańskie tradycyjnie będą witać gości zapachem ciast. Oprócz domowych wypieków będzie można również spróbować tych od krakowskich cukierników i blogerów kulinarnych. Na kiermaszu nie zabraknie stosów przeróżnych książek, ręcznie wykonanych ozdób, a także kawiarenki serwującej m.in.: ciepłe napoje, gofry czy tosty.

Paulina Krzyżak

Źródło: Archidiecezja Krakowska/diecezja.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2017-12-14 15:26:44
miniaturka

Druga rocznica śmierci o. Jana W. Góry OP

Dzień, w którym o. Jan W. Góra OP odszedł do domu Ojca jest w naszej pamięci ciągle żywy. 21.12.2015, godz. 19:33. Mijają dwa lata – potrzeba naszych serc to złączyć się we wspólnej modlitwie.
2017-12-14 15:31:59
miniaturka

Sylwester na Jamnej

„Gdy przybywamy do miejsca, w którym czuje się świętość, gdzie po wyjściu z kościoła podziwiać możemy opromienione słońcem Tatry, otacza nas cisza, a ludzie się uśmiechają i są jakby spokojniejsi, to chciałoby się zostać tam na zawsze. Jak dobrze, że Jamna czeka na nas z całym swym urokiem. Tam trzeba wracać o każdej porze roku!”
2017-12-14 15:49:05
miniaturka

Obradowała Rada Duszpasterska archidiecezji przemysko-warszawskiej

Konsultacje w sprawie kalendarza liturgicznego i przygotowania do jubileuszu 325-lecia pełnej jedności eparchii przemyskiej ze Stolicą Piotrową – to niektóre tematy obrad greckokatolickiej Rady Duszpasterskiej archidiecezji przemysko-warszawskiej.
2017-12-14 18:16:00
miniaturka

Jutro rozpoczynają się uroczystości odsłonięcia Bursztynowego Ołtarza Ojczyzny

Uroczystości odsłonięcia Bursztynowego Ołtarza Ojczyzny w kościele św. Brygidy w Gdańsku rozpoczną się jutro o 19-tej koncertem w wykonaniu Orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.
2017-12-14 18:36:22
miniaturka

O konstruktywnej roli różnorodności mówił Papież do nowych ambasadorów

Promowanie dialogu, pojednania i współpracy nie jest czymś oczywistym. Każde pokolenie musi się tego uczyć na nowo – mówił Franciszek podczas spotkania z grupą siedmiu nowych ambasadorów przy Stolicy Apostolskiej.
2017-12-14 18:54:01
miniaturka
play

Litania do Św. Józefa - Oblubieniec Bogarodzicy, Przeczysty Stróż Dziewicy

Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa to okazja, aby na nowo odkryć tego świętego. Katechezy oparte o wezwania z litanii do św. Józefa przygotował ks. dr Marcin Wiśniewski.