Strona główna
opoka.org.pl
2019-04-01 10:29
s. Edyta Rychel MCHR

Siódme niebo. Przygód nie tylko językowych ciąg dalszy

Autorka przeprowadza młodych czytelników przez świat językowych zawiłości, które mogą prowadzić do mniej lub bardziej zabawnych nieporozumień, czego na własnej skórze doświadczyła piątka przyjaciół. Ta pięknie ilustrowana książka zawiera dziesięć opowiadań. Autor: Ines Krawczyk MChR

Po ich przeczytaniu każdy utwierdzi się w przekonaniu, że w „siódmym niebie” jest piękne i że warto mieć choć odrobinę „anielskiej cierpliwości” oraz umieć czasami „puścić coś w niepamięć”.

Bezpieczna, niezawierająca przemocy ani agresji, a zarazem pouczająca lektura dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. 
Książka dostępna: www.swietywojciech.pl 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-04-01 09:22:34
miniaturka

Francja: Uroczystości jubileuszowe Sióstr Sercanek

Uroczystości jubileuszu 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego (sercanek), 70 lat pobytu sióstr w Fouquières oraz ich przyszłych przenosin do regionu paryskiego, odbyły się w kościele Saint Vaast w Fouquières-lez-Béthune na Północy Francji.
2019-04-01 09:54:03
miniaturka

Wizyta Papieża w Wiejskim Ośrodku Pomocy Społecznej

Papież Franciszek odwiedził dzisiaj rano Wiejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Témara położony 15 km na południe od Rabatu. Jest on prowadzony przez siostry szarytki, z którymi współpracuje grupa wolontariuszy.
2019-04-01 10:17:53
miniaturka

Puk, puk czy to mój Bóg?

To małe ABC po spowiedzi świętej, przed którą czasami drżą nie tylko dzieci, ale nawet dorośli.Książka może okazać się pomocna zarówno dzieciom, które po raz pierwszy przystąpią do spowiedzi, ale także i tym, którzy pierwszą spowiedź świętą mają już za sobą, ale mimo to zawsze, kiedy podchodzą do konfesjonału, mają „gęsią skórkę”, a odchodząc od niego – radość w sercu, i to taką, że mogliby fruwać. Autor: Ines Krawczyk MChR
2019-04-01 10:40:06
miniaturka

Papież zachęca do ekumenizmu miłosierdzia

W czasie spotkania w katedrze w Rabacie z kapłanami, osobami konsekrowanymi oraz z Ekumeniczną Radą Kościołów Papież podkreślił, że chrześcijanie w Maroku są niczym mała garstka zaczynu błogosławieństwa oraz braterskiej miłości.
2019-04-01 10:52:01
miniaturka

Andrychów: Złoty jubileusz kapłaństwa ks. kardynała Stanisława Ryłki

- Wspólnota parafii św. Macieja ma szczególny tytuł do radości i dumy, bo to również w jej środowisku, młody Stanisław przez pierwsze osiemnaście lat swego życia dojrzewał do odpowiedzialnej służby w Kościele – najpierw w Kościele krakowskim, a następnie powszechnym.
2019-04-01 11:19:44
miniaturka

Jan Paweł II – odchodzenie Pasterza (fakty i opinie)

Jutro, 2 kwietnia, przypada 14. rocznica śmieci Jana Pawła II. Z tej okazji rocznicy publikujemy kilkadziesiąt faktów i opinii związanych z odchodzeniem Papieża.