Strona główna
opoka.org.pl
2018-11-14 10:00
Monika Sztukiewicz

Serce, które odmieniło los ludzkości

Co kryje się za Sercem Jezusa i do czego nas Ono prowadzi?

"Duchowość Serca", tak nazywa się najnowsza seria poświęcona duchowości Serca Jezusa. Utworzyły ją siostry ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa (Sacré Coeur). Wprowadzają nas w głębie Serca, które zmieniło bieg historii świata i totalnie odmieniło życie ludzi. Pomagają nam swoim świadectwem i swoją wiedzą odkryć, co tak naprawdę się za Nim kryje. 

Ktoś mógłby powiedzieć - po co mam słuchać wypowiedzi sióstr zakonnych, skoro one niewiele wiedzą o życiu siedząc w zakonie? A no może właśnie dlatego, żeby odkryć, że to cudowne, mądre i otwarte na innych ludzi kobiety, które nie spędzają całego życia w zakonie, ale działają na różnych płaszczyznach w różnych miejscach. Mają w sobie mnóstwo Boga, miłości i radości do życia, które wykorzystają, aby głosić Ewangelię, pomagać innym i czynić świat piękniejszym. 

Co odcinek można dowiedzieć się wiele na temat siebie samego i Jezusa. Zagłębiając się w Jego Serce, poznajemy Go bardziej i jeszcze mocniej dostrzegamy Jego niesamowitość. 

W każdy pierwszy piątek miesiąca, na kanale "Siostry Sacre Coeur" na YouTube, będzie pojawiał się odcinek zagłębiający nas w duchowość Serca Jezusa i pomagający nam spojrzeć na Nie w inny, ciekawy sposób. Zachęcam do subskrybcji ich kanału oraz do obejrzenia tych krótkich filmików, które wiele uczą o życiu i Chrystusie. 

Dajmy zaskoczyć się Jezusowi i pozwólmy otulić się Jego miłości, ukazującej się w tej serii. 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-11-09 15:57:41
miniaturka

Franciszek: NIE dla cennika za sakramenty

Kościoły są „domem Bożym”, a nie „targowiskami” czy salonami towarzyskimi zdominowanymi przez „światowość”. Papież Franciszek mówił o tym podczas porannej Eucharystii w Domu św. Marty.
2018-11-09 18:12:51
miniaturka

Watykan włącza się w walkę z cyberprzemocą

Według raportu NIK z 2017 r., w naszym kraju co drugi internauta w wieku 12-17 lat przyznał, że miał do czynienia z cyberprzemocą.
2018-11-09 18:31:17
miniaturka

Papież do dziennikarzy: otwierajcie ludziom oczy, uszy i serca

Do ponad 300-osobowej grupy studentów Katolickiej Szkoły Dziennikarstwa w Niemczech Papież Franciszek skierował dziś słowa o dziennikarskiej etyce zawodowej.
2018-11-09 21:33:22
miniaturka

Nadanie imienia Polski Niepodległej

Szkole Podstawowej w Rychnowie nadano imię Polski Niepodległej. Jest to pierwsza placówka w Polsce nosząca takie imię. Patronat narodowy nad uroczystością objął prezydent RP Andrzej Duda.
2018-11-09 22:20:21

RÓŻANIEC ZA OJCZYZNĘ W WARSZAWIE

Wielu Polaków odważyło się dać swoje świadectwo wiary i umiłowania Ojczyzny właśnie w stolicy - Warszawie. 4 listopada (w niedzielę) o godz.19.00 na Krakowskim Przedmieściu ludzie, którzy na co dzień są zapracowani i mają wiele innych obowiązków znaleźli czas,aby wspólnie pomodlić się za nasz kraj.
2018-11-09 22:37:07

POLACY PAMIĘTAJĄ O OJCZYŹNIE

Rok ten jest wyjątkowy,ponieważ przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.W związku z tym odbywają się różne wydarzenia przez cały tydzień nie tylko w stolicy, ale również w innych miastach.