Strona główna
opoka.org.pl
2020-12-04 09:53
s. Daria Witkowicz

Rekolekcje z bibliodramą 8-10 stycznia 2021 w polskim Loretto

Przyjść do Pana Jezusa i wrócić do życia z radością światła zbawienia - to weekendowe rekolekcje z bibliodramą drogą Trzech Mędrców w Loretto.

Siostry Loretanki

8-10 stycznia 2021 Bibliodrama

PÓJŚĆ DO JEZUSA I WRÓCIĆ DO ŻYCIA ZE ŚWIATŁEM ZBAWIENIA

Kiedy mijają Święta Bożego Narodzenia zastanawiamy się często, jak zatrzymać doświadczenie bliskości Boga w naszym codziennym życiu. Mamy w sobie pragnienie pokoju, radości, nadziei i chcielibyśmy, aby nie zabrakło ich w życiu naszej rodziny, w naszej pracy, w naszych trudach i zmaganiach. Potrzebujemy być blisko przy Jezusie – Światłości, której ciemność nie ogarnęła.

Te krótkie weekendowe rekolekcje to czas zatrzymania się, pozostania w ciszy z darami, które dla każdego przynosi ze sobą Jezus. A może są takie, których jeszcze nie odkryliśmy? Wyruszymy w drogę do Betlejem ścieżkami Trzech Króli. W synu Maryi i Józefa Bóg objawił się jako Emanuel – Bóg z nami. Zadamy sobie pytanie o obecność Boga w naszej codzienności. Jezus naprawdę był człowiekiem i naprawdę jest obecny w Eucharystii. Jak przeżywam Jego obecność? Dokąd chcę zabrać Światło, które jest w Jego Słowie?

Pracę z Pismem Świętym w bibliodrmie połączymy z metodą modlitwy kontemplacyjnej Franza Jalicsa. Będziemy uczyć się uważności i bycia w pełni tu i teraz. Program dnia będzie zawierał spacer uważności, warsztaty bibliodramy, medytację, mszę świętą i adorację.

Bibliodrama to szczególna forma spotkania z Pismem Świętym. Często czytając Słowo Boże zastanawiamy się, jak zbliżyć się do biblijnych bohaterów, jak dać się dotknąć Słowu tak, aby coś istotnego się w nas zmieniło, abyśmy w głębi naszego jestestwa doświadczyli nawrócenia. Właśnie bibliodrama dzięki bogactwu metod: dramowych, plastycznych, psychodramatycznych pozwala na to wyjątkowe osobiste doświadczenie kontaktu z rzeczywistością biblijną. W bibliodramie jesteśmy cali zaangażowani: nasze ciało, myśli, emocje i wyobraźnia, co pozwala nam w autentyczny i twórczy sposób wejść w głębsze poznanie nas samych, Boga i relacji z innymi w świetle Słowa Bożego.

Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00, zakończenie w niedzielę o godz. 15.00.

Rekolekcje prowadzi: Beata Chrudzimska – trener bibliodramy i asystentka bibliodramy

Zapisy i informacja: e-mail: centrum@loretto.pl tel.: 510 099 949, 29/741 17 87

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2020-12-04 08:57:40
miniaturka

Spada wskaźnik liczby księgarń na 10 tys. mieszkańców

Spada wskaźnik liczby księgarń na 10 tys. mieszkańców. Według danych z Ogólnopolskiej Bazy Księgarń w listopadzie wskaźnik liczby księgarń na 10 tys. mieszkańców wyniósł 0,45 – poinformował na Twitterze Instytut Książki. Od początku roku ubyło niemal 120 placówek.
2020-12-04 09:33:18
miniaturka

Niemieccy nurkowie wyłowili z Bałtyku maszynę szyfrującą Enigma

Niemieccy nurkowie przeszukujący Morze Bałtyckie wyłowili maszynę szyfrującą Enigma używaną przez niemiecką armię podczas II wojny światowej. Maszyna ich zdaniem została wyrzucona za burtę z zatopionej łodzi podwodnej.
2020-12-04 10:00:51
miniaturka

Zadziwia mnie hojność i oddanie osób pomagających Kościołowi na Wschodzie

Od lat zadziwiam się oddaniem i hojnością wielu kapłanów, sióstr i braci zakonnych, a także osób świeckich, pomagających Kościołowi na Wschodzie – powiedział w rozmowie z KAI ks. Leszek Kryża TChr, dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
2020-12-04 10:17:02
miniaturka

Sesja dla małżeństw W bogactwie swych uczuć i emocji zrozumieć współmałżonka

Sesja warsztatowo-rekolekcyjna dla małżeństw w Loretto 29-31 stycznia 2021, 60 km od Warszawy
2020-12-04 10:28:52
miniaturka

Wywieszenie baneru prezydenta i flagi LGBT na Giewoncie nie było przestępstwem

W przypadku wywieszenia baneru prezydenta Dudy oraz tęczowej flagi LGBT śledczy nie dopatrzyli się znamion czynu zabronionego, ale pokrzywdzeni złożyli zażalenia – poinformowała PAP w piątek prok. Barbara Bogdanowicz.
2020-12-04 10:52:34
miniaturka

Dwóch Mikołajów. Który wygra?

Uśmiechnięty krasnal z zaokrąglonym brzuszkiem, białą brodą i reniferami u boku, popijający znany napój, zrobił już sporą karierę na świecie. Czy jest jeszcze sens, aby święty biskup z nim walczył? Nawet jeśli świat promuje tego pierwszego, nie można zapominać o tym, który kiedyś naprawdę żył i roznosił po tym świecie dobro i miłość.