Strona główna
opoka.org.pl
2019-12-17 11:36
kk / Krzysztof Ołdakowski SJ - Watykan

Papież: Dzieciątko Jezus wzywa do bycia małymi „mostami”

„Maryja wraz z Józefem mogą nas nauczyć, jak przyjąć Jezusa, jak Go adorować oraz jak podążać za Nim dzień po dniu” – tymi słowami zwrócił się Papież do dziewcząt i chłopców z włoskiej Akcji Katolickiej. Obchodzi ona w tym roku 50-lecie istnienia.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, Daniel Ibanez/CNA, licencja: CC BY-SA

Ojciec Święty życzył zebranym, aby program formacyjny podjęty z tej okazji umocnił w nich świadomość powołania do bycia uczniami-misjonarzami. Złożył również życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.„Powierzam wam zadanie do wykonania w domach: w Dzień Bożego Narodzenia zgromadźcie się na modlitwie i z tym samym zachwytem pasterzy spójrzcie na Dzieciątko Jezus, które przyszło na świat, aby przynieść miłość Boga, która czyni wszystko nowym. Jezus poprzez swoje narodzenie, stał sie pomostem pomiędzy Bogiem a ludźmi, pojednał ziemię z niebem oraz odbudował jedność całego rodzaju ludzkiego – podkreślił Papież. I dzisiaj On również was wzywa do bycia «mostami», tam gdzie żyjecie. Już dzisiaj zdajecie sobie sprawę, że zawsze trzeba budować mosty, nieprawdaż? On zaprasza was do bycia małymi «mostami», tam, gdzie żyjecie. Już teraz zdajecie sobie sprawę, że to jest zawsze potrzebne. Czasami nie jest to łatwe, ale jeśli jesteśmy zjednoczeni z Jezusem, możemy to czynić.“

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-12-17 10:21:50
miniaturka

We Francji nie można liczyć na uszanowanie tradycji

Arcybiskup Tuluzy apeluje o obronę wolności słowa oraz o uszanowanie francuskiej historii i tradycji. To w tym mieście została rozbita żywa szopka.
2019-12-17 10:41:51
miniaturka

Rok 2019 był krwawym rokiem dla chrześcijan

Ataków na chrześcijan w ubiegłym roku było wyjątkowo wiele. Jednym z nich było otworzenie ognia do wiernych Kościoła protestanckiego w miasteczku Burkina Faso.
2019-12-17 10:59:19
miniaturka

Francja: Jezus nie przyszedł dla przemian społecznych

Ojciec Święty przyjął na audiencji nowe kierownictwo Episkopatu Francji. W kraju od 12 dni trwa strajk generalny.
2019-12-17 12:09:24
miniaturka

Franciszek kończy 83 lata - życzenia i wsparcie od całego świata

Papież Franciszek obchodzi dzisiaj - 17 grudnia - 83. rocznicę urodzin. Po raz siódmy Jorge Mario Bergoglio obchodzi swe urodziny jako Następca św. Piotra i biskup Rzymu.
2019-12-17 12:25:45
miniaturka

Mapy Pamięci o Zbrodni Katyńskiej na świecie

Powstał nowy portal o Zbrodni Katyńskiej. To pierwsze opracowanie, które ma zilustrować wszystkie miejsca pamięci poświęcone Zbrodni Katyńskiej na świecie. Każde miejsce zostaje oznaczone na mapach, dzięki czemu powstały „Mapy Pamięci Zbrodni Katyńskiej na Świecie”.
2019-12-17 12:43:48
miniaturka

Watykan: adhortacja po synodzie dla Amazonii z opóźnieniem

Wszystko wskazuje, że nie należy jej oczekiwać wcześniej niż na koniec stycznia – lub w lutym 2020 – twierdzi hiszpańskojęzyczny portal La Vida Neuva.