Strona główna
opoka.org.pl
2019-12-17 10:50
kk / Krzysztof Bronk - Watykan

Francja: Jezus nie przyszedł dla przemian społecznych

Ojciec Święty przyjął na audiencji nowe kierownictwo Episkopatu Francji. W kraju od 12 dni trwa strajk generalny.

Autor/źródło: Pixabay, dnovac, licencja: CC0

Episkopat Francji nie zajął oficjalnego stanowiska w sprawie protestów. We wczorajszym kazaniu przewodniczący episkopatu wyjaśnił poniekąd przyczyny tej powściągliwości. Przypomniał on, że sam Jezus nie gromadził tłumów, aby dokonać wielkich przemian społecznych, lecz wzywał do nawrócenia serca, co dla historii mogło się wydawać bez znaczenia. Jezus nie przyszedł w pierwszym rzędzie po to, by budować nowe społeczeństwo, lecz by wejść do naszych serc, wlać w nie Ducha Świętego, abyśmy umieli żyć miłością. Abp Eric de Moulins-Beaufort podkreślił, że również i naszym przeznaczeniem nie jest zrewolucjonizowanie świata, lecz bycie znakiem w tym świecie naznaczonym śmiercią i grzechem. Mamy w nim żyć jako ci,  którzy są przeznaczeni do życia wiecznego i świętości.


źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-12-17 10:13:09
miniaturka

Papież jest sprzymierzeńcem ONZ

Sekretarz Generalny ONZ, Antonio Guterres, który niedługo spotka się z papieżem w Rzymie powiedział, że Franciszek jest silnym sprzymierzeńcem tej międzynarodowej organizacji.
2019-12-17 10:21:50
miniaturka

We Francji nie można liczyć na uszanowanie tradycji

Arcybiskup Tuluzy apeluje o obronę wolności słowa oraz o uszanowanie francuskiej historii i tradycji. To w tym mieście została rozbita żywa szopka.
2019-12-17 10:41:51
miniaturka

Rok 2019 był krwawym rokiem dla chrześcijan

Ataków na chrześcijan w ubiegłym roku było wyjątkowo wiele. Jednym z nich było otworzenie ognia do wiernych Kościoła protestanckiego w miasteczku Burkina Faso.
2019-12-17 11:39:49
miniaturka

Papież: Dzieciątko Jezus wzywa do bycia małymi „mostami”

„Maryja wraz z Józefem mogą nas nauczyć, jak przyjąć Jezusa, jak Go adorować oraz jak podążać za Nim dzień po dniu” – tymi słowami zwrócił się Papież do dziewcząt i chłopców z włoskiej Akcji Katolickiej. Obchodzi ona w tym roku 50-lecie istnienia.
2019-12-17 12:09:24
miniaturka

Franciszek kończy 83 lata - życzenia i wsparcie od całego świata

Papież Franciszek obchodzi dzisiaj - 17 grudnia - 83. rocznicę urodzin. Po raz siódmy Jorge Mario Bergoglio obchodzi swe urodziny jako Następca św. Piotra i biskup Rzymu.
2019-12-17 12:25:45
miniaturka

Mapy Pamięci o Zbrodni Katyńskiej na świecie

Powstał nowy portal o Zbrodni Katyńskiej. To pierwsze opracowanie, które ma zilustrować wszystkie miejsca pamięci poświęcone Zbrodni Katyńskiej na świecie. Każde miejsce zostaje oznaczone na mapach, dzięki czemu powstały „Mapy Pamięci Zbrodni Katyńskiej na Świecie”.