Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-21 16:15
Małgorzata Strzelec / ks. Krzysztof Ordziniak

Nowenna miesięcy przed 100-leciem konsekracji mikstackiej fary

Msza św. w intencji budowniczych i dobroczyńców oraz nabożeństwo ku czci Trójcy Świętej rozpoczęło duchowe przygotowania do obchodów 100- lecia mikstackiej fary.

Płaskorzeźba Trójcy Świętej w ołtarzu głównym mikstackiej fary
Autor/źródło: Jacek Sikora

W życiu każdej wspólnoty parafialnej wydarzenia wyjątkowe, niezwykle ważne. Niewątpliwie do takich, należy zaliczyć uroczystości odpustowe, ale także rocznice konsekracji kościoła. Konsekracja kościoła to wydarzenie wyjątkowe w historii kościoła. Nie we wszystkich parafiach znana jest ta data. Kościół  farny pw. Świętej Trójcy w Mikstacie został konsekrowany przez 20 października 1918 roku przez Abpa gnieźnieńskiego i poznańskiego Edmunda Dalbora. Zatem w tym roku wspólnota parafialna będzie obchodziła 100- lecie tego wydarzenia. Został natomiast  pobudowany w lat 1913-1914, kiedy proboszczem mikstackiej parafii był ks. kan. Franciszek Ksawery Ruszczyński.  Od dwóch lat prowadzone są w mikstackiej farze prace renowacyjne.

Natomiast do tak ważnego jubileuszu należy się także przygotować duchowo. Czynić to będziemy poprzez Nowennę miesięcy do Trójcy Świętej.

W związku z tym 20  lutego, dokładnie na dziewięć  przed 100. rocznicą konsekracji kościoła pw. Świętej Trójcy o godz. 18:00 ks. kan. Krzysztof Ordziniak sprawował Mszę Świętą dziękczynną w intencji wszystkich dobrodziejów i budowniczych naszej Świątyni. Po Mszy Świętej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówiona została modlitwa nowennowa. Następnie modliliśmy się koronką do Trójcy Przenajświętszej, po której odmówiona została odmówieniem Litania do Trójcy Świętej. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyło pierwsze spotkanie modlitewne przygotowujące nas do 100- lecia konsekracji naszego obecnego kościoła farnego. Warto tu dodać, że Święta Trójca patronuje mikstackiej parafii od wielu stuleci.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-02-21 14:17:30
miniaturka

Klerycy pomogą albertynkom. W sobotę dwa dodatkowe spektakle a po nich kwesta

Mimo, że ich sztuka zeszła już z afisza, klerycy warszawskiego seminarium zagrają w najbliższą sobotę dwa dodatkowe spektakle pt. „Augustyn”. Po przedstawieniu zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz sióstr albertynek.
2018-02-21 14:45:16
miniaturka

Licheń. Wieczór uwielbienia z gościem z Malezji

Jude Antoine, świecki ewangelizator z Malezji, we wtorek 6 marca poprowadzi wieczór uwielbienia w kościele parafialnym p.w. św. Doroty w Licheniu.
2018-02-21 15:15:13
miniaturka

14 Katedr - artystyczne rekolekcje

To niezwykle przejmujące wydarzenie artystyczne i duchowe, w zeszłorocznej edycji spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem i uznaniem – powiedział KAI aktor Jerzy Zelnik, inicjator i realizator projektu „14 Katedr”.
2018-02-21 15:58:00
miniaturka

Nie żyje Billy Graham - największy ewangelista XX w.

W wieku 99 lat w Montreat w Północnej Karolinie (USA) zmarł dziś Billy Graham, jeden z najbardziej znanych amerykańskich pastorów ewangelikalnych, określany mianem "protestanckiego papieża".
2018-02-21 18:11:16
miniaturka
play

Moc adoracji. Św. Józef i niezwykłe rzeczy

Czy „prawną ochronę życia” można wymodlić? Czy Warszawskie Jerycho przemieni świat? Już w marcu w Warszawie odbędzie się nieustanna 7-dniowa modlitwa w intencji obrony życia nienarodzonych.
2018-02-21 18:45:31
miniaturka

Jutrznie Wielkopostne u krakowskich franciszkanów

Ojcowie franciszkanie z Krakowa proponują praktykę wielkopostną, którą jest codzienna Jutrznia w Bazylice św. Franciszka.