Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-21 15:15
S. Zielińska / KAI

14 Katedr - artystyczne rekolekcje

To niezwykle przejmujące wydarzenie artystyczne i duchowe, w zeszłorocznej edycji spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem i uznaniem – powiedział KAI aktor Jerzy Zelnik, inicjator i realizator projektu „14 Katedr”.

Autor/źródło: Pixabay, SofiLayla, licencja: CC0

14 Katedr - to cykl koncertów pasyjnych, prezentowanych w Wielkim Poście w 14 polskich świątyniach.

Orkiestra Baltic Neopolis Ensemble (muzycy – liderzy Baltic Neopolis Orchestra) wykona Oratorium Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu”, które jest jednym z najbardziej uduchowionych dzieł kompozytora, obrazujących jego głęboką wiarę w Boga.

- Po jednej stronie świetni, młodzi muzycy grają utwór Josepha Haydna, a po drugiej ja czytam rozważania ks. Grzegorza Strzelczyka o ostatnich słowach Jezusa na krzyżu. Ważnym elementem są odpowiednio zmontowane sceny z „Pasji” Mela Gibsona, na co dostaliśmy pozwolenie od twórców filmu. W historii kinematografii chyba nikt nie zagrał Jezusa lepiej niż Jim Caviezel. W przeżyciu pomaga też gra światłem. Dla mnie samego za każdym razem koncert stanowi rekolekcje” – powiedział Jerzy Zelnik.

Wstęp na koncerty pasyjne jest bezpłatny. Odbędą się w one m.in. w Nowym Sączu, Oświęcimiu, Suwałkach, Zamościu, Białymstoku i Zielonej Górze.

Szczegółowe informacje o koncertach na stronie www.14katedr.pl

dg / Zielona Góra

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-02-21 13:52:13
miniaturka

Dominikański Ośrodek Liturgiczny na 100% – dzień otwarty w Krakowie

W niedzielę, 25 lutego, Dominikański Ośrodek Liturgiczny organizuje w krakowskim Klasztorze Dominikanów serię spotkań, poświęconych teologii liturgii, architektury i muzyki.
2018-02-21 14:17:30
miniaturka

Klerycy pomogą albertynkom. W sobotę dwa dodatkowe spektakle a po nich kwesta

Mimo, że ich sztuka zeszła już z afisza, klerycy warszawskiego seminarium zagrają w najbliższą sobotę dwa dodatkowe spektakle pt. „Augustyn”. Po przedstawieniu zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz sióstr albertynek.
2018-02-21 14:45:16
miniaturka

Licheń. Wieczór uwielbienia z gościem z Malezji

Jude Antoine, świecki ewangelizator z Malezji, we wtorek 6 marca poprowadzi wieczór uwielbienia w kościele parafialnym p.w. św. Doroty w Licheniu.
2018-02-21 15:39:21
miniaturka

Nowenna miesięcy przed 100-leciem konsekracji mikstackiej fary

Msza św. w intencji budowniczych i dobroczyńców oraz nabożeństwo ku czci Trójcy Świętej rozpoczęło duchowe przygotowania do obchodów 100- lecia mikstackiej fary.
2018-02-21 15:58:00
miniaturka

Nie żyje Billy Graham - największy ewangelista XX w.

W wieku 99 lat w Montreat w Północnej Karolinie (USA) zmarł dziś Billy Graham, jeden z najbardziej znanych amerykańskich pastorów ewangelikalnych, określany mianem "protestanckiego papieża".
2018-02-21 18:11:16
miniaturka
play

Moc adoracji. Św. Józef i niezwykłe rzeczy

Czy „prawną ochronę życia” można wymodlić? Czy Warszawskie Jerycho przemieni świat? Już w marcu w Warszawie odbędzie się nieustanna 7-dniowa modlitwa w intencji obrony życia nienarodzonych.