Strona główna
opoka.org.pl
2021-04-16 09:26
Biuro Duszpasterstwa Emigracji

Niedziela Bożego Miłosierdzia w Amerykańskiej Częstochowie

Nasze plany i nadzieje coś niweczy raz po raz. Tylko Boże Miłosierdzie nie zawodzi nigdy nas… Słowa tej znanej pieśni wybrzmiały w tym roku po raz kolejny w Amerykańskiej Częstochowie podczas liturgii drugiej niedzieli wielkanocnej, zwanej także Niedzielą Bożego Miłosierdzia.

To Boże Miłosierdzie jest szczególnie związane z sakramentem pokuty i pojednania, który wierni chętnie przyjmowali w tym dniu, by móc otrzymać jeszcze obfitsze łaski z przebitego, miłosiernego Serca Jezusa. Szczególną zaś modlitwą wypraszającą łaskę miłosierdzia jest Koronka do Miłosierdzia Bożego, która śpiewana była w kilku językach podczas nabożeństwa po Mszy świętej o godz. 14.30, którą celebrował przybyły specjalnie na tę okazję J.E. William Waltersheid, biskup pomocniczy diecezji Pittsburgh. Jest on szczególnie związany z naszym Sanktuarium, ponieważ w tym miejscu przygotowywał się duchowo przed przyjęciem sakry biskupiej.

Foto Galeria

Biskup Waltersheid spotkał się również z kandydatami, którzy przybyli do naszego klasztoru, aby móc przyjrzeć się naszemu życiu wspólnotowemu w ramach rekolekcji powołaniowych „Przyjdź i zobacz”, które zorganizowali o. Tymoteusz wraz z o. Marcinem. Jest to nowa forma rekolekcji, w których kandydaci mieszkając w klasztorze mogą uczestniczyć w życiu duchowym i pastoralnym ojców i braci. Wszyscy czterej kandydaci przeżyli ten czas dobrze i postanowili, że będą dalej przyglądać się naszemu paulińskiemu stylowi życia.

Niedziela Miłosierdzia pokryła się również z obchodami kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Modlitewną pamięć za tragicznie zmarłych w katastrofie wyrażono podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 12.30. Przed Mszą nastąpiło złożenie kwiatów i apel poległych przy pomniku Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na cmentarzu Amerykańskiej Częstochowy.

o. Marcin Ćwierz OSPPE, Amerykańska Częstochowa

Za: http://www.jasnagora.com/

Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, Doylestown, USA

HISTORIA NARODOWEGO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2021-04-20 15:25:40
miniaturka

Prof. Delsol: w miejsce chrześcijaństwa pojawiają się prymitywniejsze formy religijności

Według prof. Chantal Delsol, członkini Akademii Francuskiej stoimy obecnie przed koniecznością namysłu nad upadającą cywilizacją chrześcijańską. Od dwustu lat trwa jej pełna heroizmu walka o przetrwanie. Przełomowym momentem była rewolucja francuska, która usiłowała całkowicie odciąć się od religii.
2021-04-20 16:06:10
miniaturka

O. Jacek Salij: Rowy katyńskie nie mogą stać się przepaścią wrogości

Los naszych pomordowanych jest już w ręku Boga, ale – w wymiarze ludzkim – ofiary Katynia nie zaznają pełnego pokoju, dopóki ich krzywda będzie nas pobudzała do uczuć ciemnych, dopóki nie zacznie nam serdecznie zależeć na prawdziwym pojednaniu z narodem rosyjskim – powiedział o. Jacek Salij.
2021-04-21 09:29:03
miniaturka

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek nowelę ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych. To właśnie dzięki ich trudowi, ich walce my dziś możemy cieszyć się wolnością – powiedział prezydent podczas uroczystości.
2021-04-21 09:48:02
miniaturka

Co z niewykorzystanymi szczepionkami? Jest rozporządzenie

W Dzienniku Ustaw opublikowano we wtorek wieczorem rozporządzenie Rady Ministrów, w którym przesądzono, iż w sytuacji ryzyka niewykorzystania szczepionki przeciw COVID-19, może ją otrzymać inna osoba pełnoletnia.
2021-04-21 09:57:51
miniaturka

Wszczęto śledztwo w sprawie śmierci aktywistki proaborcyjnej w Argentynie

Prokuratura Argentyny uruchomiła śledztwo w sprawie zgonu znanej aktywistki proaborcyjnej, która zmarła podczas zabiegu usunięcia ciąży. Śledczy badają okoliczności zdarzenia, wskazując, że mogło dojść do błędu lekarskiego.
2021-04-21 10:39:13
miniaturka

Będą zmiany w wyglądzie karetek i w umundurowaniu ratowników medycznych

Do końca 2029 r. wszystkie karetki Państwowego Ratownictwa Medycznego będą żółte; nowe wymagania dotyczące umundurowania zespołów ratownictwa staną się obowiązkowe od stycznia 2027 r. – zakłada projekt rozporządzenia ministra zdrowia skierowany do konsultacji.