Strona główna
opoka.org.pl
2018-09-24 16:13
RTCK - Rób to co kochasz

Nie jest to ani proste, ani przyjemne, więc dlaczego tak bardzo chcemy to osiągnąć?

„Wytrwałość nie jest dla wytrwałości. Nie jest po to, aby się po prostu potrudzić. Jest narzędziem do osiągania wielkich rzeczy”.

Wytrwałość nie jest dla wytrwałości. Nie jest po to, aby się po prostu potrudzić. Jest narzędziem do osiągania wielkich rzeczy” – to zdanie Marcina Zielińskiego zapala do działania. Świadectwo życia tego młodego człowieka pokazuje, że wiek nie jest ograniczeniem, a niepowodzenia to efekt braku wytrwałości. Jednak kto z nas może zapewnić o swojej stuprocentowej wytrwałości? Z czym zmagamy się na co dzień w dążeniu do spełnienia? Jak z tymi zmaganiami sobie poradzić?

Marcin Zieliński mówiąc o wytrwałości podczas spotkania zorganizowanego początkiem tego roku w Nowym Sączu przez RTCK podzielił się niezwykłą historią swojego życia, w którym za cenę ogromnego uporu, wiary i wierności Bożej obietnicy dziś znajduje się w samym sercu swojego powołania.

- Pamiętam, jak jechałem do siedziby RTCK do Nowego Sącza na konferencję. To była długa i męcząca podróż, generalnie sporo podróżuję, bo czuję się wezwany do wielu miejsc, ale mój organizm nie zawsze staje na wysokości zadania. Pięć godzin w samochodzie, w dodatku kończyłem jeszcze konferencję. Dlaczego to wspominam? Podczas konferencji mówiłem o wytrwałości, a ja jednej rzeczy nauczyłem się w życiu: największe cuda, jakie widziałem w mojej posłudze, działy się wtedy, kiedy czułem się słaby, wyczerpany i zmęczony – dokładnie tak, jak podczas tamtej podróży – wspomina Marcin Zieliński.

Postawa tego młodego człowieka utwierdza w przekonaniu, że wytrwałości można się nauczyć. Jednak proces dochodzenia do postawy bycia wytrwałym nie jest prosty. - Bardzo wiele osób się zniechęca. Modlą się, modlą się, modlą się i… nic. Znacie to? – pyta retorycznie Marcin Zieliński. Zapytany o jego własną historię i trudne momenty w dążeniu do wytrwałości mówi: - Kiedy ktoś w Internecie komentuje: „Ten to ma łatwą wiarę. Od razu jest cudzik i już” to zawsze odpowiadam: „To zapraszam do mojego życia. Najlepiej kilka lat wstecz, kiedy nikt mnie nie widział. Kiedy przez pięć lat chodziłem po ulicach i modliłem się nad ludźmi… bez żadnego efektu.

Świadectwo Marcina pokazuje, jak ważne w wytrwałości jest oczekiwanie na Bożą odpowiedź. - Okazuje się, że oczekiwanie na odpowiedź Pana Boga często jest zbawienne dla nas. Gdyby nie ten czas, owoce modlitwy nie byłyby dla nas tak dobre, jak wówczas, gdy na nie w bólu i niecierpliwości „doczekujemy”. Ja wiem, że nie lubimy czasu stagnacji, okresu przejściowego. Ale ten właśnie czas może się okazać dla nas kluczowy, ponieważ pozwala nam zmieniać swoje serce – komentuje.  

Historia Marcina to także losy innych osób, które osiągały wielkie rzeczy dzięki wytrwałość. Marcin jako lider wspólnoty „Głos Pana” ze Skierniewic posługuje modlitwą o uzdrowienie i dzieli się tym, czego nauczył się podczas ostatnich dziesięciu lat życia z Bogiem. – Dopiero serce, które jest w 100 procentach poddane Bogu jest gotowe na otrzymanie odpowiedzi. Chodzi o to byś dał się pokochać i przyjął tę miłość - możemy usłyszeć w jego wypowiedziach.

Wydawnictwo RTCK zaproszeniem do współpracy Marcina Zielińskiego rozpoczęło serię „Robię to co kocham”, której celem jest prezentowanie osób rozwijających się na wszystkich poziomach swojego powołania. - Mam zaszczyt przedstawić pierwszą publikację z tej serii “Robię to co kocham”. Jest to audiokonferncja "Wytrwaj do końca!" Marcina Zielińskiego. Wyjątkowego człowieka, którego poznałem osobiście i który, jak powiedziałem na podsumowanie jego konferencji u nas w RTCK, ograbił nas ze wszystkich wymówek – mówi Kamil Zbozień, właściciel RTCK.

O autorze:

Marcin Zieliński – lider wspólnoty „Głos Pana” ze Skierniewic. Ewangelizator głoszący w kraju i za granica. Posługuje modlitwą o uzdrowienie. Prywatnie absolwent AWF-u w Warszawie.

O RTCK:

Pomagamy ludziom w odkryciu swojego powołania, tego kim są i wspieramy ich rozwój w kluczowych sferach życia. Wszystko po to, aby mogli robić to, co kochają.

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-09-24 15:27:42
miniaturka

Jasna Góra: XVIII Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich

Wypełnijmy dokładnie rolę, jaką Bóg powierza każdemu z nas w swoim Kościele. - to myśl przewodnia XVIII Forum Młodzieży Szkół Katolickich, które odbędzie się 25 września br. na Jasnej Górze.
2018-09-24 15:46:33
miniaturka

Papież: cierpliwość przezwycięża próby wiary

Podczas spotkania z osobami starszymi w katedrze Świętego Jakuba w Rydze Papież Franciszek, wychodząc od Listu Św. Jakuba, podkreślił wielkie znaczenie wytrwałości w próbach oraz spokojnego trwania w przeciwnościach.
2018-09-24 16:03:18
miniaturka

Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec

„Z Maryją i Ojcem Pio CZYŚCIMY CZYŚCIEC” pod tym hasłem przebiegała akcja duszpasterska, która rozpoczęła się w sobotę 22 września 2018 roku o godzinie 21.37 w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze i trwała cały kolejny dzień.
2018-09-24 17:53:01
miniaturka

Ocalone od zapomnienia...

W drodze na Górę św. Anny koniecznie trzeba zatrzymać się w Ligocie Dolnej. Tam bowiem - w Muzeum Sztuki Sakralnej, jego właściciel Pan Ryszard Makowiecki udostępnił zwiedzającym swoją imponującą kolekcję przedmiotów sakralnych, owoc wieloletniej pasji.
2018-09-24 18:02:40
miniaturka

Ekologia, solidarność społeczna i zrównoważony rozwój - konferencja "Polonia Restituta"

O spojrzeniu na kwestie ekologii od strony zadań państwa i Kościoła dyskutowali w Olsztynie uczestnicy konferencji z cyklu "Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości".
2018-09-24 18:28:19
miniaturka

„Człowiek bezprawny” – mija 65. rocznica uwięzienia kard. Wyszyńskiego

„Człowiek bezprawny” - tak kard. Stefan Wyszyński nazywał sam siebie w czasie trzyletniego internowania. 25 września mija 65 lat od jego aresztowania.