Strona główna
opoka.org.pl
2018-09-24 15:11
S. Zielińska / Rada Szkół Katolickich w Polsce

Jasna Góra: XVIII Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich

Wypełnijmy dokładnie rolę, jaką Bóg powierza każdemu z nas w swoim Kościele. - to myśl przewodnia XVIII Forum Młodzieży Szkół Katolickich, które odbędzie się 25 września br. na Jasnej Górze.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak, licencja: CC BY

Młodzież ponadpodstawowych szkół katolickich spotka się 25 września 2018, w godz. 9:15-17:30, w Auli o. A. Kordeckiego na Jasnej Górze na XVIII Forum Młodzieży Szkół Katolickich.

Myślą przewodnią spotkania są słowa św. Jana Pawła II: 

"Wypełnijmy dokładnie rolę, jaką Bóg powierza każdemu z nas w swoim Kościele".

Forum poprowadzi ks. Jakub Bartczak.

W programie m.in. wykład ks. Wojciecha Węgrzyniaka: "Po co Kościół?", Pytania do Księdza, Świadectwo red. Rafała Patyry z TVP, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza święta i zawierzenie Młodzieży Matce Bożej.

Forum zakończy nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich i rozesłanie przy pomniku św. Jana Pawła II.

Ks. Jakub Bartczak zaśpiewa w trakcie realizacji programu. 

Szczegółowy program na stronie Rady Szkół Katolickich 


***

Rada Szkół Katolickich została powołana do życia w 1994 roku przez 269 Konferencję Episkopatu Polski. Jest kościelną jednostką organizacyjną o zasięgu ogólnopolskim. Zrzesza szkoły katolickie prowadzone przez kościelne osoby prawne oraz szkoły, które zostały uznane za katolickie dekretem biskupa diecezjalnego i są prowadzone przez inne osoby prawne lub fizyczne.  

Rada Szkół Katolickich organizuje corocznie Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich, Forum Młodzieży, konferencje, szkolenia i kursy dla dyrektorów szkół i nauczycieli, a także konferencje dla przedstawicieli organów prowadzących szkoły.


Źródło: Rada Szkół Katolickich w Polsce / rsk.edu.pl


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-09-24 13:40:59
miniaturka

Franciszek na Łotwie – relacja z papieskiej wizyty

Trwa trzeci dzień podróży apostolskiej do krajów bałtyckich. Papież jest dziś na Łotwie. Dzisiejszy plan podróży jest bardzo intensywny.
2018-09-24 14:12:04
miniaturka

Kraków: 2. Bieg Papieski

Już 13 października odbędzie się 2. edycja Biegu Papieskiego. Wydarzenie przygotowali członkowie krakowskiej wspólnoty stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
2018-09-24 14:49:13
miniaturka

Niech stale brzmi pośród nas muzyka Ewangelii

„Niech nie przestaje brzmieć pośród nas muzyka Ewangelii!” – apelował Papież podczas spotkania ekumenicznego w katedrze ewangelicko-augsburskiej w Rydze.
2018-09-24 15:46:33
miniaturka

Papież: cierpliwość przezwycięża próby wiary

Podczas spotkania z osobami starszymi w katedrze Świętego Jakuba w Rydze Papież Franciszek, wychodząc od Listu Św. Jakuba, podkreślił wielkie znaczenie wytrwałości w próbach oraz spokojnego trwania w przeciwnościach.
2018-09-24 16:03:18
miniaturka

Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec

„Z Maryją i Ojcem Pio CZYŚCIMY CZYŚCIEC” pod tym hasłem przebiegała akcja duszpasterska, która rozpoczęła się w sobotę 22 września 2018 roku o godzinie 21.37 w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze i trwała cały kolejny dzień.
2018-09-24 16:20:01
miniaturka

Nie jest to ani proste, ani przyjemne, więc dlaczego tak bardzo chcemy to osiągnąć?

„Wytrwałość nie jest dla wytrwałości. Nie jest po to, aby się po prostu potrudzić. Jest narzędziem do osiągania wielkich rzeczy”.