Strona główna
opoka.org.pl
2024-01-27 11:20
KWK

Nastolatki 3.0. Co dzieci robią w sieci?

Wydawnictwo WAM oraz Fundacja Świętego Józefa KEP zapraszają na webinar: „Nastolatki 3.0. Co dzieci robią w sieci?” 6 lutego 2024 r. – godz. 19.00-20.30

Autor/źródło: ks. Janusz Gnat, licencja: CC BY

Adresaci webinarium:

  • nauczyciele religii, rodzice, wychowawcy, kapłani;
  • delegaci diecezjalni i zakonni ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Podczas webinarium:

  • poznasz Raport z ogólnopolskiego badania uczniów i rodziców (2023)
  • zaprezentowane zostaną wyniki badań z aktywności uczniów w mediach społecznościowych i towarzyszące im problemy społeczne (np.: samotność, samoocena, seksualizacja, uzależnienie, internetowe wyzwania itd.). Raport ten prezentuje także deklaracje rodziców badanych nastolatków w celu konfrontacji rzeczywistych praktyk nastolatków z przekonaniami i wyobrażeniami ich rodziców.

Prowadzący webinarium:

Rafał Lange jest Kierownikiem Dział Badań nad Cyberprzestrzenią i Cyberbezpieczeństwem THINKSTAT, doktorem nauk społecznych w dyscyplinie socjologii, adiunktem w Państwowym Instytucie Badawczym NASK i nauczycielem akademickim. Członkiem Rady Ekspertów przy Rzeczniku Praw Dziecka. W przeszłości dyrektor Ośrodka Sondaży Społecznych OPINIA, National Youth Research Correspondent na Polskę Dyrektoriatu Młodzieży i Sportu Rady Europy, realizował badania społeczne w Polsce i za granicą dla m.in. Rady Europy, Głównego Urzędu Statystycznego, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, YMCA, British Council. Specjalność: socjologia młodzieży, socjologia Internetu, metodologia badań społecznych, Big data i data mining.

Udział w webinarium jest bezpłatny!

Zapisy trwają do 5.02.2024 r. do godz. 15.00

Zapisy wyłącznie poprzez formularz dostępny TUTAJ

Kontakt:

Tel.: 515 635 769 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00, oraz w trakcie trwania szkolenia)

E-mail: szkolenia@katechizmy.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2024-01-17 14:20:03
miniaturka

Polonijne spotkanie kapłańskie w Strasburgu

15 stycznia 2024 r. w Polskiej Misji Katolickiej w Strasburgu, we Francji, odbyło się polonijne spotkanie 18 księży pracujących w regionie Alzacji i Badenii. Spotkanie przebiegało w atmosferze Bożego Narodzenia, pod hasłem: „Tempus fugit, aeternitas manet” („Czas ucieka, wieczność czeka”). W spotkaniu kapłańskim uczestniczyli polscy księża pracujący w Polskiej Misji Katolickiej we Francji (Strasburg, Rixheim i Wittenheim) i w Niemczech (Freiburg) oraz kapłani posługujący we francuskich parafiach w archidiecezji Strasburg oraz kapelan żołnierzy w eurokorpusie.
2024-01-17 14:27:50
miniaturka

Polonijne spotkanie opłatkowe w Lourdes

6 stycznia br. w Domu Polskim „Bellevue” w Lourdes odbyło się spotkanie opłatkowe dla Polonii. Rodacy przybyli z okolic Lourdes, niektórzy z miejscowości odległych o około 200-300 km. W gronie 65 osób odbyła się Msza św. w kaplicy Ośrodka, dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń oraz wspólna kolacja i wieczór kolęd.
2024-01-26 09:46:55
miniaturka

Olimpiada Teologii Katolickiej 2024

10 stycznia we wszystkich polskich diecezjach odbyły się zawody II stopnia Olimpiady Teologii Katolickiej.
2024-01-31 11:01:14
miniaturka

Komisja Duszpasterstwa KEP obradowała nad programem duszpasterskim na lata 2024/2025

Program duszpasterski na lata 2024/2025 był głównym tematem dorocznego posiedzenia Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski, które w dniach 30-31 stycznia br. odbyło się w ośrodku formacyjnym diecezji opolskiej Rybak w Głębinowie. Obradom przewodniczył bp Andrzej Czaja, przewodniczący Komisji.
2024-02-05 09:31:25
miniaturka

Dzień Życia Konsekrowanego wśród Polonii

2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kapłani, siostry i bracia ze wspólnot zakonnych posługujących w Archidiecezji Chicago zgromadzili się w Bazylice pw. św. Jacka na uroczystej Eucharystii. Świętowanie zostało przedłużone przy wspólnym posiłku oraz świadectwami dzieł, które obecne wspólnoty zakonne podejmują dla opieki duchowej Polonii. Bogu niech będą dzięki za każdą osobę konsekrowaną.
2024-02-07 09:35:51
miniaturka

W Sekretariacie KEP gościł bp Paul McAleenan z Konferencji Episkopatu Anglii i Walii

Duszpasterska troska o Polaków mieszkających na Wyspach była głównym tematem spotkania bp. Piotra Turzyńskiego, delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, z bp. Paulem McAleenanem, z Konferencji Episkopatu Anglii i Walii, odpowiedzialnym za duszpasterstwo migrantów. Podczas dwudniowej, 5-6 lutego, wizyty Biskupowi towarzyszył ks. Christopher Thomas, sekretarz Konferencji Biskupów Katolickich Anglii i Walii. W spotkaniu wzięli również udział ks. Bogdan Kołodziej, rektor Polskiej Misji Katolickiej, oraz ks. Artur Strzępka, kanclerz Polskiej Misji Katolickiej w Anglii.