Strona główna
opoka.org.pl
2022-11-24 13:34
Biuro Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Materiały dla rodzin w ramach programu duszpasterskiego

27 listopada 2022 r. rozpoczyna się nowy rok duszpasterski - w Kościele w Polsce pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Tematem przewodnim tego roku jest refleksja nad Kościołem, jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca. W ramach programu duszpasterskiego przygotowano materiały dla rodzin do indywidualnej formacji, są one praktyczną realizacją programu duszpasterskiego.

Państwo Wojnarowie ze Stuttgartu

Katechezy przybliżają tematykę Kościoła, a jednocześnie ich formuła ma prowadzić do umacniania więzi małżeńskich i rodzinnych. Ufamy, że przygotowane rozważania zachęcą Państwa do coraz większego zaangażowania się w życie Kościoła – parafialnego i powszechnego.

Rozważania zostały przygotowane na poszczególne niedziele w ciągu całego roku. Każdy miesiąc posiada swoje hasło przewodnie, zaś materiały na poszczególnie tygodnie są rozwinięciem tego tematu. Każdy moduł składa się z 3 części: wprowadzenia – najczęściej jest to nauczanie Kościoła na dany temat; „do refleksji” – rozważania pogłębiające nauczanie Kościoła z odniesieniem do życia rodzinnego oraz „zadanie” - konkretna propozycja działań.

Materiały dla rodzin w ramach programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok 2022/2023

Komisja Duszpasterstwa KEP - materiały

Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin – materiały w całości


 Zobacz także:

Kamila i Sławek Wojnarowie ze Stuttgartu dzielą się swoim świadectwem


KONGRESY RODZIN POLONIJNYCH

RODZINA NA EMIGRACJI - KANAŁ YOU TUBE

"FAMILIARIS" - Poradnia Rodziny Polonijnej, PMK w Niemczech

KRAJOWY OŚRODEK DUSZPASTERSTWA RODZIN

WSPÓLNITY I RUCHY

Studium edukacyjne dla Polonii w zakresie doradztwa rodzinnego

Nauczanie Kościoła o małżeństwie i rodzinie

Polecane książki

----------------------

ww.emigracja.episkopat.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2022-11-23 11:29:34
miniaturka

Konkurs „Kocham Polskę”. Weź udział! Napisz list!

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski, masz polskie pochodzenie, studiujesz w Polsce, masz między 15 a 35 lat i duszę humanisty to ten konkurs jest dla Ciebie! Polega on na napisaniu listu, którego motywem przewodnim będzie troska o Ojczyznę. Na Twoje zgłoszenie czekamy do 11 grudnia br. pod adresem redakcjaekomaika@gmail.com Szczegóły konkursu i kartę zgłoszeń znajdziecie poniżej. Powodzenia!
2022-11-24 13:06:23
miniaturka

Nowe wydanie księgi liturgicznej

Nakładem Księgarni św. Jacka w Katowicach ukazało się nowe wydanie księgi liturgicznej Egzorcyzmy i inne modlitwy błagalne
2022-11-25 13:25:23
miniaturka

Nowe wydanie dokumentów liturgicznych

Nakładem Wydawnictwa Pallottinum ukazało się nowe wydanie trzech dokumentów związanych z liturgią
2022-11-28 09:38:25
miniaturka

Ks. Studnicki: nie można ukarać nieżyjącego, ale trzeba pomóc osobom, które skrzywdził

Delegaci diecezji bielsko-żywieckiej, koszalińsko-kołobrzeskiej oraz pelplińskiej proszą o kontakt osoby, które zostały skrzywdzone przez ks. Eugeniusza Surgenta. Komunikaty w tej sprawie zostały odczytane w parafiach, w których niegdyś posługiwał duchowny na terenie tych trzech diecezji.
2022-11-29 22:56:09
miniaturka

Katechezy liturgiczne dla dorosłych

W pierwszą niedzielę Adwentu, w kościele pw. św. Wojciecha w Białymstoku, w ramach katechezy dorosłych, rozpoczął się cykl konferencji poświęcony liturgii Mszy św. pt. „Eucharystia w życiu Kościoła”.
2022-11-30 09:35:33
miniaturka

Młodzi będą dyskutować o polskości

3 grudnia pod hasłem: „Bóg, Honor, Ojczyzna odbędzie się Kongres Młodzieży Polonijnej. W czasie Kongresu będziemy chcieli przyjrzeć się temu, czym faktycznie jest polskość? W czym ona się wyraża? Jak w świecie multikulturowym być dziś patriotą? W Kongresie wezmą udział młodzi ludzie mieszkający poza granicami kraju, m.in. z Niemiec, Francji, Grecji, Norwegii, Australii i USA.