Strona główna
opoka.org.pl
2020-10-05 13:12
Biuro Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Kongres Młodzieży Polonijnej online

Zgodnie z zapowiedzią kontynuujemy cykl spotkań "Kongres młodzieży Polonijnej online". Najbliższe spotkanie odbędzie się 10 października i poświęcone będzie refleksji nad przykazaniem miłości samego siebie, budowaniem poczucia własnej wartości i relacji w środowisku polonijnym.

Przygotowując się do Kongresu Młodzieży Polonijnej, który odbędzie się w lecie 2021 roku, chcemy was zaprosić do wzięcia udziału w drugim spotkaniu z serii online, poświęconym budowaniu relacji w środowisku polonijnym. Duszpasterstwo emigracyjne jest niezwykle ważne - pomaga wzrastać w wierzę oraz dzielić się doświadczeniem duchowym w rodakami. 

Powtarzając za św. Augustynem, kto nie umie kochać siebie, nie umie też kochać bliźniego. Nasze sobotnie spotkanie skupiać się będzie na miłości własnej, budowaniu poczucia własnej wartości oraz nauce dostrzegania piękna w codziennych czynnościach.

Praca w grupach oraz modlitwa zostaną poprzedzone warsztatami prowadzonymi przez dr Agnieszkę Kozak, która wytłumaczy  psychologiczne aspekty samoakceptacji.

Cykl spotkań „Kongres Młodzieży Polonijnej online" – jest stałą formą kontaktu i duszpasterstwa młodych ze środowisk polonijnych z całego świata. 

Serdecznie zapraszamy!!! 

Facebook.com/KongresMlodziezyPolonijnej

Link do formularza z zapisami: https://forms.gle/1NWAvJQb1T4tD9UC6

Zapisy na spotkanie do 9.10.2020 

Podcast : AskWhyGod - Zapytaj Boga Dlaczego - Odcinek pierwszy: "Jesteś Marką"

Celem Podcastu Zapytaj Boga Dlaczego jest stworzenie miejsca, w którym każdy młody człowiek, wierzący lub niewierzący, może dzielić się swoimi pytaniami i odpowiedziami, przemyśleniami i wątpliwościami. 

https://open.spotify.com/show/1nXb4FZ7Gl9Y88UKnmZQyX


Program  spotkania

KONGRES MŁODZIEŻY POLONIJNEJ online , 10 października 2020 

„Jesteś marką!” 

Godz. 15:00 – Powitanie uczestników spotkania 

             Modlitwa różańcowa

Godz. 15:15 – bp Wiesław Lechowicz, Co to znaczy „miłuj samego siebie”?

Godz. 15:30 – dr Agnieszka Kozak, Zalajkuj siebie

            Warsztaty psychologiczne z aktywnym udziałem uczestników

Godz. 17:00 – Modlitwa prowadzona przez grupę z Paryża „Przez Dach”

Godz. 17:15 – Świadectwo Beaty, jednej z uczestniczek spotkania

Godz.17:30 – Modlitwa c.d.

Godz. 17:45 – Feedback

Godz. 18:00 – Zakończenie

www. Kongres Młodzieży Polonijne

www.emigracja.episkopat.pl

----------------------------------------------------------------------------------------

Relacja z Kongres Młodzieży Polonijnej ON-LINE, 1 sierpnia 2020 r. 

„Powołani do świętości” - pod takim hasłem odbył się 1 sierpnia III Kongres Młodzieży Polonijnej – tym razem online. W tegorocznym Kongresie wzięło udział 200 osób z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Stanów Zjednoczonych, Australii, Brazylii, Mołdawii, Ukrainy, Litwy, Białorusi, Paragwaju, Hiszpanii, Niderlandów, Włoch, Meksyku, Rumunii. W programie spotkania znalazły się: konferencja na temat świętości, świadectwa ludzi młodych z różnych krajów, wspólna modlitwa, wielbienie, dzielenie się swoimi przemyśleniami i propozycjami na przyszłość. 

Ważne jest, aby młodzi Polacy żyjący w różnych częściach świata mieli możliwość poznania się i chrześcijańskiej formacji – powiedział bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej w pozdrowieniach do uczestników III Kongresu Młodzieży Polonijnej, który odbył się 1 sierpnia online. 

W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą urodzin papieża Jana Pawła II uczestnicy wysłuchali konferencji wygłoszonej przez bp. Lechowicza pt. „Powołanie do świętości w nauczaniu papieża Franciszka i w życiu św. Jana Pawła II”. „Papież Franciszek mówi, że świętość to nic innego jak miłość. Świętość oznacza naśladowanie Boga w Jego miłości. Świętość realizuje się w codzienności, w naśladowaniu Pana Jezusa, w bardzo drobnych szczegółach” – powiedział bp Lechowicz.  

Bp Lechowicz przedstawił również w jaki sposób świętość wyrażała się w życiu Jana Pawła II. „Był blisko Pana Jezusa, od Niego uczył się życia. Ale również będąc blisko Pana Jezusa był blisko drugiego człowieka, bo miłość wobec Boga realizuje się również w relacjach do drugiego człowieka” – podkreślił.  

III Kongres Młodzieży Polonijnej był pierwszym Kongresem online i rozpoczął cykl wirtualnych spotkań, które będą się odbywać co dwa miesiące. Bp Lechowicz wyraził nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować Kongres w Krakowie, a spotkania wirtualne będą przygotowaniem do niego.  

Sierpniowy kongres był początkiem cyklu spotkań „Kongres Młodzieży Polonijnej – Spotkanie LIVE”, będących stałą formą kontaktu i duszpasterstwa młodych ze środowisk polonijnych z całego świata. Głównym organizatorem spotkania jest Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Wiesław Lechowicz, zaś współorganizatorami młodzieżowa „Grupa Orły” z Niemiec.  

RELACJE Z WCZEŚNIEJSZYCH KONGRESÓW

www.emigracja.episkopat.pl


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2020-10-02 10:54:23
miniaturka

Kto w papieskich komnatach wymienia żarówki?

Watykan to przede wszystkim ludzie, których los i egzystencja została spleciona z historią tego najmniejszego państwa świata. Ludzie, którzy na co dzień dbają, by Stolica Apostolska mogła działać. Tak, jak Luciano, którego historię przedstawia Magdalena Wolińska-Riedi w swojej najnowszej książce "Zdarzyło się w Watykanie".
2020-10-02 11:55:09
miniaturka

Polska prezentacja encykliki papieża Franciszka „Fratelli tutti” w Łodzi

Już wkrótce odbędzie się prezentacja wyczekiwanej encykliki papieża Franciszka „Fratelli tutti” o braterstwie i przyjaźni społecznej.
2020-10-02 12:42:19
miniaturka

Bp Miziński: Ciągłe reformowanie Kościoła jest potrzebne

- Wyzwania duszpasterskie stojące przed Kościołem w Polsce oraz kwestie formacji kapłańskiej będą głównymi tematami 387. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski – poinformował sekretarz generalny KEP.
2020-10-02 13:29:54
miniaturka

3 powody, dla których warto przyjaźnić się ze swoim aniołem stróżem

2 października wspominamy naszych aniołów stróżów. Ich rola jest często niedoceniona, a oni sami przedstawiani są jako radosne, małe postaci ze skrzydełkami. Tymczasem warto się na poważnie zaprzyjaźnić ze swoim aniołem stróżem, który jest zawsze obok nas i pomaga nam w rozwiązywaniu codziennych problemów.
2020-10-02 13:43:06
miniaturka

Donald i Melania Trump zakażeni koronawirusem

Donald Trump, Prezydent USA, który w trwającej kampanii prezydenckiej w USA stara się o reelekcję, poinformował na twiterze, że jest zakażony koronawirusem. Także Melania Trump, zona prezydenta, jest zakażona. Oboje pozostają w kwarantannie.
2020-10-02 14:25:06
miniaturka

9 listopada ruszy proces beatyfikacyjny s. Wandy Boniszewskiej, mistyczki i stygmatyczki

Kard. Kazimierz Nycz wydał dziś edykt, w którym ogłosił, że Archidiecezja Warszawska zamierza rozpocząć proces beatyfikacyjny s. Wandy Boniszewskiej ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, mistyczki i stygmatyczki. Pierwsza, uroczysta sesja tego procesu odbędzie się 9 listopada w kaplicy Domu Arcybiskupów Warszawskich.