Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-10-02 13:29
AC

3 powody, dla których warto przyjaźnić się ze swoim aniołem stróżem

2 października wspominamy naszych aniołów stróżów. Ich rola jest często niedoceniona, a oni sami przedstawiani są jako radosne, małe postaci ze skrzydełkami. Tymczasem warto się na poważnie zaprzyjaźnić ze swoim aniołem stróżem, który jest zawsze obok nas i pomaga nam w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Autor/źródło: Pixabay, karigamb08, licencja: CC0

W świecie, który coraz częściej odrzuca to, co duchowe, na rzecz tego, co cielesne, ludzie bardzo często nie myślą w poważny sposób o aniołach. Najczęściej przedstawia się anioły jako uśmiechnięte, małe, puchate postaci ze skrzydełkami, które mają opiekować się malutkimi dziećmi.

Dorośli natomiast kupują podczas wycieczek pamiątki z aniołkami. Oferta jest bogata: aniołki na szczęście, aniołki na miłość, aniołki na radość itd. Takie gadżety nie mają często żadnego odniesienia do sfery religijnej. A nasz anioł stróż jest zawsze obok nas i pragnie poważnej relacji z nami. Warto dziś uświadomić sobie tę realną obecność.

Oto trzy powody, dla których warto przyjaźnić się ze swoim aniołem stróżem.


1. Nigdy nie będziesz mógł powiedzieć, że jesteś sam!

Św. Ojciec Pio szczególnie mocno odczuwał obecność anioła stróża. Można powiedzieć, że ich przyjaźń rozwinęła się na poważnie do tego stopnia, że mógł posyłać swojego anioła w przeróżne miejsca i do różnych osób. Podkreślał fakt, że mając obok siebie anioła stróża, człowiek nigdy nie jest sam. W każdej chwili życia, od urodzenia aż do śmierci, jest przy nim niewidzialny przyjaciel. Przyjaciel, który idzie krok w krok obok powierzonej mu osoby, a jego misją jest doprowadzenie jej do życia wiecznego. Jednak już tu na ziemi, w każdej chwili jest do dyspozycji człowieka i pragnie mu jak najlepiej służyć. "Nigdy nie mów, że nie masz nikogo dla kogo możesz otworzyć swoje serce i zaufać. Byłaby to ogromna niesprawiedliwość dla niebiańskiego posłańca" - mówił św. Ojciec Pio. Mając obok siebie anioła, nigdy nie możesz powiedzieć, że jesteś sam.

2. Masz osobistego ochroniarza obok siebie

Anioł stróż ma misję, aby ochraniać konkretnego człowieka od wszelkich oszustw i zła tego świata. Jest, swego rodzaju, przewodnikiem na ścieżce życia powierzonej mu osoby. Warto z nim rozmawiać na modlitwie. Warto zwracać się do niego w różnych momentach dniach, zwłaszcza wtedy, kiedy jest trudno i gdy czujemy, że potrzebujemy pomocy naszego osobistego ochroniarza. "Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twojej drogi" - czytamy w Księdze Wyjścia. To bardzo poważne zadanie dla naszego anioła. Jednak on pragnie jak najlepiej się z niego wywiązywać. My także możemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby mu w tym pomagać. "Szanuj go i słuchaj jego głosu" - czytamy dalej w Księdze Wyjścia. Aby usłyszeć ten głos, trzeba trwać w relacji. Św. Ojciec Pio mówił, że warto przynajmniej pięć razy dziennie zanosić krótką modlitwę do swego anioła, aby ta relacja mogła się pogłębiać!

3. Anioł do zadań specjalnych

Anioł stróż bywa proszony i o to, aby kogoś rano obudził o stosownej porze. Już wiele razy można było przeczytać świadectwa mówiące o tym, jak ktoś prosił swojego anioła o to, aby nie pozwalał mu zaspać do pracy lub ważne spotkanie. Sam św. Ojciec Pio bardzo często prosił swojego anioła o zadania specjalne! Anioł budził go rano, był wysyłany do kogoś z wiadomościami, proszony o opiekę nad kimś w danym momencie, bądź też prowadził z nim kluczowe rozmowy.


Anioł stróż stoi zawsze obok nas. Jest oddanym przyjacielem. Pragnie służyć swoją pomocą. Od człowieka jednak zależy, na ile pozwoli sobie pomóc. Na ile będzie traktować swojego anioła stróża poważnie!

opoka.org.pl


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: przyjaźń, anioł stróż, anioł, wspomnienie aniołów stróżów