Strona główna
opoka.org.pl
2020-10-02 11:38
ds / Biuro Prasowe KEP

Polska prezentacja encykliki papieża Franciszka „Fratelli tutti” w Łodzi

Już wkrótce odbędzie się prezentacja wyczekiwanej encykliki papieża Franciszka „Fratelli tutti” o braterstwie i przyjaźni społecznej.

Autor/źródło: flickr.com/photos/88601135@N08/, Jeffrey Bruno, licencja: CC BY-SA

Prezentacja odbędzie się 5 października (poniedziałek) o godz. 9.45 w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi (Łódź, ul. św. Stanisława Kostki 14).

W prezentacji udział wezmą:

  • abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski 
  • bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej
  • ks. prof. Piotr Mazurkiewicz, UKSW

Spotkanie poprowadzą: ks. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik KEP i Marcin Przeciszewski, prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej. 

Encyklika papieża Franciszka „Fratelli tutti” (Wszyscy jesteśmy braćmi) jest trzecią wydaną za obecnego pontyfikatu. Jej tytuł został zaczerpnięty z „Napomnień” św. Franciszka z Asyżu, a jak czytamy w podtytule będzie ona poświęcona „braterstwu” i „przyjaźni społecznej”.

UWAGA REDAKCJE: ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne podczas całego wydarzenia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowywania dystansu społecznego.


źródło: Biuro Prasowe KEP

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-10-02 00:02:56
miniaturka

Idź i głoś - weekendowe rekolekcje dla kobiet

Rekolekcje z cyklu "Maryja - Matką poszukujących drogi" prowadzone przez ks. Marka Chrzanowskiego FDP odbędą się od 23 do 25 października w Poznaniu.
2020-10-02 08:58:51
miniaturka

#ZaczynamDzieńOdEwangelii - Aniołowie stróże i czuła miłość Boga

Anioł stróż kojarzy nam się z dzieciństwem. Na pobożnych obrazkach jest przedstawiany jako młodzieniec prowadzący dziecko, np. przez mostek. Młodzieniec ma dziewczęce rysy, ale nie chodzi o ideologię gender, tylko o próbę wyrażenia faktu, że aniołowie, istoty duchowe, nie mają płci. Inny typowy wizerunek anioła, to pyzaty chłopiec ze skrzydełkami, który wisi nad dziecięcym łóżkiem.
2020-10-02 10:54:23
miniaturka

Kto w papieskich komnatach wymienia żarówki?

Watykan to przede wszystkim ludzie, których los i egzystencja została spleciona z historią tego najmniejszego państwa świata. Ludzie, którzy na co dzień dbają, by Stolica Apostolska mogła działać. Tak, jak Luciano, którego historię przedstawia Magdalena Wolińska-Riedi w swojej najnowszej książce "Zdarzyło się w Watykanie".
2020-10-02 12:42:19
miniaturka

Bp Miziński: Ciągłe reformowanie Kościoła jest potrzebne

- Wyzwania duszpasterskie stojące przed Kościołem w Polsce oraz kwestie formacji kapłańskiej będą głównymi tematami 387. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski – poinformował sekretarz generalny KEP.
2020-10-02 13:14:39
miniaturka

Kongres Młodzieży Polonijnej online

Zgodnie z zapowiedzią kontynuujemy cykl spotkań "Kongres młodzieży Polonijnej online". Najbliższe spotkanie odbędzie się 10 października i poświęcone będzie refleksji nad przykazaniem miłości samego siebie, budowaniem poczucia własnej wartości i relacji w środowisku polonijnym.
2020-10-02 13:29:54
miniaturka

3 powody, dla których warto przyjaźnić się ze swoim aniołem stróżem

2 października wspominamy naszych aniołów stróżów. Ich rola jest często niedoceniona, a oni sami przedstawiani są jako radosne, małe postaci ze skrzydełkami. Tymczasem warto się na poważnie zaprzyjaźnić ze swoim aniołem stróżem, który jest zawsze obok nas i pomaga nam w rozwiązywaniu codziennych problemów.