Strona główna
opoka.org.pl
2021-02-12 10:47
Duszpasterstwo Emigracji Polskiej

Konferencja prasowa Polonia on-line i Familijna Polonia

Duszpasterstwo Emigracji Polskiej oraz Fundacja Instytut Mediów zapraszają na konferencję prasową online pt.: „Polonia on-line” + „Familijna Polonia” w poniedziałek 15 lutego o godz. 11:00. Konferencja prasowa będzie poświęcona podsumowaniu realizacji projektu „Polonia on-line”, który był prowadzony w 2020 r. oraz kontynuowaniu dalszych inicjatyw duszpasterstwa polonijnego w 2021r. w ramach programu „Familijna Polonia”. Program „Familijna Polonia” obejmuje organizację Kongresów Młodzieży Polonijnej i Kongresów Rodzin Polonijnych, połączonych z warsztatami i szkoleniami, a także z prowadzeniem poradnictwa rodzinnego w środowiskach polonijnych.

Plan konferencji:

1. Ks. Bp Wiesław Lechowicz – Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej – „Idea i tematyka Kongresów 2020-2021” 

2. Ks. Leszek Kryża – Dyrektor Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie – „Moc w jedności się rodzi” 

3. Mariusz Książek – Fundacja Niedziela. Instytut mediów– podmiot prowadzący projekt – „Rodzina i młodzież – tradycja i nowoczesność” 

4. Grażyna Koszałka – Przewodnicząca Komisji ds. Małżeństw i Rodzin w Polskiej Radzie Duszpasterskiej Europy Zachodniej – „Towarzyszenie małżeństwu i rodzinie w emigracyjnej rzeczywistości” 

5. Anna Pierz – Inicjatorka podcastu „Zapytaj Boga dlaczego”; Diana Dudek (Francja) – uczestniczka KMP – „Kongresowe doświadczenia” 

6. Aleksandra Samula – Prezydium KR Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – „Aktywni młodzi” 

7. Ks. Zbigniew Kucharski – Dyrektor Młodzieżowej Agencji informacyjnej–„Piękno młodości wymaga pielęgnacji”

8. Marek Staroń – redaktor www.poloniaonline.pl – „Młoda Polonia w mediach” 

Konferencję poprowadzi Łukasz Brodzik – rzecznik Kongresu Młodzieży Polonijnej i redaktor naczelny portalu poloniaonline.pl. Kontakt: tel. 603 969 881.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w konferencji na adres: kongresmlodziezy@gmail.com.

W mailu zwrotnym prześlemy link do spotkania, które odbędzie się na platformie Zoom.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2021-02-12 09:48:32
miniaturka

Żyć Ewangelią mimo zabiegania. Jak dziś słuchać Boga mówiącego przez Pismo Święte?

Moja książka to nie tylko próba przybliżenia Czytelnikowi treści dobrej nowiny w świetle najnowszych odkryć biblistyki, ale także szukanie odpowiedzi na pytanie, jak żyć nią na co dzień – powiedział ks. Mariusz Rosik. W rozmowie z Opoką opowiedział o książce „Jezus Galilejczyk. Lew z pokolenia Judy”.
2021-02-12 10:00:13
miniaturka

Flaga Unii Europejskiej powstała z inspiracji chrześcijańskiej. I nic tego nie zmieni!

Ostatnio pojawiają się komentarze, że flaga Unii nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. Mowa o znakach zodiaku, liczbie miesięcy... Byle nie o chrześcijańskich korzeniach. Historii jednak nikt nie zmieni. Sam Arsène Heitz, autor koncepcji flagi, wyznał przed śmiercią, że inspirował się wizerunkiem Maryi.
2021-02-12 10:09:17
miniaturka

Polska firma stworzyła urządzenie, które wykrywa koronawirusa z oddechu

Firma ML System stworzyła urządzenie, które wykrywa koronawirusa z oddechu w ciągu mniej niż 10 sekund. Wynalazek zaprezentowano w czwartek podczas konferencji prasowej prezydenta Andrzeja Dudy w siedzibie firmy w Zaczerniu koło Rzeszowa (Podkarpackie).
2021-02-12 11:52:44
miniaturka

Jaki był pan Sławek, Polak, który zmarł w szpitalu w Plymouth?

Życzliwy, pogodny, rodzinny, religijny – tak charakteryzuje swojego brata Renata Szpaczyńska. „Był bardzo zbulwersowany sprawą Alfiego Evansa i mówił mi, że nie rozumie, dlaczego sędziowie i lekarze mają moc decydowania o jego życiu” – wspomina w „Tygodniku Solidarność”.
2021-02-12 12:36:49
miniaturka

Promocja gospodarcza Polski za granicą. Mamy plan i pomysł na jego realizację

Szeroko pojęta promocja gospodarcza oznacza przede wszystkim wzmocnienie rozpoznawalności polskich produktów, jak również budowanie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego gospodarczo – przekonuje Robert Tomanek, wiceminister w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.
2021-02-12 13:02:11
miniaturka

Na szczycie morskiej turbiny wiatrowej

Skąd pochodzi energia zasilająca pojazdy elektryczne? Udaliśmy się do farmy wiatrowej Teesside, aby bezpośrednio zbadać sposób, w jaki wytwarza się czystą energię.