Strona główna
opoka.org.pl
2024-02-21 08:45
Kościelny Inspektor Ochrony Danych / KIOD

Kolejne szkolenie KIOD (19.02.2024 r.)

Dnia 19 lutego 2024 r. odbyło się w Dębicy szkolenie dla sióstr przełożonych domów zakonnych ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej

Celem szkolenia prowadzonego dla Sióstr Służebniczek przez KIOD było przekazanie wiedzy dotyczącej przetwarzania danych osobowych w domach zakonnych i dziełach prowadzonych przez Zgromadzenie. Szkolenie obejmowało m.in. zagadnienia związane z kradzieżą tożsamości, cyberbezpieczeństwem, politykami prywatności i pozostałą dokumentacją ochrony danych, a także dotyczyło kwestii związanych z wizerunkiem. Podczas szkolenia siostry zadawały pytania dotyczące praktycznych zagadnień i konkretnych kazusów, z którymi spotykają się w swojej pracy.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2024-02-15 18:40:30
miniaturka

Materiały medialne po konferencji prasowej na temat lekcji religii - pliki do pobrania

Nauczanie religii w szkołach publicznych uznać należy jako standard europejski.
2024-02-15 19:01:41
miniaturka

Eksperci Konferencji Episkopatu Polski o szkolnych lekcjach religii

Szkolne nauczanie religii w perspektywie europejskiej, prawne aspekty szkolnej lekcji religii, jej wymiar wychowawczy i kulturowy, a także zawód nauczyciela religii to zagadnienia poruszane podczas konferencji prasowej o nauczaniu religii w szkole, która odbyła się w Sekretariacie KEP 15 lutego br. z udziałem ekspertów Konferencji Episkopatu Polski.
2024-02-19 09:50:59
miniaturka

PMK we Francji: nabożeństwa wielkopostne

Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale to nabożeństwa, które zwłaszcza w polskiej kulturze szczególnie kojarzą się z Wielkim Postem. Polacy we Francji również mają możliwość wzięcia w nich udziału. Wielki Post rozpoczął się w Środę Popielcową i zakończy się w Wielki Czwartek 2 kwietnia, kiedy to katolicy rozpoczną obchody Triduum Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Niedziela Wielkanocna przypada w tym roku 5 kwietnia.
2024-02-21 09:01:18
miniaturka

Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP odbyła zebranie

W Warszawie obradowała Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP
2024-02-26 14:04:03
miniaturka

Bp Piotr Turzyński z wizytą duszpasterską w Szkocji

W dniach od 23 - 27 lutego br. bp Piotr Turzyński przebywał z wizytą duszpasterską w Szkocji. Biskup odwiedził wspólnoty w Edynburgu, West Calder, Falkirk był w Glasgow i w Callander. Spotkał się z arcybiskupem Edynburga i księżmi, którzy posługują dla obu społeczności: szkockiej i polskiej. Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej sprawował Eucharystię i spotkał się z harcerzami w Broburne koło Livingstone. W czasie pobytu w Szkocji Biskup miałem możliwość rozmowy z wieloma Polakami, poznał trochę środowisko życia miejscowej Polonii i posługi kapłańskiej.
2024-03-02 09:00:35
miniaturka

Nagrody im. Ks. Bp. Romana Andrzejewskiego

Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie – to laureat Nagrody im. Ks. Bp. Romana Andrzejewskiego za rok 2023. Jubileuszowa XX Gala wręczenia tego wyróżnienia, przyznawanego przez Fundację „Solidarna Wieś”, odbyła się w czwartek w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.