Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-31 22:08
Ewa Kotowska-Rasiak

Kolęda w szkole

W Szkole Podstawowej w Sieroszewicach już po raz kolejny odbyło się wspólne kolędowanie, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Spotkanie miało charakter wizyty duszpasterskiej, czyli takiej kolędy, jaka ma miejsce w domach. Pomysłodawcą i organizatorem kolędy jest ks. kanonik Damian Hołoś, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Latowicach.

Do Zespołu Szkół w Sieroszewicach uczęszczają uczniowie z pięciu parafii, a są to parafie w: Latowicach, Rososzycy, Sadowiu oraz parafie: rzymskokatolicka i polskokatolicka w Kotłowie.

W spotkaniu kolędowym uczestniczyli: ks. Julian Kopiński, proboszcz parafii polskokatolickiej pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kotłowie, zastępca wójta gminy Sieroszewice Ryszard Boduch, dyrektor Zespołu Szkół w Sieroszewicach Donata Nentwich, nauczyciele i uczniowie.

Wizytę duszpasterską w szkole rozpoczęto modlitwą. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu ks. kanonik Damian Hołoś i ks. Julian Kopiński pokropili zebranych wodą święconą.

Uczniowie i goście wspólnie kolędowali. W przerwie między śpiewaniem kolęd kapłani, zastępca wójta i dyrektor szkoły złożyli uczniom życzenia z okazji zbliżających się ferii zimowych. Księża obdarowali dzieci i młodzież obrazkami.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-31 18:52:27
miniaturka

4. lutego uroczystości odpustowe ku czci św. Agaty w Mikstacie

„Czyż święci są po to, ażeby zawstydzać? Tak. Mogą być i po to. Czasem konieczny jest taki zbawczy wstyd, ażeby zobaczyć człowieka w całej prawdzie" św. Jan Paweł II
2018-01-31 18:54:37
miniaturka

Małżeństwo - projekt na całe życie

„Małżeństwo - projekt na całe życie" to hasło łączące szereg inicjatyw Archidiecezji Krakowskiej dla uczczenia 50. rocznicy ogłoszenia Encykliki Humanae Vitae oraz 50-lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej.
2018-01-31 20:13:18
miniaturka

Dzień Życia Konsekrowanego w diecezji bielsko-żywieckiej

Dnia 2 lutego br. biskup Roman Pindel zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Życia Konsekrowanego w diecezji bielsko-żywieckiej.
2018-01-31 22:27:04
miniaturka

Kalisz: modlitwa o jedność chrześcijan

Duchowni różnych wyznań wzięli udział w nabożeństwie ekumenicznym, które odbyło się w kościele garnizonowym pw. św. Wojciecha i Stanisława w Kaliszu. W modlitwie o jedność chrześcijan uczestniczył bp Łukasz Buzun.
2018-02-01 08:22:30
miniaturka

Irlandia: batalia o ochronę życia

Jeden z artykułów (art. 40.3.3) ósmej poprawki do irlandzkiej konstytucji, bo o niego toczy się aktualnie batalia, uznaje poczęte dziecko jako istotę ludzką oraz prawo do życia zarówno dziecka jak i matki.
2018-02-01 08:49:52
miniaturka

Francja: Episkopat poprawia błędy w liturgii

Kościół we Francji poprawia błędy w posoborowym tłumaczeniu ksiąg liturgicznych. Okazuje się bowiem, że przed półwieczem zarówno redaktorzy nowego Mszału, jak i potem jego tłumacze działali pod wielką presją czasu.