Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-01-31 18:56
Małgorzata Strzelec / ks. Krzysztof Ordziniak

4. lutego uroczystości odpustowe ku czci św. Agaty w Mikstacie

„Czyż święci są po to, ażeby zawstydzać? Tak. Mogą być i po to. Czasem konieczny jest taki zbawczy wstyd, ażeby zobaczyć człowieka w całej prawdzie" św. Jan Paweł II

Plakat zapowiadający uroczystości odpustowe
Autor/źródło: parafia Mikstat

Uroczystości odpustowe to czas  szczególny  w  życiu każdej wspólnoty parafialnej, to czas świąteczny, czas łaski. Mikstacka fara jest pw. Świętej Trójcy i to właśnie w jej uroczystość odbywa się główny odpust. W ołtarzu bocznym znajduje się obraz św. Agaty, która od wieków czczona jest w mikstackiej wspólnocie. Kult św. Agaty związany jest z pożarami, które często nawiedzały miasto. Jest już tradycją w mikstackiej wspólnocie, że  homilie podczas uroczystości odpustowych głoszą  i sumę odpustową sprawują Kapłani z Domu Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. W Domu tym mieszkają Kapłani - emeryci, którzy jednak na miarę swoich sił i możliwości służą pomocą w parafiach, głosząc homilie, sprawując Eucharystie, posługując w sakramencie pokuty  i pojednania.

Suma odpustowa zostanie odprawiona 4 lutego o godz. 11:00 w kościele  farnym pw. Świętej Trójcy w Mikstacie. Homilie w tym dni będzie wygłaszał KS. KAN. MARIAN DOPIERALSKIPodziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: odpust, Mikstat, św. Agata, suma, kapłani- emeryci