Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-01-12 23:06
Ewa Kotowska-Rasiak

Kalisz: 2. rocznica działalności Telewizji Internetowej „Dom Józefa”

W Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odprawiona została Msza św. z okazji drugiej rocznicy działalności Telewizji Internetowej „Dom Józefa”, której przewodniczył bp Łukasz Buzun.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Podczas Eucharystii modlono się za pracowników telewizji i widzów.

W homilii biskup pomocniczy diecezji kaliskiej podkreślał, że wiara w życiu człowieka odgrywa ogromną rolę. - Wiara zapowiada dobra, które są niewidzialne, a są to: sprawiedliwość, uczciwość, wierność, wytrwałość, cierpliwość. Takie dobra musimy na pierwszym miejscu gromadzić. O tym wszystkim wiedział św. Józef, który kierował się wiecznymi dobrami i nie dał się zwieść – mówił celebrans, który wskazywał, że modlitwa jest zasadniczym motywem rozwoju wiary.

Zaznaczył, że dom stworzony przez św. Józefa był środowiskiem dojrzewania i rozwoju cnót społecznych, osobistych.

Akcentował, że telewizja diecezjalna wzięła za patrona św. Józefa. - To jest dobra nazwa. Dom Józefa to środowisko, gdzie człowiek autentycznie dojrzewa do szerokiej perspektywy uczestnictwa w tych dobrach, o których mówi Chrystus – stwierdził bp Buzun.

Prosił św. Józefa, aby za pośrednictwem Telewizji Internetowej „Dom Józefa” Chwała Boża coraz bardziej rozrastała się i aby Ewangelia docierała do coraz większej rzeszy ludzi i tam się zakorzeniała.

Po komunii św. bp Buzun dokonał zawierzenia św. Józefowi pracowników i widzów Telewizji Internetowej „Dom Józefa”.

Wraz z bp. Łukaszem Buzunem Mszę św. koncelebrowali: ks. prał. Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa, ks. kan. Sławomir Nowak, proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach, ks. Łukasz Skoracki, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej, ks. Marcin Nowicki, wikariusz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach.

Telewizję Internetową Diecezji Kaliskiej „Dom Józefa” powołał do istnienia 11 stycznia 2016 r. biskup kaliski Edward Janiak. Za organizację i funkcjonowanie Telewizji Internetowej „Dom Józefa” odpowiedzialny jest Piotr Nowicki.

Od początku działalności telewizji nieocenionym wsparciem jest ks. prał. Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, a także dyrektorzy mediów diecezjalnych: ks. Łukasz Skoracki, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i ks. kan. Andrzej Antoni Klimek, redaktor naczelny dwutygodnika „Opiekun” oraz ks. Dariusz Brylak, asystent kościelny ds. Telewizji Internetowej „Dom Józefa”.

Telewizja Internetowa „Dom Józefa” działa pod adresem internetowym www.domjozefa.tv.

Podziel się tym materiałem z innymi: