Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-12 23:06
Ewa Kotowska-Rasiak

Kalisz: 2. rocznica działalności Telewizji Internetowej „Dom Józefa”

W Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odprawiona została Msza św. z okazji drugiej rocznicy działalności Telewizji Internetowej „Dom Józefa”, której przewodniczył bp Łukasz Buzun.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Podczas Eucharystii modlono się za pracowników telewizji i widzów.

W homilii biskup pomocniczy diecezji kaliskiej podkreślał, że wiara w życiu człowieka odgrywa ogromną rolę. - Wiara zapowiada dobra, które są niewidzialne, a są to: sprawiedliwość, uczciwość, wierność, wytrwałość, cierpliwość. Takie dobra musimy na pierwszym miejscu gromadzić. O tym wszystkim wiedział św. Józef, który kierował się wiecznymi dobrami i nie dał się zwieść – mówił celebrans, który wskazywał, że modlitwa jest zasadniczym motywem rozwoju wiary.

Zaznaczył, że dom stworzony przez św. Józefa był środowiskiem dojrzewania i rozwoju cnót społecznych, osobistych.

Akcentował, że telewizja diecezjalna wzięła za patrona św. Józefa. - To jest dobra nazwa. Dom Józefa to środowisko, gdzie człowiek autentycznie dojrzewa do szerokiej perspektywy uczestnictwa w tych dobrach, o których mówi Chrystus – stwierdził bp Buzun.

Prosił św. Józefa, aby za pośrednictwem Telewizji Internetowej „Dom Józefa” Chwała Boża coraz bardziej rozrastała się i aby Ewangelia docierała do coraz większej rzeszy ludzi i tam się zakorzeniała.

Po komunii św. bp Buzun dokonał zawierzenia św. Józefowi pracowników i widzów Telewizji Internetowej „Dom Józefa”.

Wraz z bp. Łukaszem Buzunem Mszę św. koncelebrowali: ks. prał. Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa, ks. kan. Sławomir Nowak, proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach, ks. Łukasz Skoracki, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej, ks. Marcin Nowicki, wikariusz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach.

Telewizję Internetową Diecezji Kaliskiej „Dom Józefa” powołał do istnienia 11 stycznia 2016 r. biskup kaliski Edward Janiak. Za organizację i funkcjonowanie Telewizji Internetowej „Dom Józefa” odpowiedzialny jest Piotr Nowicki.

Od początku działalności telewizji nieocenionym wsparciem jest ks. prał. Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, a także dyrektorzy mediów diecezjalnych: ks. Łukasz Skoracki, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i ks. kan. Andrzej Antoni Klimek, redaktor naczelny dwutygodnika „Opiekun” oraz ks. Dariusz Brylak, asystent kościelny ds. Telewizji Internetowej „Dom Józefa”.

Telewizja Internetowa „Dom Józefa” działa pod adresem internetowym www.domjozefa.tv.
Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-12 15:51:37
miniaturka

Kolędy z Opoką

Portal Opoka serdecznie zaprasza do Gliwic na spotkanie kolędowe, na którym usłyszymy niezwykłe pieśni związane z Bożym Narodzeniem, w wykonaniu Chóru Mieszanego KLASTER.
2018-01-12 18:16:57
miniaturka

Kraków: nowy rok pod znakiem ważnych rocznic w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej, jubileusz 150-lecia obecności w Krakowie Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia i 80-lecia śmierci św. Faustyny to tylko niektóre z planowanych na rok 2018 wydarzeń.
2018-01-12 18:42:59
miniaturka

Panama: Światowe Spotkanie Młodzieży Kultur Rdzennych poprzedzi ŚDM 2019

"Pamiętamy o naszej przeszłości, aby z odwagą budować przyszłość" - to hasło Światowego Spotkania Młodzieży Kultur Rdzennych, które w styczniu 2019 r. poprzedzi główne obchody Światowych Dni Młodzieży.
2018-01-13 07:13:50
miniaturka

Chiny: uwolniono katolickiego biskupa

Po siedmiu miesiącach aresztu chińskie władze uwolniły bp Petera Shao Zhumina. Po rekonwalescencji duchowny wróci do diecezji. Nie są znane powody jego przetrzymywania.
2018-01-13 07:20:40
miniaturka

Kanada: grupy pro-life i rząd na sądowej ścieżce

Organizacje pro-life wypowiadają wojnę sądową władzom Kanady. Jest to skutkiem ostatnich zmian w prawie, uderzających w pracodawców, którzy nie akceptują aborcji, związków homoseksualnych i gender.
2018-01-13 08:31:41
miniaturka

Francuzi dyskutują o bioetyce, zapominają o dobru dziecka

We Francji rozpoczynają się w tych dniach konsultacje społeczne na temat kwestii bioetycznych.