Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-01-12 18:31
ek / KAI

Panama: Światowe Spotkanie Młodzieży Kultur Rdzennych poprzedzi ŚDM 2019

"Pamiętamy o naszej przeszłości, aby z odwagą budować przyszłość" - to hasło Światowego Spotkania Młodzieży Kultur Rdzennych, które w styczniu 2019 r. poprzedzi główne obchody Światowych Dni Młodzieży.

Autor/źródło: © Mazur/episkopat.pl/Flickr/EpiskopatNews

Jak wyjaśniają organizatorzy zlotu młodzieży reprezentującej rdzenne kultury na całym świecie, spotkanie to odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka, by wszyscy młodzi stali się budowniczymi przyszłości i zarazem okazja do wymienienia się doświadczeniami wiary i tożsamości kulturowych pielęgnowanych przez młodych ludzi na wszystkich kontynentach. Ideę spotkania wyjaśniają także poprzez barwny logotyp wydarzenia. 

Kryta słomą chata symbolizuje jedność młodzieży różnych kultur, ziarno kakaowca - uważane za święte w wielu plemionach środkowoamerykańskich - oznacza wspólne, braterskie świętowanie, kolba kukurydzy wyrażają pragnienie nasycenia, także duchowego, kameleon - wolę poszanowania Stworzenia i jego różnorodności, korzenie - przywiązanie do swojej ziemi i jej historii.

Setki uczestników z różnych stron świata spotkają się w panamskiej diecezji David w dn. 17-20 stycznia 2019 r. a następnie wspólnie udadzą się do stolicy kraju by wziąć udział w Wydarzeniach Centralnych ŚDM, które odbędą się tam w dn. 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!" (Łk 1,38). Obecnie trwają prace nad programem tego nietypowego spotkania. 

abd (KAI) / Panama


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: ŚDM, Światowe Dni Młodzieży, Panama