Strona główna
opoka.org.pl
2019-05-21 02:25
ks. Sławek Murawka SChr

Jeszcze o zaufaniu, bo to fundament relacji z Bogiem.

Żeby tylko z Bogiem... Bez zaufania idą właściwie tylko interesy, a i tu minimum jest potrzebne. Człowiek staje się człowiekiem, kiedy nauczy się ufać.

Ufajmy sobie jak bracia, liczmy się jak... Zasada ograniczonego zaufania w prawie drogowym... Uff, uff... 

A jednak jeśli szukamy człowieczeństwa w świecie stworzonym, to tu dostrzegamy jeden z najważniejszych aspektów ludzkiej, człowieczej wyjątkowości (ktoś się kłócił, że "człowieczy" to tylko rusycystyczna forma od "ludzki". Niech się kłóci z poetami, że zamiast słowa "moc" można użyć "traktor"...). Tuż obok wolnej woli i świadomości. To stanowi o jakości naszych relacji. Zwłaszcza z Bogiem, a tak naprawdę z każdą osobą.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-05-20 15:16:21
miniaturka

Milanów: Charytatywny Maraton Dobra już za nami!

Biegi, rozgrywki sportowe, aukcja charytatywna i maraton zumby – to tylko część z atrakcji, jakie przygotowała Caritas Diecezji Siedleckiej (CDS) w niedzielę 19 maja 2019r. na Charytatywnym Maratonie Dobra w Milanowie (woj. lubelskie).
2019-05-20 16:05:43
miniaturka

Zagłodzony w imię prawa: rozpoczęła się eutanazja Vincenta Lamberta

Dziś rano francuscy lekarze zaprzestali podawania pożywienia i wody 42-letniemu Vincentowi Lambertowi.
2019-05-20 16:15:44
miniaturka

Zarzuty wobec przewodniczącego KEP

W kwestii ochrony osób małoletnich przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki postępuje zgodnie z przepisami prawa państwowego i kościelnego. Zarzuty w tym względzie są bezpodstawne – oświadczyło Biuro Prasowe KEP.
2019-05-21 08:20:36
miniaturka

Papież: głoszenie Chrystusa pierwszym zadaniem Kościoła

Tylko w Jezusie nasze życie i misja odnajdują swój sens, gdyż nie ma prawdziwej ewangelizacji bez głoszenia imienia i nauczania, życia i obietnic, Królestwa i tajemnicy Jezusa z Nazaretu, Syna Bożego – przypomniał Franciszek członkom Papieskiego Instytutu Misji Zagranicznych.
2019-05-21 08:52:47
miniaturka

Kard. Sarah: wyciągnijmy wnioski z analizy Benedykta XVI

Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego apeluje o wyciągnięcie konkretnych wniosków z kryzysu skandali seksualnych, które przeżywa obecnie Kościół. Ponownie postawmy Boga w centrum Kościoła.
2019-05-21 10:12:07
miniaturka

Papież ofiarował swój krzyż rodzinom tragedii w Brazylii

W tym zranionym miejscu znajduje się serce Kościoła i ludzkości. Tak brazylijskie Brumandinho, gdzie doszło do pęknięcia tamy i śmierci 270 osób nazwał sekretarz watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.