Strona główna
opoka.org.pl
2019-05-20 15:18
AC / BP Caritas Diecezji Siedleckiej

Milanów: Charytatywny Maraton Dobra już za nami!

Biegi, rozgrywki sportowe, aukcja charytatywna i maraton zumby – to tylko część z atrakcji, jakie przygotowała Caritas Diecezji Siedleckiej (CDS) w niedzielę 19 maja 2019r. na Charytatywnym Maratonie Dobra w Milanowie (woj. lubelskie).

Autor/źródło: Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Wydarzeniu towarzyszył szczytny cel – zbiórka środków na remont i adaptację zabytkowego budynku po dawnej szkole.

Impreza przyciągnęła na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury wielu mieszkańców miejscowości. Pojawili się też m.in. niepełnosprawni uczestnicy CDS Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie, pasjonaci sportu z Siedlec, czy Białej Podlaskiej. Pozytywne emocje tego dnia towarzyszyły wszystkim – taka impreza w Milanowie nie zdarza się często.

Formuła Charytatywnego Maratonu Dobra była przemyślana – znalazły się aktywności dla młodszych i starszych. Na początku na scenie z występami artystycznymi zaprezentowały się lokalne grupy, niedługo potem odbyła się aukcja charytatywna oraz bieg integracyjny na 100 metrów dla dzieci, rodzin i osób niepełnosprawnych. Dla bardziej aktywnych były biegi na 5 i 10 kilometrów na trasie Milanów-Wierzbówka. Wśród rozgrywek sportowych można wyliczyć: turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej i turniej piłki siatkowej o puchar Wójta Gminy Milanów. Już na koniec, przed sceną pojawiła się grupa nieco odważniejszych kobiet i mężczyzn, by tańczyć i ćwiczyć zumbę.

Podczas spotkania można było posmakować m.in. ciast i innych słodkości czy barszczu z pasztecikami, które przygotowali: nauczyciele Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Milanowie, rodzice uczniów i uczestników WTZ w Parczewie, mieszkańcy gminy oraz pani sołtys. Dzieci pod okiem rodziców zjeżdżały po dmuchanych zamkach i pływały na wodnych pojazdach. Wolontariusze siedleckiej Caritas, ubrani w czerwone koszulki, malowali dzieciom buzie, skręcali balony, prowadzili zabawy i zachęcali do aktywności.

Obecnie trwa liczenie pieniędzy zebranych podczas  imprezy. Jej głównym celem było zgromadzenie środków na pierwszy etap remontu i adaptacji zabytkowego budynku w Milanowie. Siedlecka Caritas pragnie tam stworzyć Centrum Aktywności, a w nim Warsztat Terapii Zajęciowej dla osób z niepełnoprawnością i Dom Aktywnego Seniora.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Artur Jaszczuk - wicestarosta parczewski, Paweł Krępski - wójt Gminy Milanów, Jerzy Szwaj - radny Sejmiku Lubelskiego, Janusz Zieliński - przewodniczący Rady Powiatu, Anna Ignatowicz - kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Parczewie, ks. Sławomir Matejek - proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Milanowie. Na wydarzeniu był obecny ks. Marek Bieńkowski – dyrektor diecezjalnej Caritas. Wydarzenie poprowadziły natomiast Elżbieta Zielińska-Gomółka - kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie oraz Katarzyna Kowalczyk – koordynator Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Parczewie.

Organizatorami wydarzenia byli: Caritas Diecezji Siedleckiej, Kilometry Dobra, Gmina Milanów. Patronat honorowy objęli: Paweł Krępski – Wójt Gminy Milanów oraz Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. Patroni medialni: TVP3 Lublin, Katolickie Radio Podlasie, portal podlasie24.pl, Echo Katolickie, Słowo Podlasia, Wspólnota, RadioBiper.


Lista osób nagrodzonych:


Kategoria 100 metrów - grupa młodsza

I. Filip Drzazga

II. Mateusz Piątek

III. Igor Trościańczyk


Kategoria 100 metrów - grupa starsza

I. Anna Piekarska

II. Julia Witkowska

III. Monika Włoszek


Bieg 5 km - kategoria Kobiet

I. Julia Ilczuk

II. Emilia Samorańska

III. Weronika Protaś


Bieg 5 km - kategoria Mężczyzn

I. Paweł Mierz

II. Mikołaj Kosowski

III. Dawid Krępski


Bieg na 10 km - kategoria Kobiet

I. Anna Serwińska

II. Anna Lisiecka


Bieg na 10 km - kategoria Mężczyzn

I. Marek Arseniuk

II. Rafał Szafran

III. Mariusz Lisiecki

 

Turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej

I. LKS Milanów- Juniorzy

II. Wyższe Seminarium Duchowne Siedlce

III. Drużyna SATO Milanów

 

Turniej piłki siatkowej o puchar Wójta Gminy Milanów

I. AZ- BUD Komarówka

II. Grupa Wisznice

III.LKS Milanów

IV. Victoria Parczew (jedyna grupa żeńska)


źródło: Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-05-20 14:07:32
miniaturka

I pielgrzymka 1979 - punkt wyjścia do budowania idei jedności i integracji europejskiej

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza 28 maja 2019 r. o g. 18.00 na ciekawe wydarzenie dotyczące I pielgrzymki Papieża Polaka do Ojczyzny.
2019-05-20 14:46:08
miniaturka

Bp Wiesław Śmigiel prosi osoby konsekrowane o stałą modlitwę w intencji ochrony życia

„Otoczmy modlitwą kobiety, które z różnych powodów boją się przyjąć na świat swoje dzieci! Módlmy się również za ojców, by byli odpowiedzialni i bronili życia!” – czytamy w liście przewodniczącego Rady ds. Rodziny KEP.
2019-05-20 14:56:12
miniaturka

Relikwie św. Jana Pawła II w bazylice św. Stefana w Budapeszcie

W dniu 19 maja w Bazylice św. Stefana w Budapeszcie z udziałem polskiego i węgierskiego duchowieństwa miało miejsce wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II. Podczas Mszy Świętej abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, przypomniał, kim był papież Polak.
2019-05-20 16:05:43
miniaturka

Zagłodzony w imię prawa: rozpoczęła się eutanazja Vincenta Lamberta

Dziś rano francuscy lekarze zaprzestali podawania pożywienia i wody 42-letniemu Vincentowi Lambertowi.
2019-05-20 16:15:44
miniaturka

Zarzuty wobec przewodniczącego KEP

W kwestii ochrony osób małoletnich przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki postępuje zgodnie z przepisami prawa państwowego i kościelnego. Zarzuty w tym względzie są bezpodstawne – oświadczyło Biuro Prasowe KEP.
2019-05-21 00:49:21
miniaturka
play

Jeszcze o zaufaniu, bo to fundament relacji z Bogiem.

Żeby tylko z Bogiem... Bez zaufania idą właściwie tylko interesy, a i tu minimum jest potrzebne. Człowiek staje się człowiekiem, kiedy nauczy się ufać.