Strona główna
opoka.org.pl
2022-03-11 10:44
ks. Tomasz KOPICZKO

Etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej

9 marca o godz. 11ej w całej Polsce odbył się etap diecezjalny XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej

Autor/źródło: ek-s, licencja: CC BY

Zawody polegały na rozwiązaniu w ciągu 45 minut testu pisemnego (jednokrotnego i wielokrotnego wyboru) oraz odpowiedzi na otwarte pytania określające stopień przyswojenia wiadomości na podstawie wskazanych lektur. Organizacją tegorocznej OTK zajmuje się Diecezja Płocka. Temat edycji brzmi „Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła”. Finał odbędzie się w dniach 31 marca – 2 kwietnia w Płocku, a zakwalifikowały się do niego dwie osoby, które w zawodach diecezjalnych uzyskały najwyższą liczbę punktów.

Olimpiada Teologii Katolickiej to trójstopniowe zawody mające na celu zainteresowanie uczniów wiedzą religijną, rozszerzanie współdziałania nauczycieli religii w kształceniu młodzieży uzdolnionej, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy religijnej oraz stworzenie młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień, a nauczycielom – warunków twórczej pracy z młodzieżą. Organizatorem OTK jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, współdziałający z Komisją Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, środowiskami akademickimi, zawodowymi i katechetycznymi działającymi w sprawach nauczania religii rzymskokatolickiej w szkole. Olimpiada współfinansowana jest ze środków Ministra Edukacji i Nauki.

 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2022-03-03 09:04:32
miniaturka

List Kard. O'Malleya - przewodniczącego Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich

"Z ciężkim sercem piszę dziś do Was wszystkich, wspominając jak ledwie pół roku temu zebraliśmy się razem w Warszawie (...) Nasze dzieło ochrony zaczyna się od ochrony godności człowieka" - napisał kard. Seán O'Malley, przewodniczący PCPM.
2022-03-04 08:22:22
miniaturka

Kościół w Polsce tworzy wspólnotę ze zranionymi wykorzystaniem seksualnym

Skrzywdzeni mają prawo liczyć na nasze duchowe towarzyszenie – zwrócił uwagę abp Wojciech Polak, delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży. Kościół w Polsce przeżywa 4 marca Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.
2022-03-07 20:48:41
miniaturka

O wieloaspektową promocję ludzkiego życia w jego fazie prenatalnej

W 1993 r. weszła w życie ustawa „O planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży”
2022-03-11 10:57:24
miniaturka

Jubileuszowe sympozjum katechetyczne w Poznaniu

12 marca 2022 roku Dom Medialny Święty Wojciech wraz ze Strefą Katechety organizuje jubileuszowe sympozjum katechetyczne dedykowane nauczycielom religii
2022-03-14 15:42:09
miniaturka

Przedstawicielka zakonów żeńskich w Radzie Fundacji Świętego Józefa KEP

Konferencja Episkopatu zatwierdziła kandydaturę m. Beaty Mazur, przełożonej generalnej sióstr urszulanek SJK, do Rady Fundacji Świętego Józefa.
2022-03-15 10:35:24
miniaturka

Nowy Delegat Konferencji Episkopatu Polski dla Polonii

W dniu 14 marca br. podczas obrad 391. Zebrania Plenarnego KEP bp Piotr Turzyński został wybrany nowym Delegatem KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. "Jednym z ważniejszych zdań Polonii na świecie jest dawanie świadectwa wiary, dzięki któremu inni ludzie, pośród których mieszkają i pracują, będą mieli szansę spotkać w swoim życiu Chrystusa - powiedział bp Piotr Turzyński. Nowy Delegat KEP zastąpił na tym stanowisku bpa Wiesława Lechowicza, który został mianowany ordynariuszem polowym Wojska Polskiego.