Strona główna
opoka.org.pl
2020-04-16 08:06
Waldemar Wesołowski

Dzieci będą wspierać chorych na koronawirusa

- Przyłącz się do Dziecięcego Różańca Nadziei. Pomódl się i zrób rysunek dla chorych na koronawirusa – apeluje dyrektor legnickiej Caritas ks. Robert Serafin.

- Duchowe wsparcie dla pacjentów oraz personelu medycznego i wolontariuszy ze strony dzieci ma być pociechą i dodawać sił w chorobie i posłudze chorym. Chodzi zwłaszcza o podopiecznych jeleniogórskiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, w którym przebywa kilkadziesiąt osób starszych i schorowanych. Wśród nich są także pacjenci zakażeni wirusem, którzy przebywają na specjalnie odizolowanym oddziale - podkreśla dyrektor Caritas.

To duchowe wsparcie ma polegać na odmówieniu przez 5 dni dziesiątka różańca w intencji chorych i personelu. Ks. dyrektor prosi też o włączenie w to dzieło rodzeństwa, rodziców i inne osoby chętne. Ponadto dzieci mają wykonać rysunek ilustrujący tę modlitwę.

- Wykonajcie własnoręcznie pracę plastyczną, sfotografujcie ją i prześlijcie na naszego e-maila: rozaniecnadziei@caritaslegnica.pl. Zdjęcia z waszymi pracami będziemy zamieszczać na naszej stronie pod adresem: www.caritaslegnica.pl/rozaniecnadziei/ i Facebooku https://www.facebook.com/Caritas-Diecezji-Legnickiej-395154917583942 Pomóżcie naszym chorym, pracownikom i wolontariuszom oraz wszystkim, którzy tej modlitwy potrzebują na całym świecie - apeluje ks. Serafin.

ksww

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2020-04-15 14:57:49
miniaturka

Dwaj święci misjonarze z Chin – szczególni orędownicy w czasach pandemii

Święci misjonarze, którzy ponieśli śmierć męczeńską w XIX w. w chińskim Wuchan – Jan Gabriel Perboyre i Franciszek Regis Clet – mogą być dobrymi orędownikami w czasach pandemii.
2020-04-15 18:33:32
miniaturka

Sejm: dziś debata, jutro głosowanie nad projektem Stop pedofilii

Pojawiły się zarzuty, że intencją projektu jest zakazanie edukacji seksualnej. Jeśli intencją edukatorów seksualnych jest namawianie małoletnich do obcowania płciowego, wówczas zarzut jest słuszny - mówił Mariusz Dzierżawski, przedstawiciel wnioskodawców.
2020-04-15 18:36:34
miniaturka

Projekt Zatrzymaj aborcję w Sejmie - jutro głosowanie

Prawo i Sprawiedliwość oraz Konfederacja poprą skierowanie projektu "Zatrzymaj aborcję" do dalszych prac w komisjach, przeciwko będą Koalicja Obywatelska i Lewica - wynika z wypowiedzi posłów tych ugrupowań.
2020-04-16 08:19:33
miniaturka

Pielęgniarka z Bergamo: dzieją się cuda solidarności!

Trwająca epidemia wyciągnęła na wierzch ogromne pokłady międzyludzkiej solidarności i wielkiego oddania. Wskazuje na to 27-letnia pielęgniarka pracująca na oddziale Covid-19 w szpitalu Jana XXIII w Bergamo.
2020-04-16 08:48:11
miniaturka

Pożar Notre Dame był wstrząsem, ale też duchowym przebudzeniem

- Nie można odbudowywać świątyni z kamienia, nie będąc gotowym do odnowy duchowej - mówi ks. Benoist de Sinety.
2020-04-16 09:15:53
miniaturka

W kościołach z zakrytymi ustami i nosem. Nie dotyczy celebransów podczas liturgii

Zgodnie z projektem rozporządzenia Rady Ministrów, od 16 kwietnia, osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.