Strona główna
opoka.org.pl
2020-04-16 08:19
AC / Beata Zajączkowska/ vaticannews.va

Pielęgniarka z Bergamo: dzieją się cuda solidarności!

Trwająca epidemia wyciągnęła na wierzch ogromne pokłady międzyludzkiej solidarności i wielkiego oddania. Wskazuje na to 27-letnia pielęgniarka pracująca na oddziale Covid-19 w szpitalu Jana XXIII w Bergamo.

Autor/źródło: Pixabay.com, CC0

To miasto znajduje się na pierwszej linii walki z koronawirusem we Włoszech. „Każdego dnia dzieją się cuda solidarności” – mówi Radiu Watykańskiemu Marta Ribul.

Włoska pielęgniarka wyraziła wdzięczność Papieżowi Franciszkowi za jego nieustanną modlitwę za personel medyczny walczący na całym świecie z epidemią i za przypomnienie, jak wielką rolę w tej batalii odgrywają kobiety. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że aż 70 proc. pracowników służby zdrowia i służb socjalnych zaangażowanych w walkę z koronawirusem stanowią właśnie kobiety. „To bardzo trudny czas. Wierzę jednak głęboko, że skradziona nam teraz wiosna wróci i z nową siłą i nadzieją zaczniemy życie po pandemii” – podkreśla Ribul.

Oby w świecie zwyciężyła solidarność, wrażliwość i zrozumienie

- Trudne sytuacje czyhają na nas w każdej chwili i nigdy nie wiem, co dany dzień przyniesie nam w pracy. Z drugiej strony w czasie tego miesiąca trwania epidemii w zespole zrodził się tak wspaniały duch współpracy i poświęcenia, jaki dotąd spotykałam jedynie w czasie misji humanitarnych w Brazylii czy slumsach Nairobi – mówi papieskiej rozgłośni Ribul. – Przychodzą mi na myśl słowa Papieża Franciszka, że żyjemy w czasach, w których duchowość i solidarność muszą się spotkać, a nie być w opozycji do siebie. Doświadczam tego każdego dnia w szpitalu. Chciałabym bardzo, aby kiedy pandemia już minie, i będziemy liczyć po niej straty, w świecie zwyciężyła większa solidarność, wrażliwość i zrozumienie, które wyrażą się nie tylko w konkretnych gestach pomocy i wsparcia, ale i duchowym wzroście nas wszystkich.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-04-15 18:33:32
miniaturka

Sejm: dziś debata, jutro głosowanie nad projektem Stop pedofilii

Pojawiły się zarzuty, że intencją projektu jest zakazanie edukacji seksualnej. Jeśli intencją edukatorów seksualnych jest namawianie małoletnich do obcowania płciowego, wówczas zarzut jest słuszny - mówił Mariusz Dzierżawski, przedstawiciel wnioskodawców.
2020-04-15 18:36:34
miniaturka

Projekt Zatrzymaj aborcję w Sejmie - jutro głosowanie

Prawo i Sprawiedliwość oraz Konfederacja poprą skierowanie projektu "Zatrzymaj aborcję" do dalszych prac w komisjach, przeciwko będą Koalicja Obywatelska i Lewica - wynika z wypowiedzi posłów tych ugrupowań.
2020-04-16 08:10:34
miniaturka

Dzieci będą wspierać chorych na koronawirusa

- Przyłącz się do Dziecięcego Różańca Nadziei. Pomódl się i zrób rysunek dla chorych na koronawirusa – apeluje dyrektor legnickiej Caritas ks. Robert Serafin.
2020-04-16 08:48:11
miniaturka

Pożar Notre Dame był wstrząsem, ale też duchowym przebudzeniem

- Nie można odbudowywać świątyni z kamienia, nie będąc gotowym do odnowy duchowej - mówi ks. Benoist de Sinety.
2020-04-16 09:15:53
miniaturka

W kościołach z zakrytymi ustami i nosem. Nie dotyczy celebransów podczas liturgii

Zgodnie z projektem rozporządzenia Rady Ministrów, od 16 kwietnia, osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.
2020-04-16 09:46:29
miniaturka

Kraków: franciszkanie uczczą urodziny Benedykta XVI

Z okazji 93. urodzin papieża-seniora Benedykta XVI, które przypadają 16 kwietnia, w bazylice franciszkanów w Krakowie w intencji jubilata zostanie odprawiona Msza św. Co więcej na placu franciszkańskim naprzeciw okna papieskiego została zamontowana ławka dedykowana Ojcu Świętemu.