Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-08 13:42
Misyjne Drogi / Zofia Kędziora

Br. Daniel Kloch OMI - za niego modli się abp Stanisław Gądecki

Przewodniczący Episkopatu wylosował misjonarza, którego obejmie swoją osobistą modlitwą w ramach akcji „Misjonarz na Post”. 7 lutego odbyła się w Poznaniu konferencja prasowa, podczas której Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zainaugurował tegoroczną akcję modlitwy za misjonarzy.

Br. Daniel Kloch OMI / materiały prasowe

Arcybiskup Stanisław Gądecki będzie wspierał duchowo oblata - brata Daniela Klocha, który przebywa na misji na Madagaskarze. – Jestem poruszony i bardzo wdzięczny. Łącze się z Wami w modlitwie – powiedział zaskoczony brat Daniel – proszę módlcie się za ochronę życia poczętego – dodał. Z kolei na konferencji rozpoczynającej „Misjonarza na Post”, Metropolita Poznański, zobowiązał się, że włączy wylosowanego misjonarza do swojej modlitwy brewiarzowej.

Br. Daniel Kloch OMI urodził się 24 kwietnia 1964 r. w Otwocku. Wstąpił do nowicjatu w zgromadzeniu misjonarzy oblatów w Kodniu - w 1984 r. Pierwsze śluby złożył w 1985 r., natomiast śluby wieczyste w 1990 r. - w Obrze. Na Madagaskar wyjechał 27 lutego 1992 r. W Marolambo brat Kloch OMI prowadził szkołę przygotowującą chłopców z buszu malgaskiego do zawodu stolarza. Przed ukończeniem szkoły chłopcy ci otrzymują certyfikat i komplet narzędzi stolarskich, dzięki czemu mogą rozpocząć działalność zawodową w rodzinnych stronach. Często stają się tam katechistami i starszymi we wiosce. Aktualnie pracuje w mieście portowym Tamatav. Brat Daniel zajmuje się ochroną życia poczętego i ochroną tych dzieci, które są porzucane przez swoich rodziców. Założył stowarzyszenie „Bronimy życia”, które daje szansę na rozwój dzieci zagrożonych aborcją bądź porzuceniem, szczególnie bliźniąt, które są dotknięte malgaskim fadi, czyli przekleństwem. – Przebywając w buszu byłem zaszokowany śmiertelnością kobiet i dziewcząt przy porodzie, jak i liczbą kobiet porzucających w buszu nowonarodzone bliźnięta. W krajach takich jak Madagaskar wiedza o rozwoju życia jest bardzo mała. Dzięki pracy brata Klocha OMI, udało się zmniejszyć śmiertelność malgaskich dzieci o 90%, w miejscach gdzie dociera jego pomoc. Br. Kloch szerzy też na Czerwonej Wyspie kult Bożego Miłosierdzia. Abp Stanisław Gądecki wylosował początkowo innego misjonarza, który jak okazało się, kilka dni wcześniej zmarł.

Honorowy patronat nad akcją „Misjonarz na Post” objęli abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, metropolita poznański, oraz bp Jerzy Mazur SVD, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Projekt wspierają medialnie media katolickie takie jak Opoka, deon.pl, Radio Maryja, Tygodnik Idziemy, profeto.pl, Misje Salezjańskie, Radio Niepokalanów, Franciszkański Sekretariat Misyjny, Miesięcznik Misjonarz i inne środowiska katolickie.

Kontakt:

Strona internetowa: www.misjonarznapost.pl

e-mail: media@misjonarznapost.pl


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2018-02-08 12:43:34
miniaturka

W niedzielę obchody XXVI Światowego Dniach Chorego

Msze św. z sakramentem namaszczenia, odwiedziny chorych przez duszpasterzy i biskupów w szpitalach, bezpłatne porady lekarskie - to stałe punkty diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Chorego.
2018-02-08 13:26:20
miniaturka

Żyła porządnie, z pasją i szybko... "Helena. Misja możliwa"

9 lutego ukaże się książka "Helena. Misja możliwa" poświęcona wolontariuszce misyjnej Helenie Kmieć zamordowanej przed rokiem w Boliwii. 9 lutego to data urodzin Heleny. W tym roku obchodziłaby je po raz 27.
2018-02-08 13:41:05
miniaturka

W nowym numerze „eSPe” o mitach i stereotypach nt. żeńskiego życia zakonnego

Czy „wytrwanie w czystości” jest najtrudniejsze w życiu zakonnym? Czy pragnienie bycia żoną i matką jest oznaką braku powołania zakonnego? O stereotypach nt. żeńskiego życia zakonnego czytamy w najnowszym wydaniu czasopisma „eSPe”.
2018-02-08 14:32:46
miniaturka

Gliwice: Msza święta za chorych w Centrum Onkologii

Z okazji Światowego Dnia Chorego, 8 lutego Biskup Gliwicki Jan Kopiec przewodniczył Mszy św. w Centrum Onkologii w Gliwicach.
2018-02-08 15:28:48
miniaturka

Papież: czuwajmy, aby nie oddalić się od Pana

Do zepsucia dochodzimy drogą osłabienia serca. Trzeba czuwać każdego dnia, aby nie oddalić się od Pana – mówił Papież do wiernych w czasie Mszy odprawionej w Domu św. Marty.
2018-02-08 16:11:32
miniaturka

Duszpasterze ludzi pracy zastanawiają się, jak docierać do zatrudnionych w korporacjach

O zachowaniu podmiotowości pracownika przypomnieli zgromadzeni na Jasnej Górze duszpasterze ludzi pracy. Czterdziestu kapłanów uczestniczyło w dorocznych rekolekcjach.