Strona główna
opoka.org.pl
2018-09-28 21:53
Ewa Kotowska-Rasiak

Bp Janiak odmówił z wiernymi Koronkę do Miłosierdzia Bożego

Mieszkańcy na ulicach miast i wiosek diecezji kaliskiej modlili się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Bp Edward Janiak modlił się z wiernymi przy figurze Jezusa Miłosiernego w sąsiedztwie Kurii Diecezjalnej w Kaliszu.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego biskup kaliski Edward Janiak udzielił wiernym błogosławieństwa Bożego. 

Koronkę odmówiono także przy figurze św. Jana Pawła II i kościele ojców jezuitów w Kaliszu.

- Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego jest wolą papieża Jana Pawła II, który jakby w testamencie, kiedy był ostatni raz w Polsce, zawierzył w Krakowie świat Bożemu Miłosierdziu – powiedział KAI bp Edward Janiak.

Wskazał, że już wcześniej Jezus objawiając się św. Małgorzacie Marii Alacoque prosił o propagowanie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. – Podobne przesłanie o modlitwę miało miejsce w przypadku s. Faustyny Kowalskiej, którą Pan Jezus prosił o przekazanie Kościołowi i światu orędzia Miłosierdzia. Wtedy powstał też obraz „Jezu, ufam Tobie” – zaznaczył hierarcha.

Biskup dodał, że każda inicjatywa, która niesie ze sobą modlitwę prowadzi ludzi do jedności. – Ważna jest wspólnota modlitewna. Każdy odpowiada ze swoje indywidualne decyzje, ale zbawiamy się we wspólnocie Kościoła – mówił biskup kaliski.

Podkreślał, że modlitwa jest bardzo potrzebna, ponieważ we współczesnych czasach jest wiele ataków na Kościół i kapłanów. – Dzisiaj musimy modlić się o wiarę dla ludzi i odważne dawanie świadectwa – stwierdził bp Janiak.

W tym roku uczestnicy akcji „Koronka na ulicach miast świata” modlili się w intencjach kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: „Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą” (Dz. 1521), w intencji pokoju na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów, a także za nasz kraj i rodziny. Wierni pomodlili się również w wrześniowej intencji papieża, aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

Akcja „Koronki na ulicach miast świata” zapoczątkowana została przez łódzką wspólnotę Iskra Bożego Miłosierdzia w 2008 r. Od dziesięciu lat 28 września uczestnicy akcji spotykają się o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach i placach miast i wiosek, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi: