Strona główna
opoka.org.pl
2018-09-28 21:53
Ewa Kotowska-Rasiak

Bp Janiak odmówił z wiernymi Koronkę do Miłosierdzia Bożego

Mieszkańcy na ulicach miast i wiosek diecezji kaliskiej modlili się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Bp Edward Janiak modlił się z wiernymi przy figurze Jezusa Miłosiernego w sąsiedztwie Kurii Diecezjalnej w Kaliszu.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego biskup kaliski Edward Janiak udzielił wiernym błogosławieństwa Bożego. 

Koronkę odmówiono także przy figurze św. Jana Pawła II i kościele ojców jezuitów w Kaliszu.

- Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego jest wolą papieża Jana Pawła II, który jakby w testamencie, kiedy był ostatni raz w Polsce, zawierzył w Krakowie świat Bożemu Miłosierdziu – powiedział KAI bp Edward Janiak.

Wskazał, że już wcześniej Jezus objawiając się św. Małgorzacie Marii Alacoque prosił o propagowanie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. – Podobne przesłanie o modlitwę miało miejsce w przypadku s. Faustyny Kowalskiej, którą Pan Jezus prosił o przekazanie Kościołowi i światu orędzia Miłosierdzia. Wtedy powstał też obraz „Jezu, ufam Tobie” – zaznaczył hierarcha.

Biskup dodał, że każda inicjatywa, która niesie ze sobą modlitwę prowadzi ludzi do jedności. – Ważna jest wspólnota modlitewna. Każdy odpowiada ze swoje indywidualne decyzje, ale zbawiamy się we wspólnocie Kościoła – mówił biskup kaliski.

Podkreślał, że modlitwa jest bardzo potrzebna, ponieważ we współczesnych czasach jest wiele ataków na Kościół i kapłanów. – Dzisiaj musimy modlić się o wiarę dla ludzi i odważne dawanie świadectwa – stwierdził bp Janiak.

W tym roku uczestnicy akcji „Koronka na ulicach miast świata” modlili się w intencjach kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: „Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą” (Dz. 1521), w intencji pokoju na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów, a także za nasz kraj i rodziny. Wierni pomodlili się również w wrześniowej intencji papieża, aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

Akcja „Koronki na ulicach miast świata” zapoczątkowana została przez łódzką wspólnotę Iskra Bożego Miłosierdzia w 2008 r. Od dziesięciu lat 28 września uczestnicy akcji spotykają się o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach i placach miast i wiosek, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-09-28 18:42:11
miniaturka

Czechy: biskupi przepraszają za winy Kościoła

W Czechach obchodzono wczoraj uroczystość św. Wacława, głównego patrona tego kraju. Centralne uroczystości odbyły się w Starym Bolesławcu, a więc miejscu męczeńskiej śmierci czeskiego świętego.
2018-09-28 18:50:13
miniaturka

Azjatycki Kongres Bożego Miłosierdzia

W Malezji zakończył się IV Azjatycki Kongres Bożego Miłosierdzia. Wzięło w nim udział ponad 2 tys. uczestników nie tylko z Azji, ale i najdalszych zakątków całego świata.
2018-09-28 19:08:45
miniaturka

Chile: Fernando Karadima usunięty ze stanu duchownego

Papież Franciszek podpisał w czwartek dekret usuwający ze stanu duchownego Fernando Karadimę Farina, księdza z diecezji Santiago w Chile.
2018-09-28 22:18:28
miniaturka

Bp Janiak: troska o kościół to świadectwo miłości do Pana Boga

- Troska o świątynię to świadectwo waszej miłości do Pana Boga i Kościoła, mimo że teraz jest tyle ataków z różnych stron na kapłanów i Kościół - mówił bp Edward Janiak w kościele pw. Wszystkich Świętych w Rychnowie.
2018-09-29 07:05:12
miniaturka

Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia w mikstackiej parafii

Piękny duchowo był dzień 28 września w mikstackiej wspólnocie parafialnej. Przepełniony modlitwą i czuwaniem przy Jezusie oraz wołaniem ku niebu: Jezu miej miłosierdzie dla nas i świata całego.
2018-09-29 10:43:56
miniaturka

Post i modlitwa w intencji Synodu Biskupów

W dniach od 3 do 28 października odbywać się będzie w Rzymie XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów pod hasłem „Młodzi ludzie, wiara, rozeznanie powołania”. Weźmie w nim udział abp Stanisław Gądecki.