Strona główna
opoka.org.pl
2018-11-18 18:04
RTCK - Rób to co kochasz

Artysta Jacek Hajnos OP i RTCK wspólnie na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko"

Artysta-grafik Jacek Hajnos OP i wydawnictwo RTCK zapraszają na wernisaż wystawy pt. “Everyman - Hiob” w najbliższą sobotę (24 listopada) do Krakowa.

Jacek Hajnos OP
Autor/źródło: www.rtck.pl

Zaprezentowany zostanie cykl prac Jacka Hajnosa, które przygotował do najnowszej książki Adama Szustaka OP pt.: “Targ zamknięty”. Obrazy, zainspirowane historią Hioba, jak zawsze w twórczości Jacka - poruszają problemy współczesnego człowieka.

To pierwsza nowa wystawa tego utalentowanego artysty, od kiedy wstąpił do zakonu. Wernisaż odbędzie się w krużgankach kościoła oo. Dominikanów w Krakowie (ul. Stolarska 12). Rozpoczęcie o godz. 19:30.

Jacek Hajnos - rysownik, malarz, grafik, laureat dziesiątek konkursów w Polsce i zagranicą, autor książki-albumu “Różnica”, tym razem zainspirowany nauczaniem swojego współbrata - o. Adama Szustaka, stworzył cykl, który zaskakuje i stawia trudne pytania o kondycję współczesnego człowieka w odniesieniu do Boga.

Na wystawie pojawią się dodatkowe grafiki, niepublikowane w książce, przygotowane specjalnie na wernisaż.

Artysta i wydawca książki zdecydowali wystawić oryginały prac na licytację, z której dochód w całości zostanie przekazany na rzecz Fundację Anny Dymnej “Mimo Wszystko”. Pracę będzie można licytować w internecie już od dnia wernisażu. Zebrane środki pomogą Fundacji w zorganizowaniu 19. już edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy