Strona główna
opoka.org.pl
2018-11-19 08:34
AC / Alicja Pożywio

Ogólnokrajowa kolekta w USA na zwalczanie ubóstwa

W Stanach Zjednoczonych odbyła się ogólnokrajowa kolekta na rzecz zwalczania ubóstwa, ale to tylko jeden ze sposobów celebrowania Światowego Dnia Ubogich.

Autor/źródło: Pixabay, zhenyegu, licencja: CC0

Ogólnokrajowa kolekta to tylko jeden ze sposobów celebrowania Światowego Dnia Ubogich. W wielu parafiach Stanów Zjednoczonych tego dnia przygotowano specjalne posiłki dla ubogich i bezdomnych. Zorganizowano również akcję wysyłania e-maili do kongresmenów wzywając ich do powstrzymania globalnego głodu i niedożywienia. Niektóre parafie zorganizowały dodatkowe zbiórki pieniędzy na rzecz osób potrzebujących ze swoich lokalnych wspólnot. Ponadto odbyły się specjalne nabożeństwa modlitewne w intencji ubogich.

Tegoroczne obchody Dnia odbywały się w Stanach Zjednoczonych w kontekście trwającego kryzysu związanego z nadużyciami seksualnymi duchownych. Wiele organizacji dobroczynnych, których fundusze pochodzą z darowizn i zbiórek z troską monitoruje swoje dochody. Amerykańska Caritas podjął akcję informowania swoich darczyńców, że ich fundusze nie są wykorzystywane na pokrywanie kosztów związanych z nadużyciami seksualnymi duchownych.

W Stanach Zjednoczonych, jak wynika z raportu Narodowego Urzędu Statystycznego za roku 2017, blisko 40 mln ludzi żyje w ubóstwie. Raport pokazuje również, iż co piąte amerykańskie dziecko wychowuje się w niedostatku.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy