Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-06-21 15:37
Paula Rejkiewicz

Archidiecezjalne Dni Młodych Paradiso 2019 w Gostyniu

We wtorek, 25 czerwca w Gostyniu na Świętej Górze, rozpocznie się trzecia już edycja Dni Młodych Paradiso. Do Gostynia przyjadą setki młodych ludzi z całej Polski, biskupi, liczni artyści oraz wielu innych. Dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu?

Do Gostynia przyjadą setki młodych ludzi z całej Polski, biskupi, liczni artyści oraz wielu innych.

We wtorek, 25 czerwca, na Świętej Górze w Gostyniu , rozpocznie się trzecia już edycja Dni Młodych Paradiso. Do Gostynia przyjadą setki młodych ludzi z całej Polski, biskupi, liczni artyści oraz wielu innych. Dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu?   

Archidiecezjalne Dni Młodych Paradiso, inspirowane Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, Paradiso 2019, to wakacyjna propozycja dla młodzieży z Archidiecezji Poznańskiej i nie tylko. Paradiso organizowane od 2017 roku przez Kongregację Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu oraz Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej Jordan to wydarzenie, które skupia młodzież chcącą owocnie spędzić pierwsze dni wakacji.

Paradiso to spotkanie dla ludzi młodych w wieku 14-30 lat, ich opiekunów, katechetów, kleryków, księży, sióstr zakonnych, zakonników, wolontariuszy oraz wszystkich chcących doświadczyć wspólnoty. Celem wydarzenia jest kontynuacja wielkiego święta wspólnoty i radości stworzonego podczas Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się m.in. w Krakowie w 2016 roku oraz w Panamie, na początku 2019 roku.

Ważnym punktem wydarzenia są liczne konferencje, platformy dyskusyjne, zajęcia rozwojowe i dialog z biskupami. W czasie Paradiso, każdy uczestnik może wziąć udział w warsztatach rozwijających różnorakie talenty, w tym w warsztatach muzycznych, sportowych, komputerowych czy kulinarnych. Aktywnościom nie będzie końca. Uczestnicy będą mogli wybierać spośród 22 propozycji zajęć rozwojowych, wziąć udział w warsztatach muzycznych, sportowych, czy kulinarnych. Wspólnej integracji sprzyjajać będą wieczorne koncerty, pyszne jedzenie, tańce oraz wartościowe rozmowy.

Msza Święta inaugurująca Paradiso z Abp. Stanisławem Gądeckim, odbędzie się we wtorek, 25 czerwca o godzinie 19. Oprócz tego, na Paradiso 2019 pojawią się: Abp Marek Jędraszewski, od 2017 arcybiskup metropolita krakowski, Bp Edward Dajczak, biskup koszalińsko-kołobrzeski oraz Abp Zbigniew Stankiewicz- od 2010 arcybiskup Rygi, od 2012 członek Papieskiej Rady do spraw Popierania Jedności Chrześcijan. Konferencje biskupów wzbogacone zostaną przez występy lokalnych zespołów muzycznych.

Uczestnicy będą mieć możliwość wysłuchania świadectw oraz aktywnego dialogu z licznymi ciekawymi osobistościami. Wśród nich znajdą się m.in. znani blogerzy Marcin i Monika Gomułkowie, lider Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic, Marcin Zieliński oraz zespół HOPE4STREET.

  Wydarzenie wzbogacą występy znanych artystów: koncert rapera Tau oraz zespołu Soudarion. Paradiso, jak co roku, wspierać będzie również Chór i Orkiestra Jordan.

Koncert znanego rapera Tau odbędzie się w środę, 26 czerwca, o godzinie 21. W czwartek 27 czerwca o godzinie 21:15 zagra zespół Soudarion. W koncertach może wziąć udział każdy zainteresowany. Wstęp jest wolny. Wydarzenie wspierać będzie również, składający się z kilkudziesięciu muzyków, powstały w 2015 roku, Chór i Orkiestra Jordan.

Ogromną wartością Paradiso jest możliwość spotkania niezwykłych ludzi. Dodatkową atrakcją jest piękno zespołu klasztornego na Świętej Górze. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele niespodzianek. Szczególnym punktem tegorocznego Paradiso będzie uroczysta Msza Św. oraz Procesja na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, z księdzem Bp. Edwardem Dajczakiem na czele. Eucharystia rozpocznie się o godzinie 18. Po Mszy Św., organizatorzy chcą zaprosić wszystkich zainteresowanych na wspólne biesiadowanie oraz koncert.

Paradiso to wyjątkowy czas, osobisty rozwój, spotkanie z drugim człowiekiem, niepowtarzalne miejsce i atmosfera. Więcej na temat programu wydarzenia oraz oferowanych aktywności można przeczytac stronie internetowej wydarzenia: http://paradiso2019.pl/

Pieśnią towarzyszącą tegorocznej edycji wydarzenia jest utwór "Światłość prawdziwa" w wykonaniu Chóru i Orkiestry Jordan.


Pliki:


Podziel się tym materiałem z innymi: