Strona główna
opoka.org.pl
2019-06-22 08:55
MG / Paweł Pasierbek SJ – Watykan

Kard. Sepe: krótka, ale owocna wizyta

Kard. Sepe podsumował krótką wizytę Papieża Franciszka w Neapolu, związaną z wykładem na wydziale teologicznym

Kard. Sepe: krótka, ale owocna wizyta

Z wielką radością mieszkańcy Neapolu oczekiwali na przyjazd Papieża Franciszka. Uważamy go za naszego brata, bliskiego duchowi miasta, które zawsze było otwarte na innych i gościnne – stwierdził miejscowy metropolita. Kard. Crescenzio Sepe podkreślił, że to spotkanie było okazją do pogłębienia ducha braterstwa i otwartości.


Paweł Pasierbek SJ – Watykan


Włoski purpurat zaznaczył, że choć wizyta była krótka i ograniczyła się praktycznie do jednego wydarzenia, czyli wykładu Franciszka na wydziale teologicznym papieskiej uczelni, to jednak była czymś ważnym dla miasta i całego regionu. Mówi kard. Sepe.


Papież mówił do wszystkich, zachęcając do braterstwa


    “ Rzeczy, które powiedział nam Papież były ważne w pewnym sensie dla wszystkich, gdyż dotyczyły pogłębienia wymiaru międzykulturowego i międzyreligijnego, które dla Franciszka są tak ważne – stwierdził kard. Sepe. - Przedstawiono także dokument o braterstwie, który Papież podpisał z wielkim imamem Al-Azhar w Abu Zabi. Była to okazja do ponownego wczytania się w te zadania, które Kościół, także poprzez badania teologiczne, chce powierzyć wszystkim ludziom dobrej woli. ”Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-06-21 16:51:21
miniaturka

Archidiecezjalne Dni Młodych Paradiso 2019 w Gostyniu

We wtorek, 25 czerwca w Gostyniu na Świętej Górze, rozpocznie się trzecia już edycja Dni Młodych Paradiso. Do Gostynia przyjadą setki młodych ludzi z całej Polski, biskupi, liczni artyści oraz wielu innych. Dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu?
2019-06-21 20:16:25
miniaturka

Prezentacja wytycznych dotyczących ochrony dzieci i młodzieży w diecezji legnickiej

W piątek 21 czerwca w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy odbyła konferencja prasowa z udziałem dziennikarzy, podczas której zaprezentowany został dokument zawierający wytyczne dotyczące ochrony dzieci i młodzieży w diecezji legnickiej.
2019-06-22 00:36:01
miniaturka

Papież w Neapolu: dialog, świadectwo i otwarcie na innych

Podczas swej kilkugodzinnej podróży do Neapolu papież przemówił do uczestników konferencji na Papieskim Wydziale Teologicznym
2019-06-22 00:40:42
miniaturka

O. Matarazzo: teologia powinna karmić się dialogiem

Jak uprawiać teologię w kontekście wielokulturowości, coraz wyraźniej naznaczającej region Morza Śródziemnego i całą Europę?
2019-06-22 00:43:32
miniaturka

Student z Neapolu: chrześcijanie towarzyszą innym w ich poszukiwaniach prawdy

Konferencja w Neapolu, w której wziął udział Papież Franciszek, jest elementem wieloletniej działalności teologicznej Papieskiego Wydziału Teologicznego
2019-06-22 00:45:19
miniaturka

Ponad 27 mln dzieci opuściło domy z powodu wojen

Organizacja Save the Children alarmuje: ponad 50% uchodźców do dzieci i młodzież. To problem na skalę światową.