Strona główna
opoka.org.pl
2019-06-21 18:02
AC / Justyna Zacharek

Licheń: Misjonarz opowie o niewolnictwie w Afryce

23 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w ramach „Wolni-Niewolni - kampania przeciwko handlowi ludźmi w Afryce” odbędzie się spotkanie z o. Jeanem de Dieu Bukuru, który opowie o problemie niewolnictwa w krajach Afryki.

Autor/źródło: Biuro Prasowe Sanktuarium

Pochodzący z Burundi o. Jean de Dieu jako nastolatek na własnej skórze doświadczył koszmaru niewolnictwa. Został wówczas porwany przez rebeliantów wraz z kilkunastoma innymi chłopcami. Podczas krwawej wojny domowej byli zmuszani do pracy niewolniczej. Po tych traumatycznych wydarzeniach, urodzony w 1978 roku mężczyzna, wstąpił do Zgromadzenia Misjonarzy Afryki.

Studiował między innymi w Ghanie, Zambii i Jeruzalem, gdzie otrzymał święcenia diakonatu w 2010. W 2011 został wyświęcony na prezbitera i do 2013 roku pracował na parafii w Mozambiku jako proboszcz. Obecnie kończy studia w Nairobi na kierunku stosunków międzynarodowych. Zasiada też w Radzie Nadzorczej HAART Kenya– organizacji, która zajmuje się zwalczaniem niewolnictwa i udziela pomocy ofiarom tego procederu w krajach Afryki.

Misjonarz wygłosi świadectwo podczas homilii na wszystkich niedzielnych Mszach Świętych odprawianych w bazylice (6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 18.00). Po każdej Eucharystii będą zbierane fundusze wspierające organizację HAART Kenya.

Kampania Wolni-Niewolni organizowana jest przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) Trwa od stycznia do czerwca 2019 r. Jej celem jest zebranie pieniędzy potrzebnych do uratowania i rehabilitacji dzieci oraz osób dorosłych - ofiar handlu ludźmi w Afryce. Zebrane fundusze będą przekazane dla organizacji HAART Kenya i pozwolą powrócić ofiarom handlu ludźmi do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Świadectwa będzie można słuchać także poprzez transmisje na Facebook’owej stronie Sanktuarium oraz kanale Sanktuarium na Youtube. Msza Święta o godzinie 12.00 będzie także transmitowana przez Telewizję Wielkopolską.

Justyna Zacharek, Biuro Prasowe Sanktuarium

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2019-06-21 14:32:13
miniaturka

Europejski Nakaz Aresztowania dla ojca, który ratował swoje córki

Szwecja wystawiła Europejski Nakaz Aresztowania dla Rosjanina, który chcąc chronić swoje córki wyjechał z nimi do Polski. Dzieci umieszczone były w muzułmańskiej pieczy zastępczej. Rodzina znalazła schronienie w Polsce, gdzie ubiega się o azyl.
2019-06-21 15:13:34
miniaturka

Prośba łódzkich jezuitów- post i modlitwa w intencji powrotu do Kościoła Michała Misiaka

Łódzcy jezuici proszą wiernych, by w ostatni czwartek czerwca podjęli post i modlitwę w intencji powrotu do Kościoła Michała Misiaka.
2019-06-21 15:47:22
miniaturka

Kalisz: uroczystości pogrzebowe ks. Michała Łosa, orionisty

Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczęły się dziś w Kaliszu uroczystości pogrzebowe ks. Michała Łosa, orionisty, który niedawno przyjął święcenia kapłańskie na oddziale onkologicznym w Warszawie.
2019-06-21 16:51:21
miniaturka

Archidiecezjalne Dni Młodych Paradiso 2019 w Gostyniu

We wtorek, 25 czerwca w Gostyniu na Świętej Górze, rozpocznie się trzecia już edycja Dni Młodych Paradiso. Do Gostynia przyjadą setki młodych ludzi z całej Polski, biskupi, liczni artyści oraz wielu innych. Dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu?
2019-06-21 20:16:25
miniaturka

Prezentacja wytycznych dotyczących ochrony dzieci i młodzieży w diecezji legnickiej

W piątek 21 czerwca w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy odbyła konferencja prasowa z udziałem dziennikarzy, podczas której zaprezentowany został dokument zawierający wytyczne dotyczące ochrony dzieci i młodzieży w diecezji legnickiej.
2019-06-22 00:36:01
miniaturka

Papież w Neapolu: dialog, świadectwo i otwarcie na innych

Podczas swej kilkugodzinnej podróży do Neapolu papież przemówił do uczestników konferencji na Papieskim Wydziale Teologicznym