Strona główna
opoka.org.pl
2022-06-07 09:34
Biuro Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Akt zawierzenia Polonijnego Duszpasterstwa Rodzin Matce Bożej z Lourdes

W dniu 27 maja 2022 roku, podczas Mszy Świętej w Grocie Objawień, której przewodniczył Rektor PMK we Francji ks. Bogusław Brzyś - przedstawiciele Polonijnej Rady Rodziny dokonali uroczystego aktu zawierzenia Polonijnego Duszpasterstwa Rodzin i Polonijnej Rady Rodziny Matce Bożej z Lourdes.

W dniach od 25- 28 maja 2022 r. odbyła się Europejska Pielgrzymka Polonii do Lourdes w której wzięli udział przedstawiciele Polonijnej Rady Rodziny na czele z ks. Robertem Czarnowskim i p. Grażyną Koszałka - Europejskimi odpowiedzialnymi za Radę. Przedstawiciele PRR dokonali uroczystego aktu zawierzenia Rady oraz Rodzin Polonijnych Matce Bożej z Lourdes.

Polonijna Rada Rodziny

 Akt zawierzenia Polonijnego Duszpasterstwa Rodzin i Polonijnej Rady Rodziny Matce Bożej z Lourdes

Przychodzę do Ciebie Matko Boża z Lourdes, w dzień Europejskiej Pielgrzymki Polonii - 27 maja 2022 roku, aby oddać Tobie Maryjo pod opiekę POLONIJNĄ RADĘ RODZINY i wszystkich polonijnych doradców życia rodzinnego.

Chcę służyć Polakom rozsianym dziś po świecie, aby zachowali wiarę ojców i fundament, jakim jest małżeństwo, rodzina i katolickie wychowanie dzieci.

Przybywamy z różnych krajów Europy, by u początku tego nowego dzieła, powiedzieć Tobie Matko tak jak w Ojczyźnie naszej, wdzięcznym sercem: „Jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam”.

JESTEM przy Tobie, aby czystą miłością kochać każde małżeństwo, rodzinę i każde dziecko od chwili poczęcia, aby wsłuchiwać się w głos Twego Syna i uczynić wszystko cokolwiek On nam powie.

PAMIĘTAM o dziedzictwie duchowym wiary ojców i ich miłości do Świętej Rodziny.

CZUWAM i pragnę nadal czuwać nad tym, aby miłość małżeńska i rodzicielska w sercu każdego mężczyzny i każdej kobiety, była coraz bardziej podobna do Miłości Twojej oraz Św. Józefa – do Waszej miłości.

Pociągnij mnie Matko Świętej Rodziny do siebie, pobiegnę za Tobą i Twoją Świętą Rodziną, włącz mnie w to swoje Najświętsze Ognisko, które płonie najpiękniej na ziemi i w niebie.

Powiedz Synowi Twojemu, żeby się nie zniechęcał tym, co by mogło Go we mnie zniechęcić. Powiedz, żeby mnie mimo moich wszystkich słabości kochał, bo staram się żyć najpiękniej jak można.

Nie było piękniejszej miłości na tej ziemi, jak w Nazaretańskim Domu. Biorę ją sobie, by przekazać tym, do których mnie Duch Boży poprowadzi.

Przynoszę Ci Święta Rodzino trud i radość formacji, która przygotowała mnie do posługi na rzecz polskich rodzin i małżeństw na emigracji w duchu Świętego Jana Pawła II.

Będę strzegł(a) dwóch elementów przekazanych nam za pośrednictwem Św. Bernadetty: tajemnicy Niepokalanego Poczęcia oraz miłosiernej miłości wyrażającej się w niesieniu ulgi ludziom cierpiącym zarówno na ciele, jak i na duszy.

Te wszystkie pragnienia i nadzieje na godną pracę apostolską składam dziś przed Tobą o Matko Boża z Lourdes. Tobie zawierzam całą moją działalność w języku polskim i w języku mojego kraju zamieszkania. 

AMEN.

Europejska Pielgrzymka Polonii do Lourdes, 25 - 28 maja 2022 r. 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2022-05-31 09:36:35
miniaturka

Wkrótce spotkania odpowiedzialnych za prewencję w Kościele

Osoby odpowiedzialne za prewencję w diecezjach i zgromadzeniach zakonnych spotkają się na początku czerwca w dwóch grupach – w Częstochowie i Gnieźnie. Zapoznają się z wnioskami z audytu dokumentów o ochronie małoletnich, a także z już dostępnymi i przygotowywanymi projektami prewencyjnymi Centrum Ochrony Dziecka.
2022-06-02 11:38:03
miniaturka

Studium Edukacyjne dla Polonii (online)„Pomagam sobie – Pomagam innym”

Instytut Studiów nad Rodziną im. abpa K. Majdańskiego w Łomiankach oraz Polonijna Rada Rodziny pod patronatem Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej we współpracy z Fundacją Pomoc Rodzinie zapraszają do udziału w Studium Edukacyjnym w zakresie doradztwa rodzinnego „Pomagam sobie – Pomagam innym” – moduł podstawowy. Celem Studium jest kształcenie praktycznych umiejętności w towarzyszeniu małżeństwom w oparciu o interdyscyplinarną wiedzę z nauk o rodzinie.
2022-06-02 14:30:26
miniaturka

Bezpieczni uczniowie – profilaktyka w szkołach katolickich

Na ręce dyrektorów szkół katolickich został przekazany dokument „Profilaktyka przemocy seksualnej wobec uczniów w szkole katolickiej” przygotowany przez Centrum Ochrony Dziecka i Radę Szkół Katolickich, sfinansowany przez Fundację Świętego Józefa KEP.
2022-06-07 16:25:27
miniaturka

O katechezie w komunikacie

Katecheza, synod o synodalności, kończący się Rok Rodziny Amoris laetitia oraz 25. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Zakopanem – były głównymi tematami 392. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w dniach 6-7 czerwca br. w Zakopanem.
2022-06-07 17:45:35
miniaturka

"Dar serca" - rekolekcje dla młodzieży żeńskiej

Serce, które kocha, obdarowuje najpełniej! Nawet nie musi wiele robić – wystarczy, że JEST.
2022-06-08 08:12:08
miniaturka

Biskupi: nie wolno ograniczać się do religii w szkole

Katecheza szkolna i przyparafialna, podsumowanie diecezjalnego etapu synodu o synodalności oraz kwestie rodziny to główne tematy 392. zebrania plenarnego Episkopatu Polski, które zakończyło się w Zakopanem. O przebiegu dwudniowych obrad mówili na spotkaniu z dziennikarzami bp Artur Miziński, abp Adrian Galbas i bp Wojciech Osial.