Strona główna
opoka.org.pl
2018-12-09 18:46
Anna Bajon / Dorota Hałasa

Adwent w Japonii

Adwent jest dla większości japońskich katolików jedynym obok Wielkiego Postu okresem przystępowania do sakramentu pojednania.

Autor/źródło: Pixabay, SKPhotography, licencja: CC0

Jest to również czas organizowania koncertów charytatywnych, a także zbiórki pieniędzy na cele dobroczynne oraz na działalność dwóch funkcjonujących w kraju seminariów duchownych.

W kościele Seijo w Tokio Mszę poprzedza modlitwa adwentowa, podczas której zapalona zostaje kolejna świeca okresu oczekiwana. Zbierane jest pożywienie i ciepłe ubrania dla bezdomnych w Tokio. Po dzisiejszej Eucharystii była możliwość skorzystania z sakramentu pojednania oraz rekolekcji adwentowych. Zorganizowany też został koncert organowy.

Katolicy w stanowią ok. 0,2 procent mieszkańców Japonii. Wielu japońskich katolików to ludzie, którzy przyjęli sakrament chrztu w wieku dorosłym i są oni jedynymi wyznawcami nauki Chrystusa w rodzinie. Reszta rodziny utożsamia się najczęściej z buddyzmem i szintoizmem. Większość ludzi pracuje do wieczora, dlatego nauki rekolekcyjne organizowane są w czasie Adwentu po niedzielnej Mszy. W kościołach organizowane są również koncerty charytatywne i zbiórka pieniędzy na Caritas oraz seminaria duchowne. W dwóch wyższych seminariach duchownych, w zamieszkiwanej przez 127 mln ludzi Japonii, pobiera nauki ok. 6 seminarzystów rocznie.

W czasie Adwentu w wielu kościołach celebrowane są codziennie Msze, co nie w każdym kościele ma miejsce w okresie zwykłym.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy