Strona główna
opoka.org.pl
2019-10-31 15:26
Zygmunt Gutowski

9 listopada br - Festiwal "Losy Polaków 2019"

90 prac z 20 krajów wpłynęło na XIV Festiwal Polonijny "Losy Polaków 2019". Projekcje filmów i zwiastunów w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie.

         Uroczyste Zakończenie i Projekcje filmów i zwiastunów Festiwalu Polonijnego „Losy Polaków 2019” - z udziałem ich autorów
- odbędą się  w sobotę 9 listopada 20 19 r . od godz. 11.oo do 21.oo w Centrum Prasowym SDP ul. Foksal 3/5 w Warszawie.
 Projekcje  oraz Uroczyste Rozdanie Nagród o godz. 16. oo Szczegóły: http://www.warszawa.mazowsze.pl/festpol . Wstęp wolny. 
         Zwiastuny wielu filmów dostępne są na stronie internetowej Festiwalu.
         Jury XIV Festiwalu Polonijnego "Losy Polaków 2019" pod przewodnictwem Pawła Woldana – reżysera filmowego i telewizyjnego, oceni ponad 90 nadesłanych prac festiwalowych - filmów i programów telewizyjnych, programów radiowych, programów multimedialnych oraz portali internetow ych ukazujących życie Polaków w blisko 20 krajach świata m.in. w Australii, Belgii, Białorusi, Francji, Hiszpanii, Indii, Irlandii, Izraelu, Kazachstanie, Łotwie, Niemczech, Nowej Zelandii, Rosji, Szwecji, Turcji, Ukrainie, USA, Wielkiej Brytanii i Polsce. Przewidziane są zagraniczne projekcje pofestiwalowe. W tym roku przewodnią tematyką Festiwalu jest 80 Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej oraz 35 Rocznica Powstania Warszawskiego oraz losy Polaków pokrzywdzonych w wyniku tych tragicznych dla naszego kraju wydarzeń i zmuszonych do opuszczenia Ojczyzny.

               Głównym celem organizowanego rokrocznie od 14 lat Festiwalu jest promocja polskiej historii, kultury, tradycji wśród odbiorców krajowych, a także wśród środowisk polonijnych w świecie, ich związków z Macierzą, losów Polaków mieszkających za granicą jest nawiązanie lub zacieśnienie kontaktów Polaków mieszkających za granicą z Ojczyzną, wyszukiwanie i wspieranie wśród Polonii talentów z różnych dziedzin sztuki - promocja laureatów Festiwalu w Polsce i zagranicą - wyszukiwanie wśród Polonii osób, które odniosły sukces w dziedzinie kultury, nauki, biznesu i ich promocja w kraju i zagranicą - wzmocnienie patriotyzmu, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, poprzez multimedialne prezentacje wzorów patriotyzmu i właściwych autorytetów.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2019-10-31 14:46:06
miniaturka

Nadzwyczajny miesiąc misyjny - podsumowanie

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny stanowił dla całego Kościoła w Polsce inspirację do wzmożonej modlitwy za misje - podkreśla w przekazanym KAI sprawozdaniu ks. prał. Zbigniew Sobolewski, konsultor Komisji KEP ds. Misji i dyrektor dzieła Pomocy Ad Gentes.
2019-10-31 15:55:55
miniaturka

Trzeba to robić

O potrzebie tworzenia kultury w przestrzeni społecznej z Wojciechem Różakiem, muzykiem i animatorem kultury rozmawia Maciej Górnicki
2019-10-31 15:59:32
miniaturka

Wola przemiany

100 lat temu Polska była przykładem trzeźwości w Europie. Tak! Dobrze przeczytałeś. Polski naród wchodził w wolną Polskę jako trzeźwy naród. Był wzorem kultury picia. Dziś przykładem są inne kraje, nie my.
2019-10-31 16:04:56
miniaturka

Poczytaj mi, mamo

W marca tego roku Biblioteka Narodowa opublikowała kolejne wyniki corocznego raportu o stanie czytelnictwa w Polsce w roku 2018. W stosunku do poprzednich lat nic się nie zmieniło. Z czytelnictwem nadal jest kiepsko.
2019-10-31 16:09:23
miniaturka

Piękny umysł

Kiedy przyjrzeć się klasyce światowego filmu można spostrzec całą serię filmów związanych z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami umysłowymi. Współczesne kino ma do zaoferowania bliskie spotkania z odmiennością.
2019-10-31 19:34:03
miniaturka
play

Prymas Wyszyński wiecznym autorytetem

Dr Ewa K. Czaczkowska, pracownik naukowy UKSW, publicystka, autorka opracowań o kard. Stefanie Wyszyńskim, konsultant naukowy Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.