Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-03-26 13:40
Szymon Gajewski

Zdrapka Wielkopostna 2018

Od 14 lutego, czyli od Środy Popielcowej, setki tysięcy Polaków codziennie odkrywają jedno wielkopostne zadanie ukryte na planszy Zdrapki.

Wizerunek Zdrapki Wielkopostnej 2018
Autor/źródło: ZdrapkaWielkopostna.pl

Od 14 lutego, czyli od Środy Popielcowej, setki tysięcy Polaków codziennie odkrywają jedno wielkopostne zadanie ukryte na planszy Zdrapki. W Kościele katolickim rozpoczęto obchody Wielkiego Tygodnia, a zatem przed korzystającymi ze Zdrapki pozostały ostatnie dni „zdrapywania’. 

Tegoroczna edycja Zdrapki cieszy się wyjątkową popularnością. Czerwone plansze przypominające o modlitwie za Ojczyznę i motywujące do przyzywania Ducha Świętego, trafiły do Polaków w wielu rejonach świata. Ze Zdrapki korzystają osoby w Stanach Zjednoczonych, Australii, Skandynawii, na Syberii, w Kazachstanie, wielu krajach Europy, a także polscy żołnierze stacjonujący w Afganistanie. Organizatorzy, członkowie Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego, pragnęli, aby jak najwięcej osób czuło więź z krajem i mogło wspólnie, w wyjątkowy sposób świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jakie zadania realizowano w tym roku?

Zdrapka, przy pomocy różnorodnych pomysłów, zachęcała do wypełniania wielkopostnego wezwania do postu, modlitwy i jałmużny. Uczestnicy akcji mieli okazję do modlitwy za kraj, rodzinę czy rządzących. Byli także zachęcani do pogłębiania relacji z bliskimi, uroczystego świętowania niedzieli, odbycia wspólnego spaceru czy szczerej rozmowy. 
O popularności tegorocznej akcji świadczy m.in. rosnące zainteresowanie Zdrapką w internecie. Internauci na bieżąco komentowali filmy i materiały umieszczane na kontach internetowych akcji. Wiele osób znanych z mediów i życia społecznego przyłączyło się do tegorocznej edycji, tworząc i publikując komentarze filmowe poszerzające rozumienie codziennych zadań. W tegorocznej akcji wzięli udział m.in. Janina Ochojska, Maciej Gnyszka, Adrian Mól (Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego), Michał Samotyha, Przemek Janiszewski, Weronika Zaguła, Łukasz Głowacki, Bliźniaczki Laskowskie czy Redakcja Modlitwy w Drodze.  

Celem akcji było stworzenie możliwości owocnego wykorzystania czasu Wielkiego Postu. Organizatorzy żywią nadzieję, że wytrwali uczestnicy tegorocznej edycji przygotowali siebie i swoich bliskich na radość płynącą z Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Niebawem rozpoczną się przygotowania do kolejnej edycji Zdrapki Wielkopostnej. 

Więcej informacji o akcji Zdrapka Wielkopostna na stronie: 

www.zdrapkawielkopostna.pl

Zdrapka Wielkopostna to 40 ćwiczeń dla ducha i ciała przeznaczonych na Wielki Post, umieszczonych na papierowej planszy zakrytej zdrapką. Organizatorem akcji jest Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce. Pierwsza edycja Zdrapki odbyła się w 2015 roku a karty trafiły do kilku tysięcy uczestników. W kolejnych latach Zdrapka docierała już do wielu tysięcy osób w Polsce i poza granicami kraju. Każda edycja ma swoją specjalną myśl przewodnią – w tym roku jest nią 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: zdrapka, ZdrapkaWielkopostna, Postanowienia, WŻCh, WielkiTydzień, WielkiPost