Strona główna
opoka.org.pl
2018-12-19 11:57
RTCK - Rób to co kochasz

Zbliża się finał licytacji prac Jacka Hajnosa OP na rzecz "Mimo Wszystko"

Jeszcze do Wigilii Bożego Narodzenia (24.12) trwa licytacja wyjątkowych prac Jacka Hajnosa OP inspirowanych Księgą Hioba.

Jeszcze do Wigilii Bożego Narodzenia (24 grudnia) można pomóc Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” licytując oryginały rysunków Jacka Hajnosa OP na portalu Charytatywni Allegro. Cykl prac zatytułowany „Everyman – Hiob” powstał specjalnie do najnowszej książki Adama Szustaka OP „Targ Zamknięty”.


Jacek Hajnos laureat dziesiątek konkursów w Polsce i zagranicą, autor książki-albumu “Różnica”, zainspirowany nauczaniem swojego współbrata - o. Adama Szustaka, stworzył cykl prac, który zaskakuje i stawia trudne pytania o kondycję współczesnego człowieka w odniesieniu do Boga.

Prace br. Jacka zaprezentowano po raz pierwszy w krużgankach Kościoła oo. Dominikanów   w Krakowie. Oryginały prac będzie można obejrzeć tuż po Nowym Roku podczas wystawy w Łodzi  w Galerii Vera Icon Wspólnoty Twórców Chrześcijańskich (ul. Zielona 13). Wystawa rozpocznie się  w dn. 10.stycznia.2019 r. o godz. 19:19 i potrwa do końca stycznia. Będzie to pierwsza w 2019 roku wystawa tego utalentowanego artysty. 

Jacek Hajnos i wydawnictwo RTCK zdecydowali się wystawić oryginały prac na licytację, z której przychód w całości zostanie przekazany na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Zebrane środki pomogą w zorganizowaniu 19. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”. Oryginały prac można licytować w internecie (link poniżej). Licytacja potrwa do 24.12.2018 r. Dwa z obrazów wystawionych na licytację „Odpowiedź” i „Targ Zamknięty” nie posiadają ani jednej reprodukcji! Pozostałe obrazy ilustrują książkę o. Adama Szustaka, a kupując ich reprodukcje w formie plakatów i pocztówek na www.rtck.pl także wspierasz Fundację.  

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-12-19 10:48:12
miniaturka

Przewodniczący episkopatów mają się spotkać z ofiarami nadużyć

Ojciec Święty jest przekonany, że dzięki kolegialnej współpracy uda się sprostać wyzwaniom, przed którymi stoi dzisiaj Kościół w zakresie ochrony nieletnich – czytamy w liście komitetu organizacyjnego kościelnego szczytu o nadużyciach.
2018-12-19 11:22:45
miniaturka

Nowe kierownictwo watykańskich mediów: Tornielli i Monda

Ojciec Święty mianował dyrektora programowego watykańskich mediów i nowego redaktora naczelnego L’Osservatore Romano. Zostali nimi Andrea Tornielli i prof. Andrea Monda.
2018-12-19 11:45:02
miniaturka
play

Pozytywne myślenie. Podróbka nadziei

Czy chrześcijanin to optymista? O wierze, nadziei i miłości odpowiada ks. Marek Dziewiecki.
2018-12-19 12:26:08
miniaturka
play

Moc różańca. Powiedzieli, że to cud

Czym jest modlitwa różańcowa i na czym polega jej skuteczność? Dlaczego szatan boi się Maryi? Wyjaśnia o. Mirosław Kopczewski OFMConv., inicjator Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi w Niepokalanowie.
2018-12-19 12:36:19
miniaturka

Kościelny Inspektor Ochrony Danych na Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu

We wtorek 11 grudnia 2018 r. zebrała się Komisja Wspólna przedstawicieli Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Konferencji Episkopatu Polski do omówienia bieżących kwestii w relacjach państwo–Kościół.
2018-12-19 12:41:49
miniaturka

Kościelny Inspektor Ochrony Danych z wykładem u sióstr sekretarek zgromadzeń zakonnych

W piątek 14 grudnia 2018 r. Kościelny Inspektor Ochrony danych wygłosił wykład szkoleniowy dla sióstr pełniących funkcje sekretarek w żeńskich zgromadzeniach zakonnych.