Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-12-19 11:13
S. Zielińska / Krzysztof Bronk

Nowe kierownictwo watykańskich mediów: Tornielli i Monda

Ojciec Święty mianował dyrektora programowego watykańskich mediów i nowego redaktora naczelnego L’Osservatore Romano. Zostali nimi Andrea Tornielli i prof. Andrea Monda.

Autor/źródło: Pixabay, ptra, licencja: CC0

Andrea Tornielli jest znanym włoskim dziennikarzem specjalizującym się w tematyce religijnej. Ma 54 lata. Pracował w miesięczniku 30 Giorni, dzienniku Il Giornale, a ostatnio, od 2011 r., w La Stampa, gdzie koordynuje działalność strony internetowej Vatican Insider.

Andrea Monda jest włoskim publicystą i pracownikiem akademickim. Od 10 lat prowadzi seminarium o chrześcijaństwie i literaturze na papieskich uniwersytetach laterańskim i gregoriańskim. Pisze dla różnych czasopism, między innymi dla Avvenire i La Civliltà Cattolica. Jest też nauczycielem religii w rzymskim liceum. To właśnie jego uczniom Papież powierzył w tym roku przygotowanie rozważań do Drogi Krzyżowej w Koloseum.

Jak podkreśla w komunikacie prasowym prefekt Dykasterii ds. Komunikacji, zarówno Andrea Tornielli, jak i Andrea Monda nie zatrzymują się na pozorach, potrafią przemawiać do wszystkich pokoleń i są budowniczymi mostów.

Dziękując Papieżowi za nominację, Tornielli zaznaczył, że coraz bardziej potrzeba dziś dziennikarstwa, które najpierw relacjonuje fakty, a dopiero potem je komentuje, zaś w epoce sloganów, potrafi analizować rzeczywistość, biorąc pod uwagę wszystkie jej elementy.


Z kolei Andrea Monda wyznaje, że marzy o dzienniku, który zachowa znaczenie i autorytet L’Osservatore Romano, a przy tym będzie czytany przez młodych, którzy pragną dobrego dziennikarstwa.


Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: dziennikarze, media, L'Osservatore Romano, Andrea Monda, Andrea Tornielli