Strona główna
opoka.org.pl
2019-03-31 21:49
ks. Jarosław Kowalczyk

Zakończyła się XXIX edycja Olimpiady Teologii Katolickiej w Diecezji Opolskiej

W dniach 28-30 marca 2019 roku na Górze św. Anny odbył się etap ogólnopolski XXIX OTK. Tegoroczną edycję organizowała Diecezja Opolska.

Zwycięzcy XXIX OTK
Autor/źródło: otk.pl

30 marca 2019 roku był szczególnym dniem dla uczestników XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej. Na uroczystej Mszy Świętej, która odbyła się w Bazylice św. Anny Samotrzeciej, zostało ogłoszonych 10 laureatów OTK Opole 2019, którzy następnie wzięli udział w teście ustnym. Członkami Komisji w części ustnej byli:

Przewodniczący Komitetu Głównego ks. prof. dr hab. Piotr Tomasik, dziekan Wydziału Teologicznego UKSW w Warszawie,

ks. prof. dr hab. Zygfryd Glaeser (kustosz Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim),

ks. dr hab. Erwin Mateja, prof. UO,

ks. prof. dr hab. Radosław Chałupniak, dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego,

dr Arkadiusz Pyka, referent Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Opolu.


Komisja, w wyżej wymienionym składzie, wyłoniła pierwsze dziesięć miejsc OTK Opole 2019. Zwycięzcy zajęli następujące miejsca:

1. Paweł Pastwa – Archidiecezja Katowicka,

2. Monika Matysiak – Archidiecezja Warszawska,

3. Katarzyna Bortniczuk – Archidiecezja Warszawska,

4. Joanna Futyma – Archidiecezja Przemyska,

5. Aleksandra Chomicz – Archidiecezja Przemyska,

6. Marta Jaceńków – Diecezja Opolska,

7. Michał Ryndak – Diecezja Tarnowska,

8. Paweł Grzegórski – Diecezja Sandomierska,

9. Julia Borowska – Archidiecezja Białostocka,

10. Marta Izydorczyk – Archidiecezja Poznańska.

Wręczenie nagród podczas uroczystej gali miało zaskakujący przebieg. Laureaci wychodząc na scenę, mieli okazję wybrać spośród dwunastu nagród tę, która najbardziej im się podobała. Do wyboru były między innymi: laptop, tablet, pielgrzymka zagraniczna, zaproszenie na Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, bilety na mecz Reprezentacji Narodowych: siatkówki i piłki nożnej, oraz inne ciekawe wycieczki i nagrody rzeczowe.

Dodatkową atrakcją była możliwość wylosowania przez obecnych na gali finalistów kilku nagród specjalnych.

Należy również wspomnieć, iż opiekunowie, którzy przygotowywali laureatów do olimpiady, także otrzymali szczególne nagrody. Szkoły trzech pierwszych finalistów dostały również nagrody rzeczowe w postaci telewizora, projektora i worka ze sprzętem sportowym.

XXIX Olimpiada Teologii Katolickiej – Opole 2019 na Górze św. Anny dobiegła końca.

Dom Pielgrzyma na Górze św. Anny wspaniale zadbał o wszystkich przebywających na Olimpiadę.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację i prowadzenie tego wydarzenia. Szczególne podziękowania należą się naszym sponsorom – to dzięki Wam uczestnicy wyjechali z pięknymi nagrodami, Dziękujemy także Szymonowi Hołowni i Kabaretowi Nowaki. Dziękujemy Przewodniczącemu Komitetu Głównego OTK ks. prof. dr hab. Piotrowi Tomasikowi za kierowanie pracami komisji testu pisemnego i ustnego, oraz wszystkim członkom panelu egzaminacyjnego.

Już teraz możemy napisać, że XXX Olimpiada Teologii Katolickiej odbędzie się w Przemyślu od 16 do 18 kwietnia 2020 roku. Tytuł olimpiady: „Dumni z Ewangelii i z Polski” będzie nawiązywał do obchodów 100. rocznicy „Cudu nad Wisłą”.

Życzymy wszystkim uczestnikom, opiekunom i tym, którzy włączyli się w jakikolwiek sposób w organizację i prowadzenie OTK Opole 2019, błogosławieństwa Bożego i radości Ducha Świętego. Niech św. Jacek, którego życie zgłębialiście, będzie dla was przyjacielem i drogowskazem. Do zobaczenia na następnej edycji Olimpiady Teologii Katolickiej w Przemyślu.

(źródło: otk.pl)

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-03-31 16:05:57
miniaturka

Kraków: wręczono Nagrody im. ks. prof. Józefa Tischnera

O. Ludwik Wiśniewski OP, Łukasz Garbal oraz Lidia i Jerzy Owsiakowie odebrali Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera.
2019-03-31 17:28:40
miniaturka

Papież wzywa marokańskich katolików, by nadal rozwijali kulturę miłosierdzia

Na Mszy św. sprawowanej w Kompleksie Sportowym im. Księcia Moulaya Abdallaha w Rabacie, w swojej homilii Ojciec Święty odwołał się do czytanego dziś fragmentu Ewangelii zawierającego przypowieść o synu marnotrawnym.
2019-03-31 18:29:58
miniaturka

Franciszek na zakończenie wizyty w Maroku: Bądźcie sługami nadziei!

Obyście byli tutaj sługami nadziei, której tak bardzo potrzebuje świat - zaapelował Franciszek na zakończenie Mszy św. w Kompleksie Sportowym im. Księcia Moulaya Abdallaha w Rabacie.
2019-04-01 08:19:35
miniaturka

Apel dotyczący statusu miasta Jerozlolimy

Papież Franciszek oraz król Mohammed VI uznając wyjątkowość oraz sakralność miasta Jerozolimy oraz uwzględniając jej znaczenie duchowe oraz szczególne powołanie podpisali apel w sprawie jej statusu.
2019-04-01 08:27:11
miniaturka

Maroko z radością i pozytywnie odbiera wizytę Papieża

Mieszkańcy Maroka z dużym zaciekawieniem, radością i bardzo pozytywnie śledzą wizytę Papieża Franciszka w swoim kraju. Choć nie wszyscy wiedzą kim jest Papież, to jednak chętnie przychodzą na spotkania lub oglądają te wydarzenia w państwowej telewizji, która transmituje przebieg wizyty.
2019-04-01 08:32:08
miniaturka

Papież pozdrowił mnicha z Tibhirine

W katedrze w Rabacie, po spotkaniu z kapłanami, zakonnikami i zakonnicami Papież przechodząc wśród obecnych przywitał się i pocałował dłoń o. Jean-Pierrea Schaumachera, ostatniego z ocalałych mnichów z Tibhirine.