Strona główna
opoka.org.pl
2019-04-01 08:45
Anna Bajon / Paweł Pasierbek SJ

Maroko z radością i pozytywnie odbiera wizytę Papieża

Mieszkańcy Maroka z dużym zaciekawieniem, radością i bardzo pozytywnie śledzą wizytę Papieża Franciszka w swoim kraju. Choć nie wszyscy wiedzą kim jest Papież, to jednak chętnie przychodzą na spotkania lub oglądają te wydarzenia w państwowej telewizji, która transmituje przebieg wizyty.

Autor/źródło: pixabay, Jonny_Joka, CC0

Wskazuje na to wikariusz generalny diecezji Tanger, o. Symeon Stachera, polski franciszkanin od lat pracujący w tym muzułmańskim kraju.

    “Marokańczycy są bardzo pozytywnie nastawieni do tej wizyty. Ufam, że przesłanie, jakie głosi Papież Franciszek, będzie teraz nagłaśniane zarówno przez prasę, czy telewizję, ale także i przez nas, przez Kościół. Zostało zasiane ziarno, teraz trzeba umieć przekazać je dalej. Wczorajszy wieczór spędziłem w rodzinie muzułmańskiej. Pokazywali mi i mówili o tym, co widzieli w telewizji, bo nie mogli być na wczorajszych spotkaniach z Papieżem. Byli tylko na esplanadzie, blisko, bo nie było wejść dla wszystkich i byli zafascynowani zarówno spotkaniem z Franciszkeim, jak i z rodziną królewską. Echo bardzo, bardzo pozytywne - mówi o. Stachera. - Król zmobilizował cały kraj, nie tylko miasto Rabat, bo władze miast miały zorganizować grupy osób, które przyjechały do stolicy przywitanie Papieża, ale także króla. Kraj się bardzo przygotował. Niektórzy przyjechali i być może się pytali, kim jest ten Papież, ale wiedzieli, że jadą dla króla i dla Papieża i że jest to coś wielkiego. Pięknym wydarzeniem było także to, że kiedy jechali król i Papież obok siebie w kawalkadzie samochodów, jeden przy drugim, jeden nie ważniejszy od drugiego, równi. Papież, który bardzo skromnie podchodzi do wszystkiego po to, by ukazać piękno drugiego człowieka. Widać było także wielką radość króla, który mimo swojego bardzo delikatnego zdrowia zrobił wszystko, aby być w jak najlepszej formie. I to się zauważało, był bardzo zadowolony.”Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-03-31 18:29:58
miniaturka

Franciszek na zakończenie wizyty w Maroku: Bądźcie sługami nadziei!

Obyście byli tutaj sługami nadziei, której tak bardzo potrzebuje świat - zaapelował Franciszek na zakończenie Mszy św. w Kompleksie Sportowym im. Księcia Moulaya Abdallaha w Rabacie.
2019-03-31 21:56:46
miniaturka

Zakończyła się XXIX edycja Olimpiady Teologii Katolickiej w Diecezji Opolskiej

W dniach 28-30 marca 2019 roku na Górze św. Anny odbył się etap ogólnopolski XXIX OTK. Tegoroczną edycję organizowała Diecezja Opolska.
2019-04-01 08:19:35
miniaturka

Apel dotyczący statusu miasta Jerozlolimy

Papież Franciszek oraz król Mohammed VI uznając wyjątkowość oraz sakralność miasta Jerozolimy oraz uwzględniając jej znaczenie duchowe oraz szczególne powołanie podpisali apel w sprawie jej statusu.
2019-04-01 08:32:08
miniaturka

Papież pozdrowił mnicha z Tibhirine

W katedrze w Rabacie, po spotkaniu z kapłanami, zakonnikami i zakonnicami Papież przechodząc wśród obecnych przywitał się i pocałował dłoń o. Jean-Pierrea Schaumachera, ostatniego z ocalałych mnichów z Tibhirine.
2019-04-01 09:22:34
miniaturka

Francja: Uroczystości jubileuszowe Sióstr Sercanek

Uroczystości jubileuszu 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego (sercanek), 70 lat pobytu sióstr w Fouquières oraz ich przyszłych przenosin do regionu paryskiego, odbyły się w kościele Saint Vaast w Fouquières-lez-Béthune na Północy Francji.
2019-04-01 09:54:03
miniaturka

Wizyta Papieża w Wiejskim Ośrodku Pomocy Społecznej

Papież Franciszek odwiedził dzisiaj rano Wiejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Témara położony 15 km na południe od Rabatu. Jest on prowadzony przez siostry szarytki, z którymi współpracuje grupa wolontariuszy.