Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-07 16:47
ks. Jarosław Kowalczyk / Ks. Paweł Kłys

Zakończył się finał XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej w Łodzi

Weronika Mroczek z diecezji siedleckiej została laureatką I – miejsca XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, która odbyła się w dniach 5-7 kwietnia br. w Porszewicach k. Łodzi.

Ks. prof. Piotr Tomasik ze zwycięzcami XXVIII OTK
Autor/źródło: Ks. Paweł Kłys

Kolejne miejsca na podium zajęli Paweł Izydorczyk z archidiecezji poznańskiej i Weronika Czekańska z archidiecezji przemyskiej.

W trzecim, ostatnim dniu starć teologicznych, w sobotę, 7 kwietnia 2018 roku, młodzi z 41 diecezji Polski uczestniczyli w porannej Mszy św., której przewodniczył ks. bp Marek Marczak – biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej, a pod koniec której ogłoszono wyniki wczorajszego testu, z którego wyłoniono dziesięciu najlepszych. Wśród nich znaleźli się:

Weronika Czekańska – archidiecezja przemyska

Marek Gulczyński – archidiecezja poznańska

Paweł Izydorczyk – archidiecezja poznańska

Anna Kozanowska – diecezja toruńska

Laura Lipińska – archidiecezja warszawska

Weronika Mroczek – diecezja siedlecka

Alicja Podleśny – archidiecezja katowicka

Mateusz Pogonowski – diecezja zielonogórsko – gorzowska

Bartłomiej Sidor – archidiecezja białostocka

Wiktoria Wierzbicka – diecezja rzeszowska

– Jak wiemy mniej więcej 10 tys. młodych wzięło udział w tej olimpiadzie, na różnych jej etapach. – mówi ks. bp Marek Marczak. – 10 tys. młodych pogłębiło swoją wiedzę o Bogu i o Kościele świętym. Bardzo cieszy tak liczny udział ludzi młodych poszukujących i chcących pogłębić swoją wiarę. – podkreślił biskup.

Ostatni etap tegorocznego starcia olimpijczyków, to odpowiedź przed komisją na pięć pytań przygotowanych przez organizatorów.

– Ja jeszcze nie wierzę w to, że udało mi się wejść do ścisłego finału. – mówi Laura Lipińska z Warszawy. – Jak o tym myślałam wcześniej, najwięcej stresu jest przed ustną odpowiedzią przed komisją. To jest stres ale i euforia, że jednak udało się dojść tak daleko! – dodaje finalistka.

– Podczas odpowiedzi ustanej przed komisją trochę się stresowałam, ale myślę, że poszło mi całkiem nieźle.  – tłumaczy Weronika Czekańska. – Znalezienie się w tej dziesiątce – tego się nie spodziewałam, ale wiem jedno, że praca się opłacała. Gdybym mogła, to stratowałabym jeszcze raz! – dodaje z uśmiechem.

Laureaci trzech pierwszych miejsc XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej otrzymali w nagrodę pielgrzymkę do sanktuariów bałkańskich, ufundowaną przez Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe FRATER, oraz indeks na wybrana uczelnię wyższą w Polsce.

Kolejna XXIX Olimpiada Teologii Katolickiej odbędzie się w kwietniu 2019 roku w Opolu, a jej tematem będzie św. Jacek i Nowa Ewangelizacja.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-07 09:36:21
miniaturka
play

Abp Gądecki pozdrowił w Oktawie Wielkanocy niesłyszących

Dziękuję za modlitwę, trzymajcie się Jezusa, dzięki, Szczęść Boże! – powiedział w języku migowym do osób niesłyszących w odpowiedzi na życzenia wielkanocne abp Stanisław Gądecki.
2018-04-07 12:24:11
miniaturka

„Podaruj Kroplę Miłości” - zbiórka krwi w Niedzielę Miłosierdzia (Bielsko-Biała)

We współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach i Krakowie diecezja bielsko-żywiecka rozpocznie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego koordynowaną przez Caritas akcję oddawania krwi i rejestracji do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego.
2018-04-07 12:29:47
miniaturka

Rycerze Kolumba wsparli dzieła albertynek i albertynów

Rycerze Kolumba podsumowali roczną peregrynację relikwii św. Brata Alberta i obrazu "Ecce Homo". Duszpasterskiej inicjatywie - największej na świecie katolickiej organizacji mężczyzn - towarzyszyła akcja charytatywna na potrzeby noclegowni prowadzonych przez siostry albertynki i braci albertynów.
2018-04-07 17:25:25
miniaturka

Kamil Stoch: dziękuję Bogu, że otacza mnie takimi ludźmi

Dziękuję Bogu, że otacza mnie takimi ludźmi, nawet kiedy są porażki - mówił Kamil Stoch w Zębie, jego rodzinnej miejscowości na Podhalu. Górale przygotowali mu wielkie powitanie z honorami.
2018-04-07 17:29:38
miniaturka

Papież do młodzieży z Brescii: żyjcie na miarę marzeń Jezusa

Pan Jezus na poważnie traktuje nasze modlitwy i jeśli Mu zaufamy otworzy przed nami nowe, zdumiewające doświadczenia – mówił Franciszek do pielgrzymki młodzieży z północnowłoskiej diecezji Brescia.
2018-04-07 17:32:07
miniaturka

Papież: mówcie o Jezusie szczególnie ubogim

„Zdecydowana większość ubogich otwarta jest na wiarę; potrzebują Boga, a nieokazywanie im duchowej uwagi jest wielką dyskryminacją: «Opcja preferencyjna na rzecz ubogich musi głównie przyjąć formę uprzywilejowanej i priorytetowej opieki duchowej» (Evangelii gaudium, 200)”