Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-07 18:19
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Papież: mówcie o Jezusie szczególnie ubogim

„Zdecydowana większość ubogich otwarta jest na wiarę; potrzebują Boga, a nieokazywanie im duchowej uwagi jest wielką dyskryminacją: «Opcja preferencyjna na rzecz ubogich musi głównie przyjąć formę uprzywilejowanej i priorytetowej opieki duchowej» (Evangelii gaudium, 200)”

Autor/źródło: Pixabay, Staropramen, licencja: CC0

Franciszek, mówiąc do członków Instytutu Prado, odwołał się do przykładu ich założyciela bł. Antoine Chevriera, który swoje życie poświęcił służbie najuboższym. Wskazał, że i dziś ich nie brak.

„Także i nasza epoka zna dobrze swoje biedy, i te z przeszłości i te nowe, materialne i duchowe, a wokół nas jest wielu, którzy cierpią, noszą swoje rany, biedy i smutki różnego rodzaju. Bardzo często są oni daleko do Kościoła i całkowicie ignorują radość i pocieszenie płynące z Ewangelii. Zadanie do wypełnienia w pracy z nimi jest ogromne i Matka Kościół jest zadawolona, że może liczyć na wasz wkład, synów i córek o. Chevriera. Nie pozostaje mi nic innego, jak zaaprobować i wspierać waszą działalność pasterską, którą podejmujecie, zgodnie z charyzmatem waszych wspólnot, charyzmat, który jest mi bliski i który znajduje się w sercu odnowy misyjnej, do której wezwany jest Kościół; istnieje bowiem «wewnętrzna więź między ewangelizacją a promowaniem człowieka, która koniecznie musi się wyrażać i rozwijać w całej działalności ewangelizacyjnej» (EG 178)” – powiedział Ojciec Święty.

Franciszek przywołał także słowa św. Jana Pawła II, który z okazji  beatyfikacji ks. Chevriera zachęcał jego duchowych synów i córki do mówienia o Jezusie Chrystusie, szczególnie ubogim, którzy mają do tego wyjątkowe prawo.    

pp/rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-07 16:52:01
miniaturka

Zakończył się finał XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej w Łodzi

Weronika Mroczek z diecezji siedleckiej została laureatką I – miejsca XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, która odbyła się w dniach 5-7 kwietnia br. w Porszewicach k. Łodzi.
2018-04-07 17:25:25
miniaturka

Kamil Stoch: dziękuję Bogu, że otacza mnie takimi ludźmi

Dziękuję Bogu, że otacza mnie takimi ludźmi, nawet kiedy są porażki - mówił Kamil Stoch w Zębie, jego rodzinnej miejscowości na Podhalu. Górale przygotowali mu wielkie powitanie z honorami.
2018-04-07 17:29:38
miniaturka

Papież do młodzieży z Brescii: żyjcie na miarę marzeń Jezusa

Pan Jezus na poważnie traktuje nasze modlitwy i jeśli Mu zaufamy otworzy przed nami nowe, zdumiewające doświadczenia – mówił Franciszek do pielgrzymki młodzieży z północnowłoskiej diecezji Brescia.
2018-04-07 17:32:59
miniaturka

Papież: największa wolność to pozwolić kierować się Duchowi Świętemu

Zachęcam was, abyście zawsze wsłuchiwali się w głos Ducha Świętego, ponieważ nie ma większe wolności od tej, jak pozostawać pod Jego kierownictwem i pozwalać Mu, aby oświecał i prowadził nas tam, gdzie zechce – mówił Papież do członków Wspólnoty Emmanuel.
2018-04-07 21:05:06
miniaturka

Biegnij,licytuj,upiecz ciasto,przynieś i pomóż dzieciom!

Już jutro (8 kwietnia) o godz.12.00 w Parku Miejskim odbędzie się po raz czwarty Kolorowy Piski Bieg Charytatywny. Głównym celem wydarzenia jest pomoc dzieciom.Organizatorem wydarzenia jest Powiatowa Akademia Sportu i Rekreacji w Piszu.
2018-04-07 22:46:17
miniaturka

Praga: 18. Marsz dla życia

Po raz 18. odbył się wczoraj w stolicy Czech, w Pradze, „Marsz dla życia”.